Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Trump Kudüs Kararını Açıkladı!

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs'le ilgili kararını açıkladı. ABD Başkanı Trump, Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıdı.

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Yazıklar olsun bizlere ki herifin pişkin pişkin konuşmasını izliyoruz. Allahım inşaallah nice 11 eylüller yaşatır bu kafirlere.

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye'yi geriden takip édiyorlar. Oysa ümmetiñ umudu ta 28 haziran 2016'da Kudüs'ü İsrail'iñ başkenti olarak kabul étmişti.

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG_20171206_215944.jpg
IMG_20171206_215926.jpg

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oyle bır adımı tam manada attıkları vakıt tum muslumanları karsılarına almaya guc yetıremezler yoklama yapıyorlar

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
belki de müslümanları birleştirmeye vesile olur

bu meseleler o topraklar kafir kanıyla oluk oluk sulanmadıkça çözülmez

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
resized_d8ec3-b72f2881eyperesabbas.jpg

Mahmud Abbas, Peres'in cenazesinde gözyaşı döktü

mahmud bu sefer sevinmiştir ALLAHu alem

Filistinliler bu tarz devlet reislerini çok mu arıyorlar anlamıyorum ! yahudilere karşı taş atan bir çocuğu başlarına reis atasalar,bunlar gibi okumuş dürzü siyasetçilerden kat kat daha iyidir.

1948 Filistin Harbindeki Boşnak Mücahidler

Filistin'de 1948 yılında harb başladığında, Filistin cihadına katılmak için Yugoslavya'dan mücahidler gelmişti. Allah'a yemin ederim ki onlardan bir tanesi bana şunları anlattı: Binlerce yahudinin arasına tek başıma giriyordum. Üzerime kurşunlar yağmur gibi yağıyor, öyleki sırtımdan ceketi düşürüyorlardı.

Ona: Peki ne yapıyordun? dedim (ve o gün onu doğrulamamış, ona inanmamıştım. Ta ki, Afgan cihadında bunlara şahid oluncaya kadar). Yugoslavya'nın Bosna Hersek'inden olan Şeyh Abdurrahman şu cevabı verdi: Ben, "Kulhuvallahu Ahad, Kul euzu birabbil felak ve kul euzu birabbinnas sûrelerini âyete-el-kürsî ile birlikte okuyor ve Bismillahillezi la yedurru maa ismihi şeyun fi'l ardi ve la fissemai ve huvessemî-ul âlim" okuyordum ve binlerce yahudi askerinin arasına giriyordum. Görevimi tamamladıktan sonra da hiçbir yara almadan geri dönüyordum.

1948'de Kudüs'ten ve Mescid-i Aksa'dan Ürdün ordusu geri çekilip Kudüs'ü yahudilere bırakmak, teslim etmek istedikleri zaman bu Şeyh Abdurrahman ise bunu reddetmiş ve şunları söylemiştir: "Yahudiler ben sağ kaldığım ve cesedim tepelenmediği sürece Mescid-i Aksa'ya giremeyeceklerdir." Şeyh Abdurrahman ve beraberindeki Mısır İhvan-ı Müslimin teşkilatına mensup bir grup İslâmî Hareket mensubu gençlerle birlikte Mescid-i Aksa'nın içine girerler. Oradan çekilmeyi reddederler. Vallahi onlarla içeride birlikte kalan bir kardeş daha sonra bana olayı şöyle anlattı: "Bizim sayımız, Mescid-i Aksa'nın pencerelerinin sayısından daha azdı. Biz ise mescidin içerisinde bir bu pencereden, bir şu pencereden dışarıya yahudi askerlerine ateş açmaktaydık. Şeyh Abdurrahman, Ürdün askeri komutanı Abdullah et-Tell'e "Mescid-i Aksa'yı nasıl terk edebilirsiniz? Nasıl buraları yahudilere bırakabilirsiniz?" dediğinde, komutanın cevabı: "Gelen emirler böyle, çekileceğiz" olmuştu. Bunun üzerine Şeyh Abdurrahman komutana: "Bana iki sandık bomba bir otomatik silah ve mermileri bırak ve git. Ben Mescid-i Aksa'nın alanında bulunan şu minarenin üstüne çıkacağım. Yahudiler içeri girince bütün bu bombaları onlara atacağım ve onları gücümün yettiği kadar otomatik silahla tarayacağım. Sonra da onlar beni öldürürler." Sonra Mescid-i Aksa'da bulunan gençler bütün pencerelerinden ateş edince yahudiler Mescid-i Aksa'nın müslümanlarla dolu olduğunu, Mescid-i Aksa’yı boş bırakarak çekilmelerinin mümkün olmadığını zannettiler. Mescid-i Aksa'ya yaklaşmaya bile cesaret edemediler. Böylece Mescid-i Aksa işte bu gençlerin sayesinde 1948 ile 1967 yılları arasında müslümanların bünyesinde kaldı.

