Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tavada Rafadan Yumurtalı Ekmek

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
Tavada Rafadan Yumurtalı Ekmek

8473724377_2be429b2e0_z.jpg

Rabbimiz! Sen kimi cehennem ateşine sokarsan, onu rezil etmişsindir. Zalimlerin hiç yardımcıları yoktur.” “Rabbimiz! Biz, ‘Rabbinize iman edin’ diye imana çağıran bir davetçi işittik, hemen iman ettik. Rabbimiz! Günahlarımızı bağışla. Kötülüklerimizi ört. Canımızı iyilerle beraber al.” {Al-i İmran Suresi – 3:192-193}

Selamun aleykum kardeşlerim,

Cumamız mübarek olsun. Bir hadis’i şerif’in bana hatırlattıklarını yazdığım yazımı BURADAN okuyabilirsiniz.

Malzemeler

• Kişi sayısına göre ekmek dilimi ve aynı sayıda yumurta
  • 1 yemek kaşığı kadar tereyağı (yarı yarıya zeytinyağıyla karıştırılabilir)
  • İsteğe bağlı çok az kaşar peyniri
  • Tuz, karabiber
8474811658_8fb7b9f571_z.jpg

Nasıl Yapılır?

• Ekmeklerin orta kısmını bir bardakla, kalıpla veya bıçakla keserek çıkarın. Ben bıçakla keserek çıkardım.
  • Tavaya tereyağını koyup eritin.
  • Ortası çıkarılmış ekmekleri tavaya alıp bir yüzünü hafif kızartın.
  • Ekmekleri çevirin. Her dilimin ortasına bir yumurta kırın. Bıçakla doğranmış kaşar peynirini üzerine serpiştirin. Tuz ve karabiberini atıp ocağın altını kısın.
  • 2 dakika sonra bir spatula yardımıyla ekmekleri yavaşça ters çevirin.
  • 2-3 dakika da diğer yüzünü pişirip, servis tabağına alın. Mutlaka sıcakken yenmeli. Soğuyunca aynı lezzeti yakalayamazsınız.
  • Afiyet şifa olsun.

Cahide’nin notu: Yumurtayı tam pişmiş isterseniz, kısık ateşte 5-6 dakika kadar pişirmelisiniz. Bayat veya taze ekmekle olabilir. Kepekli ekmek veya beyaz ekmek fark etmez.

CAHİDE

Üst Ana Sayfa Alt