Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Marmara İlahiyat, İstanbul İlahiyat ve Uludağ İlahiyat Üniversiteleri Hakkında Bilgi Paylaşır mısınız?

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Ö Çevrimdışı

Öteki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mümkünse arkadaşınıza şu soruları yöneltebilir misiniz?

Sınıf ortamı nasıldır? Kız-erkek karışık mı, yoksa ayrımı? Verdiği eğitim nasıldır? Hocaları kaliteli midir? vs.

sordum.

arapça hazırlıkta kız erkek ayrı. üst sınıflarda ne ayrım yok, şu var: kız erkek kendi aralarında bi ayrım var.(misal kızlar pencere kenarında erkekler diğer tarafta)
iki farklı sınıf GİBİ.

hocalar ise kaliteli imiş. felsefecisi bile sağlammış. Çok geniş kadro var. Ama tefsir ve kuran hocaları iyi değilmiş, sıkıntılı yani.
Fıkıh, kelam, siyer çok iyimiş.

bunları dedi.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
sordum.

arapça hazırlıkta kız erkek ayrı. üst sınıflarda ne ayrım yok, şu var: kız erkek kendi aralarında bi ayrım var.(misal kızlar pencere kenarında erkekler diğer tarafta)
iki farklı sınıf GİBİ.

hocalar ise kaliteli imiş. felsefecisi bile sağlammış. Çok geniş kadro var. Ama tefsir ve kuran hocaları iyi değilmiş, sıkıntılı yani.

bunları dedi.

Tekrardan teşekkür ederim sağolun.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
sordum.

iki farklı sınıf GİBİ.

bunları dedi.

Felsefe de (islam) en iyi marmara ilahiyat.

Hocalar genelde iyidir de ıstanbul ve marmara
Bazı yeni doçentler heyecanlı oluyor
..
Ilahiyatlarin en buyuk sıkıntılarından biri tez calismalarinda ozellikle öğrencilerin önlerini kapatmalari. Çalışma alanlarinda sıkıntı çıkartabiliyorlar. ( antin kuntin konular vermek gibi)

Bölümler uzerinde hocalarin atölye çalışmaları oluyor bazen onlara da katılırsiniz arada.

Bisavi takip edebilirsiniz mesela.

Tübıtak burslari var.
Alin bir proje yurtdışına kapi açar masraflarınızi karşılıyorlar.

Bu tip yerleri takip edin alan cok.
Uniye cok bagli kalmayin açılın, firsatlari değerlendirin ne bilim işte.

Seninde hakkinda hayirlisi olsun ismi cok uzun olan,yazmaya istediğim konu acan kardesim.

A Çevrimdışı

Allaha Hamdolsun

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ilahiyatı bırakan bir büyüğün olarak yazıyorum. %99.9'u kafirlerden oluşan bir ortama giriyorsun. kendine dikkat et. imanını koru. Allah muhafaza seni de kendilerine benzetebilirler.

örnek kafirler:

ders veren kişilerin bütün dediklerini kendin araştır. çünkü söylediklerinin çoğu yalan, yanlış, delilsiz olacak.

Ö Çevrimdışı

Öteki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

..
Ilahiyatlarin en buyuk sıkıntılarından biri tez calismalarinda ozellikle öğrencilerin önlerini kapatmalari. Çalışma alanlarinda sıkıntı çıkartabiliyorlar. ( antin kuntin konular vermek gibi)

Bölümler uzerinde hocalarin atölye çalışmaları oluyor bazen onlara da katılırsiniz arada.

Tübıtak burslari var.

Seninde hakkinda hayirlisi olsun ismi cok uzun olan,yazmaya istediğim konu acan kardesim.

"en iyi" kıyaslamasıyla Uludağ İlahiyat, felsefe(İslam) de en iyi demedim
- zira Marmara İlahiyat hakkında geniş bilgiye sahip değilim-
Kardeş bana Uludağ ilahiyatı sormuştu.

Yazımda "felsefecisi bile sağlammış" derken, Uludağ İlahiyatın felsefecileri ,hadis inkarcısı, mutezileci vb değil demek istedim..

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

..

Tübıtak burslari var.

Eyvallah abla sağolasın imam desen de olur, kafi:)

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
ilahiyatı bırakan bir büyüğün olarak yazıyorum. %99.9'u kafirlerden oluşan bir ortama giriyorsun. kendine dikkat et. imanını koru. Allah muhafaza seni de kendilerine benzetebilirler.

örnek kafirler:

ders veren kişilerin bütün dediklerini kendin araştır. çünkü söylediklerinin çoğu yalan, yanlış, delilsiz olacak.

Allah Azze ve Celle korusun. Ben zaten ilahiyatın ne demek olduğunu bilerek gideceğim inşallah.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
"en iyi" kıyaslamasıyla Uludağ İlahiyat, felsefe(İslam) de en iyi demedim
- zira Marmara İlahiyat hakkında geniş bilgiye sahip değilim-
Kardeş bana Uludağ ilahiyatı sormuştu.

Yazımda "felsefecisi bile sağlammış" derken, Uludağ İlahiyatın felsefecileri ,hadis inkarcısı, mutezileci vb değil demek istedim..

Ne kiziyon ya.)

Üst Ana Sayfa Alt