Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Timurtaş Hocanın Şaşırtıcı Sohbeti

• Konbuyu başlatan takva1
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

takva1

Guest
Kardeşler timurtaş hocanın burda çarpıcı sanki islamla bağdaşmayan sözler sarfediyor..Türkiyenin darul harb olmadığını askerlik yapılmaz diyenlerin boğazlarını sıkmak gerektiğini söylüyor.Başka sohbetlerinde ise demokrasi şehidi laik bekçi şehidi Allah dini hakim olmasın diye ölen şehidler ne zaman şehid oldu gibi sözler söylediğini biliyoruz.

Bu sohbetiyle diğer sohbetleri çelişkili sizde izleyip izah edebilirmisiniz kardeşlerim ..

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hocanın burda bahsettiği sadece kıbrıs savaşı konusunda...kıbrıs savaşında askeri desteklemeye çağırıyor...laik rejimde değil

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Güzel kardeşim maşallah iyi yakalmışsın aynen dediğin gibidir ki bende görüyorum kardeşler bu adamın iyi niyetle islamdan çıktığı bir çok durum var aynen burda olduğu gibi,onun için kardeşlerim bir hoca veya kişiyi severken veya onu anlatırken insanlara itidalli olunuz ki sonra pişman olmayasınız,hafazanallah sonra küfrünü gördüğünüzde tereddütle ona hocadır bişey olmaz gibi bir durum söz konusu olabilir.Elbani misali çok barizdir ki biz onun iyi bir muhaddis olduğunu kabul etmekle beraber küfre delalet eden meselelerini görmekteyiz Allah svt selefin metodunu anlmayı ve ifrat,tefrite kaçmadan vasat olarak amel etmeyi nasip etsin inşallah. ama bazı meselelerde çok net ve cesurca konuşuyor bunuda inkar edemem.Selefin yolunu izlediği de söylenemez ismailağa zihniyetinden biri olduğunu biliyorum.

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Doğru diyorsun hocaya aşırı sevgi bağlandıgı vakit kişi yanlışınıda doğru görür.ben inanamadım hocayı çok sevdiğimden dolayı ama malesef görüntü ortada kıbrıs savaşıyla pek bağlantısı oldugunu sanmıyorum.genel manada konuşuyor türkiyenin durumunu.yanlış anlamaktan Allaha sığınırız. yani askerlik nasıl caiz görülür aklımın alması mümkün değil.Ben nasıl olurda fuhuş dersi verilen ortamda hayatımı sürdürürüm.nasıl olursa orda kuranı kerimi hiçe sayan hayvanların sözlerine itimat edip itaat ederim.amerikada kafirlerin rejiminde yapmakla burda askerlik yapmak arasında fark göremiyorum.1 sene Allahu tealayı devre dışı bırakıcam hayatımı ya öyle devam ettircam.Allah bizleri muhafaza eylesin..

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
tarihlerine bakılsa belki sonradan yanlışını görmüş ve tevbe etmiştir çünkü bir çok sohbetinde demokrasi laiklik vs. reddediyordu bunları söyleyen biri askerliğin nasıl haram olduğunu anlayamaz

muhammet87 Çevrimdışı

muhammet87

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim o böyle şu şöyle diye diye ortada adam bırakmayacaksınız...madem bir ithamda bulunuyorsunuz ismailağalılar gibi diye bir videosunu yada yazısını koyarak ispatlayın...kabirlerden yardım yada vahdetivücud gibi sapıklıklarla ilgili bir yazısı fetvası yada videosu var mı...hocanın tek derdi müslümanların birlik olması..itikadı konulara girmiyor...

timurtaşın hocanın bir sohbeti..sadece kurana uyun diyor..

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
valla bu meseleyi sağlam bir kardeşimiz hocamızın ayrıntılı açıklaması gerekiyor.çünkü mesela ben askerliğimi yaptım,namazlarımı eksiksiz kıldım,operasyonlar hariç...çünkü düşman takibi vardı mesela ve hiç bir sıkıntı görmedim askerde,bazı anlatılanlar aşırı abartılı fakat,denildiği gibi,mustafa kemalin aşırı bir taassubu övme hastalığı askeriye ye aşırı derecede sirayet etmiş durumda,mesela ben laik devleti benimsemiyorum,fakat namusumuzu korumak için gidiyorum askere diyen,ırak'a dönmektense askerliğe giderken Allah rızası için gidiyorum diyeninden tutunda neler neler gördüm,yani siyasi ve içtimai durum zamanla değişir,fakat askerlik bir nevi bu ülkede marksist-leninist kafir pkk'ya karşı askere gidenlerin geneli,dualarla,tekbirlerle uğurlanıyor.yani iş o kadar karmaşıkki kafam karman çorman oluyor :S

