Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye Ve Istismarcılar

C Çevrimdışı

CihadiL

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
16 yaşında bir fransız kız ve 22 yaşında bir çeçen adam.16 lık fransalı bir kız cihaddan ne anlar?

allahtan yetkililer havaalanlarında şüphelendikleri şahısları hemen güvenliğe bildirmiş.inşallah çocuk yaştaki kızlar böyle tuzaklara bir daha düşmezler.nusret cephesi terör listesine eklendiğinden bu yana avrupa ülkeleri türkiye ile yakın irtibatta.

allah kızlarımızı yalan yanlış tuzaklara düşürmek isteyen bu gibilerden korusun.22 yaşındaki adama şunu sormalı.16 yaşındaki bu kızı ana babasından ayırmaya hakkın varmı?16 yaşında kız kardeşin varsa onu suriyeye gondermisin?

Cihada giden kızı THY engelledi

Fransız polisi, Nice havaalanında düzenlediği operasyonda, Suriye'deki iç savaşa katılmak için adam toplayan 22 yaşındaki Çeçen kökenli bir kişi ile bu şahsın yol biletini satın aldığı 16 yaşındaki bir kızı gözaltına aldı.

İçişleri Bakanlığı, genç kızın Türkiye üzerinden Suriye'ye gitmeye çalıştığını bildirildi.

Fransız basınında çıkan haberlere göre, İstanbul bileti almak isteyen genç kızın hal ve tavırları bankodaki Türk Hava Yolları çalışanlarını şüphelendirdi.

Kızın "İstanbul'a babaannemi görmeye gidiyorum" demesi inandırıcı bulunmayınca gümrük güvenliğine haber verildi. Yetkililer kızın babasını arayınca, babası kızının planından haberdar olmadığını söyledi.

Bursada Bugün

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
16 yasındaki bir kız cocuk değildir kızdır. evlenir ve kocasıyla heryere gider.

Belki ailesinin haberi var belki ailesi kafir kız müslüman oldu. Ne var bu haber de şimdi ben anlamadım ki.?

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
16 yaşında bir fransız kız ve 22 yaşında bir çeçen adam.16 lık fransalı bir kız cihaddan ne anlar?

allahtan yetkililer havaalanlarında şüphelendikleri şahısları hemen güvenliğe bildirmiş.inşallah çocuk yaştaki kızlar böyle tuzaklara bir daha düşmezler.nusret cephesi terör listesine eklendiğinden bu yana avrupa ülkeleri türkiye ile yakın irtibatta.
allah kızlarımızı yalan yanlış tuzaklara düşürmek isteyen bu gibilerden korusun.22 yaşındaki adama şunu sormalı.16 yaşındaki bu kızı ana babasından ayırmaya hakkın varmı?16 yaşında kız kardeşin varsa onu suriyeye gondermisin?

Cihada giden kızı THY engelledi

Fransız polisi, Nice havaalanında düzenlediği operasyonda, Suriye'deki iç savaşa katılmak için adam toplayan 22 yaşındaki Çeçen kökenli bir kişi ile bu şahsın yol biletini satın aldığı 16 yaşındaki bir kızı gözaltına aldı.

İçişleri Bakanlığı, genç kızın Türkiye üzerinden Suriye'ye gitmeye çalıştığını bildirildi.

Fransız basınında çıkan haberlere göre, İstanbul bileti almak isteyen genç kızın hal ve tavırları bankodaki Türk Hava Yolları çalışanlarını şüphelendirdi.

Kızın "İstanbul'a babaannemi görmeye gidiyorum" demesi inandırıcı bulunmayınca gümrük güvenliğine haber verildi. Yetkililer kızın babasını arayınca, babası kızının planından haberdar olmadığını söyledi.

Bursada Bugün

Avrupayı bilmiyorsunuz herhalde ...

Affedersiniz Avrupa ülkelerinde Cinsel ilişkiye girme yaşı 11-12...

12 yaşında bir kız ilişkiye girdiği zaman Ailesinde ayrılmış olmuyor mu? Resmi olarak 18 ini doldurduğu zaman ortalama bir Avrupalı genç ailesinde koparak bireysel bir hayat sürüyor.

Sizin Aileden ayrılma yaşınız 18 mi? Batı kanunlarına 18 inde özgür olur bir insan.

Birincisi Bizim inancımıza göre Yaş değil Akil Baliğ lik (Reşitlik) önemlidir.
İkincisi yukarıda da belirttiğim gibi 16 yaş Avrupa ülkelerinin sıtandartlarının çok da üzerindedir.
Üçüncüsü her cihada giden insana Beyni yıkanmış muamelesi yapmak AHMAKlıktır...

