Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriye’nin En Çok Aranan Adamı “tünel Fikrini” Filistinlilerden Aldım!

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye’nin en çok aranan adamı “Tünel Fikrini” Filistinlilerden aldım!
24332617-300x169.jpg

Suriye’de son zamanlarda gerçekleştirilen tünel bombalamalarının arkasındaki isim Ebu Esad, Suriye’nin en çok aranan adamı olduğunu ve bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade ediyor Suriye’de son zamanlarda gerçekleştirilen tünel bombalamaları...

Suriye’de son zamanlarda gerçekleştirilen tünel bombalamalarının arkasındaki isim Ebu Esad, Suriye’nin en çok aranan adamı olduğunu ve bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade ediyor

Suriye’de son zamanlarda gerçekleştirilen tünel bombalamaları Suriye ve dünyada büyük ses getirdi. Yeraltında yüzlerce metre uzunluğunda tüneller kazan muhalifler, rejim askerlerinin bulunduğu kritik bölgelerin altına tonlarca patlayıcı yığıp patlatıyor. Rejime büyük darbe vurduğu öne sürülen tünel bombalamalarının arkasındaki isim İngiliz Guardian gazetesine konuştu. Guardian’a konuşan muhalif komutan Ebu Esad, kendisinin Suriye’de en çok aranan adam olduğunu ve bundan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Ebu Esad, yer altından yaptıkları bombalı saldırıların rejim askerleri arasında büyük korkuya neden olduğunu söylerken, muhalif güçler arasında da morallerin yükselmesine sebep olduğunu söyledi.

Ebu Esad, verdiği demeçte 8 Mayıs’ta Halep’in merkezinde rejim ordusuna bağlı birliklerin kaldığı Carlton Citadel adlı otele yaptıkları saldırıyı anlatıyor. Ebu Esad, otelin altına kadar kazdıkları tünele 25 ton patlayıcı yerleştirdiklerini ve uzaktan kumandayla patlattıklarını söyledi.

Patlamayı yüzlerce metre uzaktan duyduk diyen Ebu Esad, bu eylemden duyduğu memnuniyeti dile getiriyor. “Operasyondaki en iyi şey de buydu. Hemen morallerimizi düzeltti. O günden beri adamlarımız eskisine göre daha çok savaşmak istiyor. Buna ‘Halep Depremi Operasyonu’ adını verdik” diyen Ebu Esad, 30 ila 50 Suriyeli askerin öldüğü patlama sırasında otelde Suriyeli polis memurlarının yanı sıra Şebbiha milislerinin de bulunduğunu söylüyor.

Guardian gazetesiyle kimliğini açıkça paylaşmaktan ve elinde telsiziyle büyük bir fotoğrafının gazetenin baş sayfasında yayımlanmasından çekinmeyen Ebu Esad “Benden korkmalarını istiyorum. Onlar için geldiğimi bilmelerini istiyorum” dedi.

TÜNEL FİKRİNİ FİLİSTİNLİLERDEN ALDIM

Yeraltına tünel kazıp saldırı düzenleme fikrini Filistinlilerden aldığını ifade eden Ebu Esad, bu fikri kendisini geçtiğimiz yıl Suriye’nin kuzeyinde ziyaret eden bazı Filistinlilerden aldığını söyledi.

Ebu Esad, “Onlar Filistin’de tünel konusunda kendilerinin başarılı olduğunu, bizim de başarılı olabileceğimizi söylediler. Ben de denemeye karar verdim. Patlayıcı bulma konusundaysa hiç sıkıntı çekmedim. Dokuz tünelin kazılmasını bizzat kendim denetledim. Otel patlaması için kullandığımız tünelin uzunluğu 107 metreydi ve kazmak 33 günümüzü aldı. Şimdiye kadar yaklaşık 860 metre tünel kazdık ve bu aylarımızı aldı. Rejime yeni sürprizlerim var, biraz beklemeleri gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Dünya Bülteni

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
beşşar esedi havaya uçursalar nasıl sevinirim :) Allah muvaffak kılsın,işlerini kolaylaştırsın yakında yeni patlamaları da göreceğiz gibi görünüyor inş. :)