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
müslümanları senenerce kandırdılar yanlış şeyler öğrettiler bizler kur'andan uzaklaştık bu gün müslümanım diyen ne kadar kişi var ki kuranla meşgul olan adam askere ALLAH rızası için gittiğini söylüyor kul hakkı vs. olmasın diye işler çok karışık ALLAH müslümanlara merhamet etsin basiretini ilmini artırsın

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi zaten,bu ümmetin,özelde de bu milletin en önemli özelliği,devamlı hareket halinde olan,avrupayı asyayı inim inim inleten asker kökenlerinin temeli olan askeriye lerini laikleştirdiler ki,ordu-ümmet denilen ayrılmaz ikiliyi kırmak için,çünkü ümmet=hazır milyonlarca asker,milyonlarca asker=ümmet

eğer bu ümmet,ordusuna sahip çıkarda imanlı evlatlarını bir bir yerleştirirse o zaman,önünde dünya duramaz buna eminim...

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Ahiler şunuda belirtmek istiyorum timurtaş hocanın bu hatasından dolayı kökten silip çöpe atamayız.bu hatası netleşmediği sürece timurtaş hoca askerliği caiz görüyor diyemeyiz.Ama inşallah umdugumuz gibidir.Müslümanlar şuan boşluktalar.kim nerden çekerse o tarafa gidiyolar.İlim ehlide az olması hasebiyle her tarafı cehalet kaplamıştır.Rabbim ayaklarımızı sabit kılsın.

D Çevrimdışı

Dad

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu adam zaten saadet partili. Eski saadetçiler bilir zamanında gençleri toplarlardı, bu adamda ders verirdi. Askeri mehmetçik diye överdi.

Şimdi işin garip kısmı bu adamın tevhidle alakası yok ki? Tevhidiler niye buna sahip çıkma kompleksine giriyor? M.Kemale demokrasiye söven tevhidi mi oluyor?

Bu adam ne zaman tağutlardan beri olmuşta askerden beri olmasını bekliyorsunuz?

Dediğim gibi eski refahçılar bu adamın ne mal olduğunu bilir.

Bu adam Erbakanın en büyük şakşakçısıydı. Millet M.Kemal'e iki laf etti diye sahiplendi.

Bu arada bu kişi Nakşidir. Cübbelinin tarikatından fakat Halidi kolundan değildir. Yani bu adamın itikadı cübbeli ile aynı, cübbelide eskiden atatürke atıp tutuyordu. Eski hali tevhidimiydi onunda? Tabiiki değildi.

Bu adama tevhidi vs diyen varsa eski refahçıların hepsi onlara göre tevhididir. Bu adam zaten eski refaha oy toplayan biriydi.

Şu dediklerimi en iyi yaşı büyük olan, ailesi refahçı olanlar anlar.

H Çevrimdışı

hido79

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Timurtas Ucar'a gonul baglayanlar Mevlana'ya gonul baglayanlardir, zira Timurtas Ucar tam bir mevlana sempatizaniydi. Youtube'da bircok videosu var Mevlaya'yi ovdugu ve ornek olarak aldigi.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bu adam zaten saadet partili. Eski saadetçiler bilir zamanında gençleri toplarlardı, bu adamda ders verirdi. .

Saadet partisi 20 Temmuz 2001 tarihinde kuruldu. Timurtaş hoca 2000 yılında öldü.

Timurtaş hocanın yaklaşık 45 seneyi süren sohbet - vaaz konuşmalarında tevhidi olmayan, geleneksel din anlayışında olan konuşmaları olduğu malumumuzdur. Bununla beraber, demokrasiyi, laikliği, hakimiyeti açıklayan sohbetlerine de denk gelmişizdir.
Allah'u â'lem son dönemlerindeki sohbetleri daha tutarlı ve düzeyliydi. Bu sebeble yaklaşık yarım asırlık vaaz sohbet döneminde yüzlerce konuşması olan Timurtaş hocanın, tevhide ters olan konuşmalarının tarihini bilmeden, son hali /itikadi küfür üzere diyerek delil yerine zan yazmak, kişilerin kendini vebal altına almaktan başka bir işe yaramaz.

Kimseye faydası olamayan Konu kilitlendi

M Çevrimdışı

mustafa_mardin

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adam zaten saadet partili. Eski saadetçiler bilir zamanında gençleri toplarlardı, bu adamda ders verirdi. .

Timurtaş hoca 2000 yılında öldü. Saadet partisi 20 Temmuz 2001 tarihinde kuruldu.

"milli görüşçüyü" demek istedi heralde.

timurtaşın oğlu malum piyango idaresinin başına geçti sonradan. herkes gibi erbakancı olmanın meyvesini yediler ailece. gençliğinde saçını uzatır gitar çalarmış babası hiç bi zaman bişey dememiş. oğlu çıkıp babam insanların zannettiği gibi biri değildi demişti. artık nası biriyse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt