Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye Kısa Haber Başlıkları

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abd BM suriyeye girecek haberleri havadaucusuyor.
Abd gemilerini bu bolgeye yolluyor.
Suriye BM ye izin verecekmis.
Saldiriya karsilik veririz Ortadoğu yu ateş alir demis.
Israil elimiz tetikte demis.
Iran Abd ye kirmizi cizgileri asma demis.
Pkk eylulde meydanlara inecekmis.
Lubnanda bombalar patlıyor. Intikam alinacak aciklamalari geldi.
Irak ayni sekilde karisik
Yemende selefilere saldirilar var
Nusra gota bolgesinin intikami alınacağını soyluyor.
Misirdaki durum ayni sekilde devam ediyor

Sadece bugunue ait basliklar bunlar.

Ortalik fena

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hernekadar benimle muhatap olma demiş olsanda bu yazdıklarına cvp vermem gerekir. Görünen o ki kafir medya seni heyecanlandırmış ve farklı düşüncelere sevk etmiş. Ne birleşmiş milleti ne natosu ne amerikası suriyeye giremez sadece blöf yapıyorlar, göz boyuyorlar. Yugoslavya'daki senaryoyu suriyede uygulayamazlar. Niye mi? Çok basit Suriye israille komşu yugoslavya değil. Yugoslavyada suriye gibi rusya müttefiki ama yugoslavyaya Nato rahat girdi ama suriyeye giremez çünkü komşu israil büyük tehdit altında kalır.

hem bakınız size süper güç olarak takdim edilen ABD, Venezuela'nın tehditlerinden ürkmüş ve şimdi geri adım attı. Farsnews

şii-sunni düşmanlığı zaten vardı ama amerika - israil tarafından körüklendi ve her iki tarafta maalesef bu kurgulanmış tuzağa düştü.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Odu. Ben yanlis anlamışım. Ortadoğu güllük Gülistanlik.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ortadoğu

Şimdi İran Esad ı destekliyor
Körfez ülkeleri Esad a karşı

Esad Müslüman Kardeşlere karşı
Müslüman kardeşler Sisi ye karşı
Fakat Körfez Ülkeleri Sisi taraftarı Müslüman kardeşler karşıtı

İran hamas taraftarı ama hamas Müslüman kardeşleri tutuyor
Türkiye körfez ülkleriyle birlikte esad karşıtı
Fakat Türkiye aynı zamanda sisi ye karşı Müslüman kardeşleri tutuyor Sisi körfez ülkeleri tarafından destekleniyorken.

Ortadoğu ya hoşgeldiniz

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
İranin kimyasal açılmasını iyi okumak lazım.
Ayrıca geziciler eylemlerine başlıyorlar.eylül ayı çok önemli.sayima sayılı günler kaldı.tribünleri costurmak lazım

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
PKK da ısınma turlarına başladı. Eylem yapacaklarını dillendirdiler.
Hatayda 31 eylülde sınır kapılarını açması için kapılarda eylem çağrısı yapıldı.

başka bir konu daha var.
17973_haber.jpg

65380_502194556468051_576100279_n.jpg

Türkiyeden kalkacak jetler bu havaalanlarını Irak ve suriyeye hedef yapar.
Ayrıca füze rampaları da bulunmakta.
Felaket senaryosu gibi. Ama bunlar hayatın gerçekleri. Ateşin sıçrayıp sıçramayacağını ALLAH swt bilir.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geziciler taipe karşı
taip selefilere karşı
Selefiler gezicilere karşı
geziciler teröristlere karşı
Başka Teröristler aynı zamanda gezicilerle dost
Ve yine aynı şekilde teröristler teröristlere karşı
Taip pkk'ya karşı
Taip pkk'yla kol kola
Taip ABD'yle dost
ABD İrana düşman
Taip İran'a yandan yandan
Aftganistan orada mahzun ve melül

Çık çıka bilirsen bu işin içinden.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çarşı herşeye karşı

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İranin kimyasal açılmasını iyi okumak lazım.
Ayrıca geziciler eylemlerine başlıyorlar.eylül ayı çok önemli.sayima sayılı günler kaldı.tribünleri costurmak lazım

İran muhalifleri kimyasal kullanmakla suçluyor. Tüm dünya bal gibi biliyor ki bu kimyasal bomba kafir beşşar esedin bizzat onayı ile atıldı. İranın şerefsiz yöneticileri bunu bildikleri halde yalanlıyorlar.

