Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Tekfir Hastalığına Yakalandım

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm

Her geçen gün kalbimdeki hastalık artıyor. İlk başlarda pek tanımadığım adamları kötü gördüğüm sözlerinden dolayı tekfir ediyordum şimdi ise her gördüğümü tekfire başladım. Bazen ağzımdan fark etmeden kişilere karşı kafir lafı çıkıyor fark edince tövbe ediyorum. Durum öyle bir hal aldıki insanları tekfir etmek için hangi soruyu sorsam diye düşünüyorum. Eğer bu hastalıktan kurtulamazsam büyük ihtimal sonsuz cehennem azabına müstahak olacağımı biliyorum. Ne yapıcağımı bilmiyorum. Yardım edin.

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
Ve Aleykum selam

Oku kardeşim oku!
Bu din heva ve heveslere alet olan sıradan bir düşünce sistemi değil. Tekfirin usulü var ahkâmı var. Kaldı ki biz zaten avam olarak tekfir mercii değiliz. Şeytan seni hep böyle şeyler düşünmeye sevkedip meşgul etmek ve maddi manevi zarara uğratmak istiyor.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Selamun Aleyküm

Her geçen gün kalbimdeki hastalık artıyor. İlk başlarda pek tanımadığım adamları kötü gördüğüm sözlerinden dolayı tekfir ediyordum şimdi ise her gördüğümü tekfire başladım. Bazen ağzımdan fark etmeden kişilere karşı kafir lafı çıkıyor fark edince tövbe ediyorum. Durum öyle bir hal aldıki insanları tekfir etmek için hangi soruyu sorsam diye düşünüyorum. Eğer bu hastalıktan kurtulamazsam büyük ihtimal sonsuz cehennem azabına müstahak olacağımı biliyorum. Ne yapıcağımı bilmiyorum. Yardım edin.
Aleyküm selam
Kardeşim kalbini yumuşatacak işler yap. Mesela Kur'an oku,akraba ziyarerinde bulun, sadaka ver. Eğer hakkında tekfir vesvesesi gelen kişi tanıdığın kişilerden ve Müslüman ise onu ziyaret et , selam ver, hâl hatır sor ki şeytanı kendi vesvesesi ile vurmuş olabilesin Bir de nefis tezkiyesiyle ilgili kitaplar okursan faydalı olur inşâAllah

Üst Ana Sayfa Alt