Arap ordusu bir savaşta ne zaman darboğazda kalsa arkalarından beş altı kişilik Yugoslav mücahidleri gönderilirdi. Bunlar yahudi muhasarasını kırar ve mücahidlere yardım ulaştırırlardı. Bir defasında şehid Abdulkadir el-Hüseyni yahudilerin kuşatması altında kalmıştı. İlgililer ek kuvvet istediler. Yugoslavyalı bu gençlerden beş tanesi gitti, yahudilerin oluşturdukları bu çemberi kırdılar. Ne yazık ki Mısır ve Suriye birlik kurup Arap Birleşik Cumhuriyeti'ni oluşturunca yeni cumhuriyetin başkanı Cemal Abdunnasır, Yugoslav lideri kardeşi Tito'ya: (AbdunnasırTito'ya kardeş derdi. Çünkü inkarcılıkta onun kardeşi idi) "Kardeşim Tito bizim birleşmemizin hediyesi olarak bizden ne arzularsın?" diye sorar; Tito da; "1948 senesinde Filistin harbinde savaşan kaç kişi var sende? Bunlar Suriye'ye gidip orada yerleştiler. Onları bana teslim et" dedi. Abdunnasır'da onları Suriye'de yakalatıp Tito'ya teslim etti. Tito ertesi günü bütün bunları kurşuna dizdi ve yaptıklarını halk için yaptığını söyledi.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
republican_elephant.png
Trump partisinin logosu
1) Rabbin fil sahiplerine neler etti, görmedin mi?

Kudus onun mescid onun koruyacak olanda o dur ...

partinin kurucusunun adı bile nerdeyse aynı :) abraham -ebrehe bunun hikayesi vardır kuran dışında anlatılan kabul gören nedir ki , b i kaç okudum ama kabul ediliyor mu bilmiyorum abdülmutallib bıraktı develeri aldı faln deniyor sadece

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
partinin kurucusunun adı bile nerdeyse aynı :) abraham -ebrehe bunun hikayesi vardır kuran dışında anlatılan kabul gören nedir ki , b i kaç okudum ama kabul ediliyor mu bilmiyorum abdülmutallib bıraktı develeri aldı faln deniyor sadece
Evet akhi develerini istiyor , sanirim sehid Seyyid Kuttubun tefsirinde okumustum,cok uzun zaman oldu :)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
1966'da S.Arabistan Kralı Faysal
donemin Abd baskani Lyndon Johnson'a bir mektup gondermis.Mektup da israil, Gazze,Sina ve Bati şeriayi isgal etmedikce,Mısır'ın Yemen'den cekilmeyecegini,
Ayrica Mısırın da abd ve Suud'un en buyuk dusmani oldugunu soylemis

Misir kontrolundeki Gazze seridinin derhal ele gecirilmesini
Filistinlilerin bir arap hukumeti tarafindan topraklarini korumaya yonelik umutlari da kalmasinlar diye Batı serianin Urdunu kontrolu altinda olmasi gerektigini dusunmusler

Zaten adamlar bunlarin hesabini kitabini yapmislar hep zamaninda

https://www.middleeastmonitor.com/2...-with-israeli-occupation-pre-six-day-war/amp/

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yanı adamlar gızlıden kullanıyorlarmıs zaten trump kafirine acıklamak dusmus oyle gorunuyor.

toz kadar itraili saganak yagmur gıbı olan muslumanlar ezip gecemıyorlarsa ve gecımıyorsak vah bıze vaylar bıze...

Ölmüşler kalksa yuzumuze tukurur.

Ama; bunun sebebı kım,kımler apacık ortaya cıkıyor.
Sen mılyar ummetı suncu, buncu, dıye tokatla sımdı cık KUDUSU KORUYUN DE elbette koruyor mıllet bak bagıra bagıra koruyor.
O İtrail kafirlerinin hakkı bu degıl.

Gerçi
Kafir de anlamıs olacak kı muslumanlar gunumuzde ancak bır cıgırtıdan ıbaret dıye dusunuyorlar ve oylede oluyor nıtekım
2 gun sonra unutulur.
Nasılkı IRakta bacılarımızın tecavuze ugradıgı ve ınsanların vahsıce katledıldıgı gıbı.
Yıne yanı basımızda her gun bombalanan surıye gıbı
Yine bundan 10 sene once paramparca edılen gazze gıbı

Bugun hoca hutbede cıhad falan dedı en son ne dedıgını kendı bıle anlamadı bu kadar odleklestırdıler ınsanları işde
Cihad dıger boyle elıne sılah falan degıl bızım gucumuz duamızdır dıyor oturdugunuz yerden dua edın dıyor.

ALLAH ıslah etsin.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
suud bu karara karşı çıkmıştır ,,kesinlikle ,,,hatta sisi de bu karşı çıkışa destek vermiştir !!! .
814.jpg

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"""Orta Doğu merkezli haber portalı Middle East Monitor, Arap basınına dayandırdığı haberde Suudi Arabistan yönetiminin ülkedeki medya kuruluşlarına Trump'ın Kudüs kararı hakkında çok fazla yayın yapmamaları konusunda uyarıda bulunduğunu duyurdu.""""

Üst Ana Sayfa Alt