Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Tekfir Ettiğimiz Kimseye Bunu Söylememek Küfür müdür?

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Tüm Müslümanlara
Es selâmu aleyküm ve rahmetullâhi ve berekatuhû.

Müslüman olduğunu söyleyen, fakat bizim tekfir ettiğimiz kişiye, tekfir ettiğimizi söylememek küfür müdür?

Mesela; şeyhiden himmet bekleyen, rabıta yapan, laikliği küfür görmeyen kişiler.

Böyle kişilere yaptıklarının şirk olduğunu ve bâtıl olduğunu söyleyip fakat tekfir ettiği halde
"Sen kâfirsin" dememek küfür müdür?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;
Tekfir edilen kişiye, illa tekfir ettiğini söylemek lazım diye bir mecbûriyet olmadığından küfür değildir.
Kişi çeşitli sebeblerden dolayı küfür itikadında olan birini "ben seni şundan dolayı tekfir ediyorum" diye bildiremeyebilir, açıktan yüzüne söyleyemeyebilir. Bundan dolayı kişi küfür işlemiş sayılmaz.

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;
Tekfir edilen kişiye, illa tekfir ettiğini söylemek lazım diye bir mecbûriyet olmadığından küfür değildir.
Kişi çeşitli sebeblerden dolayı küfür itikadında olan birini "ben seni şundan dolayı tekfir ediyorum" diye bildiremeyebilir, açıktan yüzüne söyleyemeyebilir. Bundan dolayı kişi küfür işlemiş sayılmaz.
Teşekkür ederim.

Üst Ana Sayfa Alt