Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tevhid Ehli Neden Kot Pantolon Giymesin?

tewhidwetakwa Çevrimdışı

tewhidwetakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm birkaç yıl önce instagrama bir fotoğraf atmıştım da bir bacının kod pantolon giymeme acaip bir ithamda bulunması beni hayrete düşürmüştü tabi o zamanlar haricilerin içindeyim aşırı görüşleri kod pantolon giyen bir tevhid ehlini bile kendi cemaatlerinden nereyse saymamalarıydı
ama benim merak ettiğim asıl soru şu namazda bile Allah suphanehu ve teala elbise konusunda genişliğe ruhsat vermişti bu konudaki hadisler belli zaten yani cebi bacağında olan pantolon giyiyoruzda kod pantolon neden giymeyelim batı özentisi olmadıktan sonra peki ben bi Tevhid ehli olarak kod pantolon giysem üstünede beyaz bir gömlek giysem ne değişecek sonuçta düz bir kod pantolon giyeceğim sağı solu çizik olan veyahud paçasını 20 cm e daraltacak bir kod pantolon giyecek değilim tabiki neden böyle bir ön yargı var anlayamıyorum bu konu hakkında ne düşüyorsunuz kardeşlerim düşüncelerinizi gerçekten merak ediyorum

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Belki hala amerigayla özdeşleştiği icin tepki vermiştir abla. Ya da mesele pantolondur kot isin cilvesidir. Uzun zamandir kiyafet sorunsali ile ilgili bi paylasim görmemiştim.

tewhidwetakwa Çevrimdışı

tewhidwetakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dedim ya harici axilerin genel görüşü dışa yansıyor yani cübbeyle onların içinde namaz kılsan tarikatçı gözüyle bakabirler kod pantolonla namaz kılsan yanlarında irca zannerler biraz keskin görüşteler tepki aldığım kişi zaten harici bir ablaydı Beni onların içinden çekip alan Allah suphanehu tealaya hamd olsun

Üst Ana Sayfa Alt