Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Topuk Dikeni Hacamat Tedavisi

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
HACAMAT TEDAVİSİ, TOPUK DİKENİ...;

Tabanda beliren diken çıktığı bölgenin iltihaplanması sonucunda çıkan dikeni,
aynı zamanda ayak topuğunun üzerinde kemik çıkıntısına da denmektedir.

İnsanlar arasında oldukça yaygın bir rahatsızlık olarak kesi bir tedavisi çok fazla mümkün değildir.

Birçok hastalığın doğal tedavisi için tercih edilen hacamat yöntemi topuk dikeninde de etkili olmakta ve ağrılı olan topuk dikenlerinin yok olarak kişilerin rahat olmalarını sağlamaktadır.,

tabanı için hacamat yapmak büyük ölçüde ustalık gerektiren bir iştir. ,hacamat olacak kişilerin kendilerini emin ellere teslim ettiklerinden emin olmaları bu noktada oldukça önemlidir.

Ayak yanları ya da ayak tabanından hacamat ile alınacak kirli kan topuk dikeninin tekrarlamamak üzere iyileşmesini sağlayacak bir yöntemdir.,

iyileştirici yönü birçok kişiye akıl almaz mucizevi bir şey gibi gelse de, bütün olay sağlıklı bir kan dolaşımına olanak sağlayan kupa çekme işlemidir.

Topuk dikeni tedavisinde de hacamat yöntemi sayesinde kişiler topuk dikensiz ayaklara kavuşarak kendilerini daha rahat hissetmektedirler.
Şifa v Sağlık dileklerimizle....

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam maalesef tek hacemat tedavisi yeterli ,gelmiyor .Ben yaptırdım cokkez .Fazla ayakta durmaktan ve fazla egzersiz yani fazla yürümek ,fazla ayakta çalışmak vb durumlardan kaynaklanan bir rahatsızlık.Bunun için hacemat ,o bölgeyi rahatlatır ,ağrı siziya iyi gelir ama tek başına tedavi yöntemi değil...

Elastik tabanlik çok iyi geliyor ,fazlaca elastik spor ayakkabiya tabanlikta eklediğimizde çok çok rahatlatıyor ,hatta tedaviye cok faydası oluyor .Bunu dışında ileri seviyedekileri kırdırmak gerkiyor,ameliyat en son çözüm.

Rabbim Şafi ismiyle şifa versin ,rahatsızlığı olan tüm kardeşlerimize.amin

Üst Ana Sayfa Alt