Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Türkiye'de İslam Nasıl Hakim Olur?

E Çevrimdışı

Et Tevhid vel Cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Es Selamu Aleykum kardeşler, bilmiyorum bu konuya ilginiz olurmu olazmi ama gercekten önemli bir konu benim için sizin herbirinizin fikride önemli çünkü bu sorun hepimizin eminim hepimizin bu konuda söylemek istedigi şeyler vardir.

Benim söylemek istedgim su: Bence davetçilerimiz davetini belli gurupcuklarla sinirlandirmak yerine halka inmeli halka açik konferanslar verilmelidir, yine müslümanlar acilen bir tv kurmali uydudanda olsa yayina girmelidir. Benim düşüncelerim bunlar buyurun kardeşler sizde faydali olacak fikirleri paylaşin olmasi gerekenleri ve olmamasi gerekenleri inşaallah hayrli olur...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Es Selamu Aleykum kardeşler, bilmiyorum bu konuya ilginiz olurmu olazmi ama gercekten önemli bir konu benim için sizin herbirinizin fikride önemli çünkü bu sorun hepimizin eminim hepimizin bu konuda söylemek istedigi şeyler vardir.

Benim söylemek istedgim su: Bence davetçilerimiz davetini belli gurupcuklarla sinirlandirmak yerine halka inmeli halka açik konferanslar verilmelidir, yine müslümanlar acilen bir tv kurmali uydudanda olsa yayina girmelidir. Benim düşüncelerim bunlar buyurun kardeşler sizde faydali olacak fikirleri paylaşin olmasi gerekenleri ve olmamasi gerekenleri inşaallah hayrli olur...

ALLAH yardım ediyor. Ol diyor oluyor bazı şeyler. Gören gözlere müjdeler olsun

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
ben bir şey sormak istiyorum. aranızda mahallelisine, arkadaşlarına (gerek okul, gerek iş, gerek mahalle vs.) ve akrabalarına çağrıda bulunanlar var mı? ben bu konuda kendimi biraz pasif hissediyorum. daha ailemdekilere bile doğru dürüst çağrıda bulunamadığımı düşünüyorum. bunun sebeblerinden biri tam bilgi sahibi olmamam ve yanlış bir şey söyleyip de insanları dinden soğuturum korkusu. bir de mahalleliyle bu tarz konuları konuşmaktan çekiniyorum açıkçası çünkü bulunduğum yerin insanlarının özellikle gençlerinin bu çağrıya çok ters bir tepki verebileceklerini düşünüyorum. çünkü onların atalarından aldıkları mirasa aykırı ve nefislerine hoş gelmeyecek söyleyeceklerimiz. benim gibi tam bilgi sahibi olmayan ve böylesi bir ortamda yaşayan insanların yapması gereken nedir? bir de uzaklarda (köylerde) yaşayan insanlara ulaşılması gerektiğini düşünüyorum. köylere gidip çağrıda bulunanlar var mı acaba?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH yardım ediyor. Ol diyor oluyor bazı şeyler. Gören gözlere müjdeler olsun

Vallahi türkiye'de gerçek anlamda islamın hakim olması için bilmiyorum yani ne gerekli. HAlk kör, insanlar sağır, tutturmuşlar bir dünya peşinde koşturuyorlar. Bu milletin yola gelmesi için sıkıntı yaşaması lazım. Yoksa tasavvufçuların veya şiaların pençesinden kurtulamazlar.

Allah'ın dilemesi hariç, bilmiyorum yani nasıl gelecek...

Sarachane bizi aldatmasın, çünkü oradakiler bu halkın zekatı bile değildir. Ama allahu alem.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi türkiye'de gerçek anlamda islamın hakim olması için bilmiyorum yani ne gerekli. HAlk kör, insanlar sağır, tutturmuşlar bir dünya peşinde koşturuyorlar. Bu milletin yola gelmesi için sıkıntı yaşaması lazım. Yoksa tasavvufçuların veya şiaların pençesinden kurtulamazlar.

