Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tevafuklardan Biri. .

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çok karlı bir kış günü. .
Sabiha Hocanın sohbetine gitmek için ablamla çarşıda buluşmak üzere sözleştik
Otobüse bindim. cam kenarına kuruldum dışarda ara ara rüzgar esiyor, tabi benim tuzum kuru.Ayağımda en kalitelisinden bir bot,Ellerimde bilmem ne tüyünden eldivenlerim,atkım,montum tam takır velhasıl.üşümek ne kelime keyifli keyifli kar manzarasını izliyorum
Otobüsten indim gideceğim yere varmak için biraz yol yürümem lazım .taktım kulaklığımı açtım bakara suresini (Tabikide Nasser El Qatami'den) bir yandan ezberimi kontrol etmek için mırıldana mırıldana ellerim cebimde yere baka baka yürüyorum. .
birden önümde biri durdu ayaklarında terlik !
Kafamı kaldırdım bir kız çocuğu subhanallah bu soğukta ayaklarında terlik !
botu geçtim çorap dahi yok
Gözlerime bakıyor. .
Ama bu bakış beni un ufak etti sanki, o an yerin içi yarılsa ben içine girip yok olsam istedim. .
yanağını okşadım buz gibi soğuktan pembeleşmiş yüzü. .
Sonra birden boğazıma sarıldı kulağımda hala bakara suresi okunmaya devam ediyordu Subhanallah Allahu Akbar
83.Ayet !
"Hani biz İsrailoğullarından "Allah'tan başka birşeye tapmayın,Ana Babaya,Akrabalara YETİMLERE VE YOKSULLARA iyilik edin,İnsanlara güzel söz söyleyin Namazı kılın,Zekatı verin ! diye söz almıştık.Sonra siz pek azınız dışında sözünüzden döndünüz ve hâlâ dönmeye devam ediyorsunuz"

Miğdeme ağır bi taş oturdu. .
Gözlerim doldu,
Taştı sonra...
Sanırım 2-3 dakika öyle sarıldık masumcuk beni teselli eder gibi sırtımı sıvazladı. .

ömrümde hiç unutamayacağım bir tevafuktu.
Allah azze ve celle beni o gün büyük bir derse tâbi tutmuştu. . Subhanallah

Rabbim bizleri hakkıyla iman eden,inan,yaşayan muwahhidlerden eylesin

Allahümme amin ecmain

Üst Ana Sayfa Alt