Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye Şehidi (inş) Tugay Yakıt

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
111.jpg

112.JPG

Enes radıyallahu anh´ den rivayet edildiğine göre, Nebî sallallahu aleyhi ve sellem şöylebuyurdu:

"Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki her şey kendisinin olsa bile dünyaya geri dönmeyi arzu etmez. Sadece şehit, gördüğü aşırı itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve on defa şehit olmayı ister."

Buhârî, Cihâd 21; Müslim, İmâre 109. Ayrıca bk. Tirmizî, Fezâilü´l-cihâd 13, 25

SURİYE ŞEHİDİ (İNŞ) TUGAY YAKIT

Suriye'ye mazlum Müslüman kardeşlerine yardıma koşan tugay kardeşimiz Esed-Rusya saldırı sonucu ağır yaralanarak Türkiyeye getirildi. sırtına isabet eden şarapnel ile vucudun belden aşağısı tutmayıp felç olduğunu öğrendiğinde Rabbine hamd edip abisine şehid olamadım acaba Rabbim bu halimden razımıdır?. diye sorar işte kardeşimiz böyle biri idi tüm amellerinde Rabbinin rızasını hedefleyen Rabbi için yaşayan ve rahatlığı Rabbi için terkeden kardeşimizdi Aslen Erzurumlu olan kardeşimiz Yalova da ikamet etmekte idi ahlakı tevazusu ve ağır başlılığı ile dikkat çeken kardeşimiz Hastahanede tedavi görürken müdahaleye gelen hemşirelerin namahrem halleri görmemek için her müdahalede gözlerini kapatan bir kardeşimizdi. tedavisi boyunca namazını biran olsun terketmeyen hasta yatağında kılan kardeşimiz dilini Rabbini hamdle tesbihle ıslak tutmaya çalışıyordu.

Tugay kardeşimiz yaralandıktan bir ay sonra 27 yaşında çok arzuladığı şehadete kavuştu.

Rabbimizden dileğimiz kardeşimizin şehadetini kabul etmesi ve onu firdevsi Âlada ağırlamasıdır.

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah swt şehadetini kabul etsin.

Umarım bu şehadetiyle kimilerinin hidayetine vesile olur.

bu kardeşimizin 14 kardeşi var 11i erkek bu kardeşlerinin çoğu müslümanlara mesafeli duran kardeşimizin suriyeye gidip yardım çalışmalarına katılmasını kabullenmeyen kişilerdi kardeşimizin yaralanması ve 1 aylık tedavi süreci bütün kardeşlerinin düşüncelerini tamamiyle değiştirdi Rabbimizden sebat vermesini dileriz

wallahi şehid berekettir ve wallahi kardeşimizin şehadetinden sonra kuruyan yürekler yeşerdi kalpler Rabb'e yöneldi biiznillah

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Aynen öyle kardeşim Rabbimiz izin verirse ve bize sebat verirse şefaat sözü aldım kabul olmasını Rabbimden dilerim. Çok severdim çook :(

Elhamdulillah abi, en son karşılaştığımda Akhi sende aynı çeçenlere benziyorsun demişti. Yalova çok şehid verdi, ama bu kardeşimiz beni çok fazla etkiledi. :(

ebuyusuf Çevrimdışı

ebuyusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillah abi, en son karşılaştığımda Akhi sende aynı çeçenlere benziyorsun demişti. Yalova çok şehid verdi, ama bu kardeşimiz beni çok fazla etkiledi. :(

Kardeşimiz ailesi anlayıyor ; tugay ilk suriyeye yardıma gidip gelişinden sonra geceleri uyıyamaz oldu dışarı çıkıp bir o yana bir buyna gidip geliyordu neden uyumuyoraun dediklerinde kardeşlerimi özledim diyordu bu dava böyle işte belki ailesini öyle özlememiştir muhammed kardeşim bilirsin benim için evlat gibi birşeydi wallahi sevinç ve hüzün denizlerindeyim bir seviniyor bir üzülüyorum çok kardeşimiz gitti hasretimiz yüreğimizi yakıyor :( ve biz dünyaya saplanmaya devam ediyoruz .. Affet ya Rabb affet :((

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah rahmet eylesin mekanı Cennet olsun. Tam olarak nedenini bilmiyorum ama ne zaman şehitlerin hayatlarını ve şehadet öykülerini okusam kendimi mutlu hissediyorum. Okuduğum zaman kendimi dünyanın en zengin ve huzurlu insanı hissediyorum . Okurken gözlerimden bazen yaşlar dökülüyor.Ve beni dünyada mutlu edecek tek şeyin Şehadet olduğunu düşünüyorum. Acaba siz kardeşlerim de şehadet öykülerini ve şehitlerin hayatlarını okuduğunuzda kalbinizde huzur ve iman dolu bir his yaşıyor musunuz? Allah yolunda fiziken cihad etmediğim halde bile bu insanların şehitlerin yüzlerine baktığımda onların bu dünyanın fâni olduğunu çoktan anladıklarını ve gerçek anlamda dünyada en çok kazanan insanların onlar olduğunu anlıyorum. Kendi halime bakınca düşünüyorum. 17 yılım lisans hayatımla birlikte devletin okullarında geçti . Elimde hiçbir şey yok sadece lisansta öğrendiğim Arapça dili kaldı.Bana cihaddan daha iyi amel mücahid olmaktan daha anlamlı meşguliyet dünyada gözükmüyor. İnşâallah içine düştüğüm fasık hayattan kurtulur ve en kısa zamanda şehitlerden olurum .

Üst Ana Sayfa Alt