Gezicilerin eylülde hortalayacağı haberi sağda solda yayılıyor. Bu halkı korkutmaktan başka birşey değil bu haberlere kanmayın asıl önemli gelişme dövizin yükselişi, doların sürekli artışı 2 tl'ye dayandı piyasalar altüst oldu borsa düştü. Ekonomik krize doğru itmeye çalışıyorlar türkiyeyi.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İran muhalifleri kimyasal kullanmakla suçluyor. Tüm dünya bal gibi biliyor ki bu kimyasal bomba kafir beşşar esedin bizzat onayı ile atıldı. İranın şerefsiz yöneticileri bunu bildikleri halde yalanlıyorlar.

Gezicilerin eylülde hortalayacağı haberi sağda solda yayılıyor. Bu halkı korkutmaktan başka birşey değil bu haberlere kanmayın asıl önemli gelişme dövizin yükselişi, doların sürekli artışı 2 tl'ye dayandı piyasalar altüst oldu borsa düştü. Ekonomik krize doğru itmeye çalışıyorlar türkiyeyi.

Amaaan boş ver, ülke bizim mi?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@mukim

Analizlerimin sonuna kadar arkasındayım.
Dolar TL ile ilgili ben daha önceden ikaz ettiğimi hatırlıyorum.
ABD ve suud , ve soros Dolar TL üzerinden rte ye saldıracak.
bu kadar yeter
Hem saçma konular yazıyorunuz diyosun hem deşeliyosun.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
.
ABD ve suud , ve soros Dolar TL üzerinden rte ye saldıracak.
bu kadar yeter.

Şunu bi ispatlasan sevinirim, neye dayanarak veya hangi verilere dayanarak bu kanaate vardın? Varsayalım ki bu tespit doğru peki euro ve diğer kurlar niye artıyor? Mesela japon yeni niye artıyor onların erdoğanla ne alıp veremediği var? Abd muhtıra vermek istese piyaslarla oynamasına gerek yok bir temsilcisini erdoğana göndermesi yeter. Bilmem anlatabildim mi?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
komplo teorileri 1 doğru getirirse 10 doğru götürebilecek tehlikede şeyler, malesef kulağa hoş geliyor.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ooof of. sorunun cevabını anlayabilmen için ekonomi bilginin olması gerekir.
Bu nedenle cevap vermek istemiyorum.

ayrıca bu analizim 8-10 sayfalık açıklama ile izah edilecek şekilde. Sosyoloji, siyaset, din , ekonomi, tarih, vs farklı birçok konunu bileşkesi ile yaptığım tespitlerin sonucudur.

Sana şöyle söyleyeyim.
Eski yazılarımda vardır.
Altın fiyatı 1800 lerden 1300 lere kadar geldikten sonra , bu hareket sonrasında Emperyalizmin bombaları bir müslüman ülkeye yağar demiştim.

gayb bilgisi değil. doğru taşları doğru yere koyunca çıkan resim. Ben bu resmi okuyabildiğim kadarıyla burda aktarıyorum.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında sorun senin ekonomiyi veya herhangi bir gelişmeyi siyasetle/derin devletle açıklamanda.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
komplo teorileri 1 doğru getirirse 10 doğru götürebilecek tehlikede şeyler, malesef kulağa hoş geliyor.

komplo da değil.
Düşmanın nasıl hareket ettiğini, neye göre karar verdiğini bilirsen , atacağı hamlelere önceden tedbir alırsın.
ben bu konulara yoğunlaşmışım. bu yüzden bana kolay geliyor . hiç de komplo teorisi değil.
forumu bu konularla meşgül etmek istemiyorum.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında sorun senin ekonomiyi siyasetle/derin devletle açıklamanda.
bak.
hiçbiri tekbaşına değildir. Tarih, ekonomi, siyaset, din savunuculuğu (firavun için) bunların hepsi işin içindedir.
Bu nedenle bi ekonomist benim analizmi yapamaz,
bi siyasetçi de, din alimi de. Ben hepsi bir arada bakarak sonuca varıyorum.
Bu yılların birikimi

Üst Ana Sayfa Alt