TeFeKKüRe DaVeT!!

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Sabahtan beri ağladım bu videoya baktığımdan beri. SubhanAllah:( Seven sevdiğine sevdiğini söylesin buyuruyor ya Allah Rasulu sav gerçekten geç kalmamak lazım. Çocuklarımıza bunu hissettirmek gerekiyor hemde çok...

Mesela benim babam da hiç belli etmezdi bizi sevdiğini...Benim erkek kardeşim 21 yaşında vefat edinceye kadar ona bir kere sarıldığını hatırlamam. Eskiler hep öyleymiş galiba. Özellikle anne babalarının yanında çocuklarını sevmek ayıpmış....:(

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Frm. Yöneticisi

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Sabahtan beri ağladım bu videoya baktığımdan beri. SubhanAllah:( Seven sevdiğine sevdiğini söylesin buyuruyor ya Allah Rasulu sav gerçekten geç kalmamak lazım. Çocuklarımıza bunu hissettirmek gerekiyor hemde çok...

Mesela benim babam da hiç belli etmezdi bizi sevdiğini...Benim erkek kardeşim 21 yaşında vefat edinceye kadar ona bir kere sarıldığını hatırlamam. Eskiler hep öyleymiş galiba. Özellikle anne babalarının yanında çocuklarını sevmek ayıpmış....:(
Geçenlerde twitter da da bu konu açılmış ve ben bunu söylemiştim. Benim kuzenim oğlunu öptü diye onu ayıpladılar. İnsan anne babasının yanında çocuğunu öper mi diye. Bir de övünerek söylüyor teyzem, benim oğlum hiç babasının yanında öpmez çocuğunu diye.

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
foto da yazan " Hiç birşey kalıcı değildir. Ne kuvvet ne sıhhat nede heybet "

DeoUCE2WsAAI8xp.jpg

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
2.jpg

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın adı ile

Kullarıma, sözün en güzel olanını söylemelerini söyle. Çünkü şeytan aralarını açıp bozmaktadır. Şüphesiz şeytan insanın açıkça bir düşmanıdır.

(İsra Suresi, 53)

IKEA'nın desteğiyle gerçekleştirilen bir deneyde 1 ay boyunca aynı şartlarda güneş görüp su verilen 2 bitkiden, sürekli güzel sözler söylenen yeşerdi büyüdü; kötü sözler söylenip küfür edilen ise sararıp soldu...

Bir ilkokula fiziksel olarak aynı koşullara sahip iki bitki konuldu.

İkisine de aynı miktarda su verildi, ikisi de aynı oranda güneş ışığına bırakıldı. Ancak bir farkla; okuldaki çocuklardan bir ay boyunca bitkilerden birine küfür dolu aşağılayıcı sözler, diğerine de övgü dolu sözler söylemeleri istendi.

Bir ay boyunca gözlem altında tutulan bitkilerde şok edici bir farkla karşılaşıldı. Kötü muameleye maruz kalan bitki solup giderken, övgü dolu sözle sarf edilen bitkinin yemyeşil, canlı bir şekilde büyümeye devam ettiği gözlendi.

Deney IKEA'nın desteğiyle Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki bir okulda yapıldı.

HAKARET YİYEN SOLDAKİ ÇİÇEK BÖYLE SARARIP SOLDU

Sonuç ortada (1 ay sonra iki çiçeğin durumu)

ntv...

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın adı ile

اِنَّ اللّٰهَ يُدْخِلُ الَّذ۪ينَ اٰمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ جَنَّاتٍ تَجْر۪ي مِنْ تَحْتِهَا الْاَنْهَارُ يُحَلَّوْنَ ف۪يهَا مِنْ اَسَاوِرَ مِنْ ذَهَبٍ وَلُؤْلُؤً۬اۜ وَلِبَاسُهُمْ ف۪يهَا حَر۪يرٌ

Buna karşılık Allah, iman edip sâlih ameller işleyenleri, altlarından ırmaklar akan cennetlere yerleştirecektir. Orada onlar, altından bilezikler ve incilerle süsleneceklerdir.
Onların cennetteki elbiseleri de ipekten olacaktır.

(Hac / 23. Ayet)