Sarachane bizi aldatmasın, çünkü oradakiler bu halkın zekatı bile değildir. Ama allahu alem.

% 10 yeteeeer.

sizden 10 kişi 100 kişiye bedel :))

% 10*10= %100
basit işlem . çok da zor diil

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sadece saraçhane değil ki.
Ankara da başlıyomuş ilanlar yayılıyor internette

BSEKI3CCAAAA90i.jpg

Ayrıca hergün de bi yerde toplanılacakmış. bulunca onu da eklerim

EDİT:

BSEIjXhCYAIbS2l.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kalpler Allahın elindedir.
Bir sabah bakmışız ki !!!!

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
% 10 yeteeeer.

sizden 10 kişi 100 kişiye bedel :))

% 10*10= %100
basit işlem . çok da zor diil

Keşke bu işler bir sayının karesini almak kadar basit olsaydı. Sen karekökleri alanları da hiç hesaba katmıyorsun. TC tagutu amerikayla bir operasyon gerçekleştiriler yüz kişiden sadece onu kalır. İşte, karekökü almak bu kadar basit.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Keşke bu işler bir sayının karesini almak kadar basit olsaydı. Sen karekökleri alanları da hiç hesaba katmıyorsun. TC tagutu amerikayla bir operasyon gerçekleştiriler yüz kişiden sadece onu kalır. İşte, karekökü almak bu kadar basit.

Otur.
Bütünlemeye kaldın

H Çevrimdışı

hamdi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tabiki Allah'in `ol` demesi yeterli.Peki Allah boyle bir kavme ol dermi.

Abdullah Azzam'in tabiriyle `bir lokma pilavi bile pepsisiz icememeyen bir ummet`iz biz.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diyanet İşleri Meali (Yeni)
De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

Zümer / 53

H Çevrimdışı

hamdi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ahi bence Turkiye'yi bu kanuda diger ulkelerden ayiran asil problem şu zaten az sayida olan tewhid ehli islami grup ve cemaatlerin birbirlerinden bihaber olması.
Dikkat edin, birlik olmalarını geçtim birbirlerinden haberleri bile yok.
Öncelikle birlik olup tartıda ne kadar bastıklarını görmeleri lazım. Çünkü; bu halde varlıklarından bile habersizler.
E tabi birlik olun demesi kalay peki nasıl birlik olacaklar işte bunun için teşkilatlanma gerekir. Bir teşkilatlanmanın oluşması demek yolun yarısı tamam demektir.

Bu teşkilatlanmanın faydaları şunlar olacaktır:
-Her şeyden önce ehil bir emir sahibi olunacak ve herkesin sorumlulukları olacak.
-Halka tevhidi tebliğ edebilecek elle tutulur gözle görülür bir kadro oluşacak.
-Halk bu yapılanmanın varlığından haberdar olup tebliğ edilecek mesajı merak edecek.
-Bu cemaat güncel meselelere islama en uygun açıdan bakabilme fırsatı elde edebilecek. Bu tûr konularda tek ses çıkacak.
-Belki ilerleyen safhalarda silahlanma imkanı oluşacak.

ve sonuç olarak rab olarak Allah(s.w.t.), din olarak İslam, rasül olarak Muhammed(s.a.s) adına kıyam olursa ve Türkiye Cumhuriye'tinin adı "Anadolu İslam Emirliği" olursa Türkiye'ye iste o zaman islam gelmiş olacak(inşallah).

Arkadaşlar bu yazdıklarım bir ütopya değil, hayal hiç değil.
Biz bunları yaparken tağuti rejim elbet rahat durmayacak.Tutuklamalar, gözaltılar, suikastler ... En donanımlı teknolojik silahlar, arkalarında en baba devletler vs.
Bizimse tek bir kozumuz olacak. Bu öyle bir koz ki karşı tarafın tüm kozlarını tek tek yenmiş, alt etmiş bir koz. Bu koz Allah'tır

Biz yeter ki inanalım, hakkıyla iman edelim, dini ihya etmek uğruna çabalayalım.
Başarıya ulaşmamız şart değil.Biz, İbrahim(a.s.)'ın ateşine su taşıyan arı misali safımızı belli edelim yeter.Allah(s.w.t.) bize muhtaç değil.
İslam'ı hak din yapan Allah, elbet dinini muzaffer edecektir.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bu yolu cok uzak buldum.

