Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Tövbe Almak ve Tarikatçılık Nedir?

S Çevrimdışı

sadobaba

Üye
İslam-TR Üyesi
1-)bir abimiz hasta ve onun arkadaşları adıyaman cemaatinde ve hasta olan abimize gel sana Allah dostundan tövbe alalım diyorlar bn de tövbe alma diye birşeyin dimizde olmadığını söyliyorum bana kızıyorlar Allah dostu onun için dua ediyor diyorlar?

2-)ve bu tövbe almada niyet önemliymiş yani töbenin şeyh kabul etmiyecek diyor ama 8 tane falan kuralı varmış gusül namaz vb.

3-)tarikatlar ne kadar doğru birşey bu kadar insan neden bu tarikatlara bağlı kalıyorlar.

4-)tövbeyi kendimiz etsek olmaz mı ve bi hocamız veya alim biri şeyh olsun herhangi birinden benim içinde dua edermisin diye rica da bulunsak bu doğrumu?

5-)toplu bir halde dua ederek tövbe etmek doğrumu yani tarikatçılar gibi bir cemaatin normal bir şekilde duası.

bu tarikatçılar kafamı çok karıştırdı onun için böyle ilginç sorular soruyorum bn sizin yaptğınız yanlış derken onlarda siz hiç toplu bi halde dua etmiyormusunuz diyor.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Üst Ana Sayfa Alt