Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tevhide Yeni Başladım

Enise Çevrimdışı

Enise

Üye
İslam-TR Üyesi
S.A ben tevhide yeni başladım yardımcı olurmusunuz? Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aleyküm selam,

Tevhid, başlanılan bir zikir yada girilen bir tarikat değildir güzel kardeşim. Tevhid, her konuda Allah'ı birlemektir. Tevhid İslam'a girişin anahtarıdır. Yani kısacası tevhid İslam dininin akidevi esaslarıdır. Hangi mezhebe mensup isen (Hanefi, Şafii vs.) o mezhebin müctehid imamlarının akaid risalalelerini yada ilmihal kitaplarındaki akaid bablarını okuyup öğrenmelisin.

Mesela şu konu ile başlayabilirsin; https://www.islam-tr.org/konu/imam-ebû-hanîfenin-akidesi.8857/

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Zaten bildiğim kadarıyla da dört imamın itikadı arasında hiçbir fark ve ihtilaf yoktur. Ayrıca Faruk Furkan'ın Kelime-i Tevhidin Anlam ve Şartları kitabını tavsiye ederim ancak sen yine de dikkatli oku inşallah.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Benim de bir çok konuda eksiklerim var, iyi bir hocadan hem Tevsir dersi hem de Hadis dersi almak istiyorum Anadolu Yakasın da böyle bir yer var mı acaba???

L Çevrimdışı

LoRy

İslamicState - Genç Mucit - Şair yazar
İslam-TR Üyesi
sana senden başkası yrdım edemez
bu yüzden kendi başının çaresine bak
meal kitap felan oku
benim söliceklerim bunlar

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
sana senden başkası yrdım edemez
bu yüzden kendi başının çaresine bak
meal kitap felan oku
benim söliceklerim bunlar

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar kardeşi yönlendirirse daha iyi ve faydalı olur diye düşünüyorum.

Üst Ana Sayfa Alt