Bence soyle olacak. Uyuyan ginuller ALLAH cc izniyle bir sabah uyanmis olacak
.
Biz kendimizi duzeltelim. Yonumuzu bi netlestirelim.
Olmax diyenlere lafim...

Cok olmadi. Sadece 12 yilda dunya ne kadar da degisti.
Dun terorist dediklerinin soylediklerini bugun kafir bile ikrar ediyor.
Biz yonumuzu sabitleyelim. Bsk neler oluyor bir sabah

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi senin sabah takıntın var. Sen bir gece uyuduğun zaman iblis kulağına işerse ne olacak?

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bırak şimdi bizi, asıl millete ne olmuş bugün sabah sabah...

Ellerinde bayraklar
Yırtılır şafaklar
koşuşur insanlar
şaşıp kalır ahmaklar

Bir sabah, bugünden yakın
ümitsiz olma sakın
mucahidler akın akın
Özgürlük senin de hakkın

Ahi sen özgürsün
iman doludur göğsün
Münafıklar buradan dönsün
Sen gününü görürsün
:d

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@ ismail Vakkas

Ahki. Ben kendi analizimi söyleyeyim

Son 2 yıldır Arap baharı denilen dalga , Tunus , libya, mısır, suriye, tekrar mısır, Buralarda olayların başlaması tartışılır.
Lakin birşeyi analiz etmek için o şeyin içinde iken durumu anlamak yerine ben dışına çıkıp bakmayı seçiyorum
2 yıldır olanlar müslümanların örgütlenip saldırması değildir , ben o kanıdayım, bilmem belki de yanılıyorumdur.
Birleşmeler baskı altında olduğunda kendiliğinden geldi bu bölgelerde.

Kuzey afrika , suriye, mısır örneklerinde metodlaştırılan bu sıra ile gelişmedi . ( metodu olanlar , bu sürece yön verenler var elbette. Ben halkın büyük çoğunluğundan bahsediyorum)İnsanlar dizlerinin üzerine yığıldıklarında Rablerini hatırladılar. Süreç ALLAH ın izni ile başka mecralara kaydı .

Dizlerimin üzerine düştüğümde ben hazırlıklı olmaz isem , kimden yardım isteyeceğimi , neye sığınacağımı bilmez isem o zaman çiğnenip giderim. Ama fikren, ilmen, manen kendimi hazırladıysam eğer kiminle saf tutacağımı biliyorsam o gün geldiğinde birde bakmışsın ki safa girmişsin.

Afrika vs, islam beldelerinde geilşen hareketin islama yönelmesinin ( ben öyle gözlemliyor ve umut ediyorum) bana göre en büyük neden ALLAH cc nin istemesiyle , insanların daha önceden islama gönüllerinin ısınmasındandır. Bu kafirin de başemediği bir durumdur. Çünki nerde , kim karşısına dikilecek bilememektedir.

Biz farketmiş olalım ya da olmayalım Dünya üzerinde bir tebliğ dönemi yaşanmıştır. Kimi bölgelerde bu hızlı yaşanmış ve sonraki adımlara geçilmiş, kimi bölgelerde bu halen devam etmektedir. Buna gönül veren kişiler ALLAH cc onlardan razı olsun, bahsettiğiniz hareket metodlarına sahip görünüyorlar.

Şunu da söyleyeyim.
Baktığımız şu ekran kiminin deccalidir, kiminin de şeyhi.
Kimini dibe gömüyor kimini izzetlendiriyor.

Gönlümüzü ALLAH a yaklaştırdıkça o bize bizim bilmediklerimizi de yaptırıyor.

Elbette birlikte hareket etmek gerek. Aynı zamanda akıllı ve uyanık olmak da gerek.

Üst Ana Sayfa Alt