Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tebessümlük Resimler

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
603C86A9-BEEA-4D24-B97D-85F9FC0343B1.jpeg

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Selamün aleyküm we rahmetullah
Allah'ın aziz kıldığı bu ayda vaktinizi almak istemezdim fakat Din nasihattir.
Çocuk eğitimi ile ilgilendiğim için kardeşlerime bu bebekler hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum.
Öncelikle çocukluğumdan hatırladığım kadarıyla bu "bebekler'" her Müslümanın, haya sahibinin haya edeceği şekilde tasarlanmış.
Ayrıca çocuklar bu bebeklerle büyüdüklerinde ileride kendi vücutlarını beğenmeyebiliyor, özgüven yoksunu olabiliyorlar. Ayna karşısında saatler geçiren insanlar bu ve benzeri yozlaştırma araçlarının ürünü olsa gerek.
Ayrıca bu bebekleri görmek bile insanın hayasını köreltebiliyor.
Size tavsiyem bunlardan uzak durup çocuklara vücutlarının iç hatalarını göstermeyen, elbiseleri de vücutlarına yapışık olan ve haya bölgesi görünmeyen, belli edilmeyen oyuncaklar almanız.
Allah'a emanet olunuz. Rabbim ümmetizin fidanlarını rızası üzere büyütsün

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Selamün aleyküm we rahmetullah
Allah'ın aziz kıldığı bu ayda vaktinizi almak istemezdim fakat Din nasihattir.
Çocuk eğitimi ile ilgilendiğim için kardeşlerime bu bebekler hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum.
Öncelikle çocukluğumdan hatırladığım kadarıyla bu "bebekler'" her Müslümanın, haya sahibinin haya edeceği şekilde tasarlanmış.
Ayrıca çocuklar bu bebeklerle büyüdüklerinde ileride kendi vücutlarını beğenmeyebiliyor, özgüven yoksunu olabiliyorlar. Ayna karşısında saatler geçiren insanlar bu ve benzeri yozlaştırma araçlarının ürünü olsa gerek.
Ayrıca bu bebekleri görmek bile insanın hayasını köreltebiliyor.
Size tavsiyem bunlardan uzak durup çocuklara vücutlarının iç hatalarını göstermeyen, elbiseleri de vücutlarına yapışık olan ve haya bölgesi görünmeyen, belli edilmeyen oyuncaklar almanız.
Allah'a emanet olunuz. Rabbim ümmetizin fidanlarını rızası üzere büyütsün
Aleykum selam ve Rahmetullah

Nasihatiniz için Allah razı olsun. Hem bana hemde diğer kardeşlere mesaj niteliğinde.

Bende küçükken bu bebeklerle oynardım ve cidden dediğiz gibi müslümanların haya edeceği bir şekilde imal edilmiş.

Oyuncağa gelirsek oyuncak bize ait değil. Bir arkadaşın çocuğuna ait. Zaten yukarıda zikretmiş olduğunuz sebebten ötürü oyuncağa böyle bir kıyafet tasarlanmış. Duanız için de amin.

Son düzenleme: