Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale TEVESSÜL,VESİLE İLE İLGİLİ HADİSİN SELEFİLERE VE TASAVVUFÇULARA GÖRE TAHRİÇLER

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Sen ne anlayışsız , kör cahilin tekiymişsin .
Kopya aktardığın kitap Kuran değil bunu bil. İçinde bir sürü sapık görüşler olduğunu aktardığımız halde hala inatla körü körüne sapıklığında ısrar ediyorsun.

Teberrük Konusunda sana bu konuda çalışmam var aktaracağım bekle dememe rağmen hala okuduğunu anlamayan (veya okumayan) tipik tasavvufcular gibi inatla aynı mesele hakkında boş boş konusuyorsun.

Sen önce senden istenen sorulara cevap ver, kör ve aptal taklidi yapmayı bırak !

Teberrük peygamberlere mahsus özelliklerdir. Peygamberlerden başkası kendilerinde teberrük edilecek özellik göremez, yoktur. Bunu böyle bilesin .
Hele tasavvufçu şarlatanlara buradan yol bulamazsın !!

S Çevrimdışı

serhildan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
var git olum... nerden daldın mekana. git şeyhine tap şıhına tap. Allah yoluna geleceğin yok senin. kafayı bozmuşsun ille hem allah hem mezardaki ölü... -haşa- ikisi birden olmaz, olmaz, olmaz. az biraz aklını kullansan olucak ıkın biraz.

download etmişsin ipe sapa gelmez tarikatçı hurafeleriyle dolu bir kitabı, copy-paste ede ede kolun parmağın yorulmuştur artık. sağlığına zarar verme bu kadar.

yiğit adamsan bırak bu eşcinsellerin tasavvuf denen yolunu... kuran ve sünnetin delikanlı yoluna buyur...

M Çevrimdışı

mucahid_tr

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selmun aleykum kardeş üzdüysem özür dilerim siteden çıkmamı gerçekten istiyosan çıkım bir daha yazmım Abdulhak kardeşede teşekkür ederim gerçi bir kac yazımı sidi ama yinede iyi sabretti başka sizin gibi düşünen kardeşlerim sitesinde beni çoktan atarlardı Abdulhak şimdiye kadar sabrından dolayı teşekkür ediyom kırıcı laflarım olmuşşa tekrar özürdiliyom cevap yazdığım arkadaşlardan gerçi sizde bana az hakeret etmediniz ama bunu normal karşılıyom büyük sorunları burda halledemezdik elbette ben tasavvufun cahil ve yanlışlık yapanları deyilde ilmi dayanağı olduğunu o ilmi dayanakları anlatarak bakış acılarımızı azda olsa deyişir umudu taşıdım ben hala umutluyum bazı konlarda iki tarafda yakınlaşacağına ben sizin anladığınız manada tehvid inancına inanıyorum kabul etmesenizde ama aramızdaki fark niyet ben niyetlerimi islami kaynaklar doğrultusunda geliştirdim körü körüne teslim olmadım hala karşı tarafın delili benim bildiğim delili gerçekten söndürürse şu an düşündüğümden vazgecerim samimiyim ama kusura bakmayın tartıştığımız konularda sizin delilleriniz tamaben teslim olacağım güçde deyildi tekrar hepinize teşekkür ediyorum serhiddan kardeş siteden çıkmamı istediği için belli bir arkadaş gurubu olan bu sitedeki kardeşleri fazla üzmemek için yazı yazmıcam bir süre sonra cıkcam hepinize saygılar allaha emanet olun

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Kardeşim sen tutarsız ve ilimsizce yazıyorsun.
Birde delillerimize bakmadan, düşünmeden bir kitabı körü körüne yapıştırıyorsun. Üstelik uydurma hadis, zatıf hadis ve fasit tevillerle kendini aklmaya çalışan bir kitap.
Demiyormusun bu safsataları sadece tasavvufcular yapıyor.
Şu an teberruk üzerind e çalıştığım için yoğunum . Sana düşen bizim delillerimizi iyi incelemendir.
Hele ki ölüye Kuran okuma mevzuunda bu konu ihtilaflı olduğunu , çeşitli alimlerin çeşitli fikirlerini biz zaten neşretmişiz.
Ama sen İbn teymiyye böyle dedi diyen bir kitabı put edinmişscesine düşünüp ne dediğimizi anlamadan , böyle bir amacın olmadan yapıştırıyor , dinlemiyorsun .
İbn Teymiye bir insandır evvela ve hatası da olabilir. Rasulullahtan başka herkesin sözü alınır da reddedilir de.
Eğer İbn Teymiyye hakkında böyle böyle vs. diyorsan kitapları buradadır göster.

Dua ve Tevhid

Hasımlarının çarpıtıp tahrif ettiği manalara itibar edilmez.

Kuran ve sünnetle gelen her söze itibar edilir. Kuran ve sünnete rağmen kimseyi aklayacak da değilizdir. Fakat sizin savunduğunuz zihniyet ve yazılarınız zayıf ve uydurma hadis ve tevillerle din edinilmekte, Ashabın bilip tanışmadığı icraatler ibaadet diye ortaya sürülmekte , Rabıta vs peydahlanmaktadır.

Bir kere kendini mutlak doğru olarak görüyorsan sana şifa yoktur. Karşındaki muhatabların Kur'an ve sünnet diyor siz muhalefet edip zayıflarla amel edelim diyorsun. Dediklerimizi anlamaya çalışın. Delillerimizi bu forumdan inceleyin , kendi sapkın kopyalanan vs kitaplardan değil.

Şimdi tebberuk bahsini açana kadar başka konu açma kilitlenen meseleleri tefekkür et .

CAİZ VE ŞİRK OLAN TEBERRUK

https://www.islam-tr.org/tevhid/13890-caiz-ve-sirk-olan-teberruk.html

CAİZ VE ŞİRK OLAN TEVESSUL, İSTİĞASE VE ŞEFAAT

https://www.islam-tr.org/tevhid/10768-caiz-ve-sirk-olan-tevessul-istigase-ve-sefaat.html

G Çevrimdışı

Gulamcan

Üye
İslam-TR Üyesi
Kabirdekiler olmasa, yeryüzündekiler yanardı.) [Deylemi]
Yine Peygamber efendimiz, (Allahümme innî es’elüke bihakkıssâilîne aleyke = Ya Rabbi, senden isteyip de, verdiğin kimselerin hatırı için, senden istiyorum, diye dua ediniz) buyururdu. (İbni Mace)

E Çevrimdışı

ehlisünnet76

Üye
İslam-TR Üyesi
Sen ne anlayışsız , kör cahilin tekiymişsin .
Kopya aktardığın kitap Kuran değil bunu bil. İçinde bir sürü sapık görüşler olduğunu aktardığımız halde hala inatla körü körüne sapıklığında ısrar ediyorsun.

Teberrük Konusunda sana bu konuda çalışmam var aktaracağım bekle dememe rağmen hala okuduğunu anlamayan (veya okumayan) tipik tasavvufcular gibi inatla aynı mesele hakkında boş boş konusuyorsun.

Sen önce senden istenen sorulara cevap ver, kör ve aptal taklidi yapmayı bırak !

Teberrük peygamberlere mahsus özelliklerdir. Peygamberlerden başkası kendilerinde teberrük edilecek özellik göremez, yoktur. Bunu böyle bilesin .
Hele tasavvufçu şarlatanlara buradan yol bulamazsın !!

kardesim senin görüsünü paylasmama ragme mücahid tr yazdigin uslup..kabul edilemez türden. Islam dini ve özellikle peygamber efendimiz böyle islami teblig etmemistir. kirici hakaret etmedende anlatabilinir. kardesin yazilari hosumuza gitmesede karalam kücük düsürücü kelimer biz tevhidi anlamis müslümanlara asla yakismaz

Üst Ana Sayfa Alt