Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türkiye-Suriye Sınır Kapısının Açılması ile İlgili Sorum Var, Yardımcı Olabilir misiniz?

dua sadık Çevrimdışı

dua sadık

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum

kardeşler bir konuda bilgiye ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim...

Türkiye-Suriye sınır kapısının açıldığı söyleniyor,

bu durumda Suriye sınır kapısından geçerek oraya girmeden başka bir ülkeye (mesala ürdün) gidebilirmiyız? yani yol üzeri güvenlimidir? bu yolu kullanarak yolculuk yapmayı düşünenler bir sıkıntı, engelleme yaşıyormu?

Allah razı olsun...

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alaykum Selam

Hataydan çıkacagın için tehlike olan bölgelerden gececeksin bundan dolayı sıkıntı yasama ihtimalin çok yüksek Ama orada şamda yasayan birisi ile kontak kurarsan o seni gelip alırsa sıkıntı yasamassın inşaAllah.

Ama bence böyle bir şeyi deneme. flay nas diye bir ucak firması var ucuza gidersin hemde güvenli şekilde gidersin.

dua sadık Çevrimdışı

dua sadık

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş Allah razı olsun... şamdan yaşayan birinin alması olayını anlayamadım... bu şekilde suriyeyi atlayıp başka bir yere gidilebilirmi?

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş Şimdi Daha önce olaylar olmadan önce gidebilirdin lakin şuanda gidebilirmisin bilmiyorum yani bu bir risk Gemileri yakarsan heryere gidersin:)

Ama dediğim gibi gitmemen için bir sebeb yok ama kapılarda durum sıkıntılı dye biliyorum yani şamdan derkende orayı bilen suriyeli olan bir aracıyı kast ettim. ama sınırda suriye gumrugu sıkıntı cıkartmazzsa gecersin.

Ama ürdün sınırına kadar yollarda başka sıkıntılarla karşılaşma olasılıgın yüzde 90 bunları göze alıyorsanız gidebilirsiniz.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ülkede iç savaş var sen güvenlikden bahsediyorsun yaw :S Olacak şey mi ?

Mersin lübnan arası feribot seferleri başlamış vaziyette 3-5 gün evvel o yolu kullan hem güvenli hem de uçakdan daha ucuzdur araba varsa arabayı da yükleyebilirsiniz .

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet kardeşlerimiz doğru söylüyor,şimdi orada iç savaş var o ülkenin hiç bir tarafı güvenli değil ayrıca sınır kapısı sanırım sadece oradan gelecekler için açık,gidecekler için değildir..

oFc Çevrimdışı

oFc

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Nusaybin kapısı sanırım şuan %100 faaliyette

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yahu kişilere yanlış bilgi vermeyin savaş dahilinde olan hiç bir ülkeye çıkış verilmez, ancak sığınanlara açıktır o kapılar...bir de özel izinlere tabi olanlara yol verilir..

Üst Ana Sayfa Alt