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşin demek istediği: suriye gibi fitne yumağı bir yere fransadan bir müslüman kızın gitmesi abestir. suriyeye gidip 2 dakika içinde paramparça olması çok büyük bir ihtimaldir. kimin kimle savaştığının belli olmadığı, belki yüzlerce farklı grubun peyda olduğu suriyede kiminle kime karşı savaşacak ve 16 yaşında bir kız fiili cihadda nasıl katkıda bulunacak? halbuki dinini öğrense, tebliğ yapsa, evlense, çoluk çocuğa karışsa, ailesinin yanında kalsa ve eğer müslümanlarsa onların duasını alsa çok daha güzel olur. Zaten eğer ailesi müslüman ise onların rızası olmadan böyle bir işe kalkışamaz. baliğ ve reşid olsa bile. Böyle heyecanlı müslüman gençleri, savaşın olduğu yerlere çekip, yeni yetişen neslin kökünü kurutmaya çalışanların oyununa gelmemek lazım. her gün yüzlerce heyecanlı müslüman genç ölüyor, öldürülüyor. niyetlerinden dolayı inşaallah kazanıyorlar fakat ümmet onlardan istifade edemiyor, küfürde hiçbir zarar görmüyor. Olan bize oluyor, daha akıllı hamleler yapmalıyız.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cihad mı aşk meydanımı belli değil şimdi birde bu çıktı yav kadının ne işi var cihadda bombanın önüne atmak resmen bu

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ümmetin erkekleri yataklarında yattığı sürece bu gibi olayları çok görürüz ama ne var ki fiili olarak bir bayanın hileli savaş ortamında esir düşüp namusunun kirlenmesi ihtimali yüksekken bu yapılanın yanlış olduğunu düşünüyorum bazılarımıza yapılanları biliyoruz güvenli bir ortamda evlenip ahlaklı,muvahhid nesiller yetiştirmeli kadının cihadı hacctır kendi yaşadığı ortamda cihad etse tamam diyeceğim ama kilometrelerce uzaktan gitmesi doğru gelmiyor bana ama yanındaki eşiyse bişey diyemem tabi.

Hamd-u Sena Çevrimdışı

Hamd-u Sena

Üye
İslam-TR Üyesi
Sosyal paylaşım siteleri malesef bu fitnenin en büyük aracıdır. Ben hiç müslümanın kötü niyetle konuşmaya başlayıp sonra böyle bir duruma geldiğine inanmıyorum. Şeytan Hz. Adem'i ebedi cennetle kandırdı, müslümanları da Allah adına kandırmaya çalışıyor. Facebook'a çok iyi niyetle gir, erkek arkadaşı ekle bakıyorsun sağda sana tavsiye edilen profiller geliyor. İster istemez bakıyorsun. Bir de son moda Mücahide, Muvahhide yazıp normalda yüzü örtülü olupta yüzü açık poz veren bacıların profil resimleri oldu. Aynı şey erkek içinde geçerli. Adam hicret yurdunda sabahtan akşama facebook'a fotolarını yüklüyor, kızlarla konuşuyor. Bir erkeğin bir kadını görüpte şeytanın kendisine yaklaşmadığını iddia etmesi ne kadar ciddi? Mümkün değildir ki insan etkilenmesin. Hele dindar erkek için dindar kadın profili daha cazibelidir.

C Çevrimdışı

CihadiL

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşin demek istediği: suriye gibi fitne yumağı bir yere fransadan bir müslüman kızın gitmesi abestir. suriyeye gidip 2 dakika içinde paramparça olması çok büyük bir ihtimaldir. kimin kimle savaştığının belli olmadığı, belki yüzlerce farklı grubun peyda olduğu suriyede kiminle kime karşı savaşacak ve 16 yaşında bir kız fiili cihadda nasıl katkıda bulunacak? halbuki dinini öğrense, tebliğ yapsa, evlense, çoluk çocuğa karışsa, ailesinin yanında kalsa ve eğer müslümanlarsa onların duasını alsa çok daha güzel olur. Zaten eğer ailesi müslüman ise onların rızası olmadan böyle bir işe kalkışamaz. baliğ ve reşid olsa bile. Böyle heyecanlı müslüman gençleri, savaşın olduğu yerlere çekip, yeni yetişen neslin kökünü kurutmaya çalışanların oyununa gelmemek lazım. her gün yüzlerce heyecanlı müslüman genç ölüyor, öldürülüyor. niyetlerinden dolayı inşaallah kazanıyorlar fakat ümmet onlardan istifade edemiyor, küfürde hiçbir zarar görmüyor. Olan bize oluyor, daha akıllı hamleler yapmalıyız.

allah razı olsun kardeşim.demek istediklerimi çok güzel bir şekilde dile getirmişşin.hele şu cümleni çok beğendim.

halbuki dinini öğrense, tebliğ yapsa, evlense, çoluk çocuğa karışsa, ailesinin yanında kalsa ve eğer müslümanlarsa onların duasını alsa çok daha güzel olur.

C Çevrimdışı

CihadiL

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ümmetin erkekleri yataklarında yattığı sürece bu gibi olayları çok görürüz ama ne var ki fiili olarak bir bayanın hileli savaş ortamında esir düşüp namusunun kirlenmesi ihtimali yüksekken bu yapılanın yanlış olduğunu düşünüyorum bazılarımıza yapılanları biliyoruz güvenli bir ortamda evlenip ahlaklı,muvahhid nesiller yetiştirmeli kadının cihadı hacctır kendi yaşadığı ortamda cihad etse tamam diyeceğim ama kilometrelerce uzaktan gitmesi doğru gelmiyor bana ama yanındaki eşiyse bişey diyemem tabi.

morueqq ahim sende çok güzel açıkladın.evet, kadının cihadı hacctır.

Üst Ana Sayfa Alt