Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tebliğ Cemaati 4 Milyon Kişi Topladı

K Çevrimdışı

KaBirOtesi

Üye
İslam-TR Üyesi
banglades2.20100126112025..jpg

İçtima adını verdikleri buluşmada Başkent Dakka'nın sokakları 4 milyon kişiyi ağırladı. Kentin 40 km'lik alanına yayılan büyük kalabalık Bangladeş polisinin sağladığı 10 bin polis koruması tarafından korundu.
banglades3.jpg

Bangladeşli Polis Şefi Mamun Hasan, Bangladeş Cumhurbaşkanı Zillur Rahman,Başbakanı Şeyh Hasina ve muhalefetin lideri Halid Ziya'nın da katıldığı Müslümanların sayısının 4 milyon olduğunu kaydedip, 25 ülkeden 250.000 katılımcının da olduğunun altını çizdi.
banglades4.jpg

Buluşmaya katılan cemaat mensubu Muhammed Ramazan adındaki genç AFP'ye 'Bu büyük buluşmaya ilk defa katıldım. Katılıma katılanlar bir insan selini andırıyor' şeklinde konuştu.
banglades5.jpg

Her yıl Ocak ayının son pazar günü düzenlenen ve 3 gün süren İçtima günü Tebliğ Cemaati tarafından 1960 yılında düzenlenmeye başladı.

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
250px-Kabaa.jpg

Mekke ve Medine'de 2,5 milyon Müslüman namaz kıldı

Ramazan dolayısıyla dünyanın dört bir yanından Suudi Arabistan'a gelen Müslümanlar, Mekke ve Medine'de Ramazan ayının heyecanını yaşarken, Kabe ve Mescid-i Nebevi'de Cuma günü 2,5 milyon kişi cuma ve teravih namazı kıldı.
Mekke Sivil Savunma Müdürü General Cemil Arbiin, Kabe'de bazı kişilerin sıcaklardan dolayı rahatsızlandığını, bu kişilere anında müdahale edildiğini söyledi.
Bu arada Kabe, Mescid-i Nebevi'nin yanı sıra ülkedeki diğer camilerde kılınan cuma namazları ve teravihlerde özellikle Suriye'deki Müslümanlar için de dua ediliyor.

250px-Kabaa.jpg

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
En'am 116- Eğer yeryüzündekilerin çoğunluğuna uyarsan seni Allah yolundan saptırırlar. Çünkü onlar sadece "zann"a uyarlar ve saçmalarlar.

Al-i İmran 142-] Yoksa siz, Allah içinizden cihad edenleri belli etmeden, sabredenleri ortaya çıkarmadan cennete girivereceğinizi mi sandınız?

Tevbe 47- Eğer içinizde sizinle beraber cihada çıkmış olsalardı, bozgunculuk etmekten başka şeye yaramayacaklardı ve aranıza fitne sokmak için uğraşacaklardı. İçinizde onların laflarına kanacaklar da vardı. Allah, o zalimleri iyi bilir.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu 4 milyon suriyede toplansaydı bugün nato suriyeye müdahale etsin tayyip bir şeyler yapsın demeye gerek kalmazdı

Cümlene katılam mı katılmayam mı bilemedim?

Haklsıın 4 milyonun çeyreği Suriyede Esada bi taş atsa esad geberip giderde ; Kimse NAto Müdahele etsin yada Tağutlardan Bir Tağut Tayyip yardım etsin demiyor.

Bunu kastetmediğini biliyorum da yine de altını çizeyim dedim :)