Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkiyedeki Gençlerin Çin, Kore, Japon, Hindistan Filmleri Hayranlığı

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhiler 4,5 senedir oldukça artış gösteren bu ahlaksız filmler özellikle diziler türkiyede sadece 300.000 Kore dizileri hayranı vardır bunların %90 ı bayandır çoğunluğu 14 ila 25 yaş aralığındadır kendileri kafirlere özenir onların memleketlerinde yaşamak isterler ve kafirlerle evlenmek isterler. Vallahi onların(kafirlerin) günlük yaşantılarında neler yaptığını bile takip edip özeniyorlar ahlaksızlık hat safhadadır işin ilginci imam hatip liselilerde de oldukça rağbet gösteriyor. İşte bu gençlerin tüm vakitlerini geçirdiği türk siteleri Allah hidayet nasip etsin inşeAllah

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Ahi film psikolojisi işte, bir film izlersin o filmdeki baş rol oyuncusuna ister istemez özenirsin hatta hırsızlık yapsa, zina etse alkol içse bile sende bir özenti başlar atrık yavaş yavaş o adam gibi olmaya başlarsın..
Kafirler bunu çok iyi biliyorlar ve bu taktiği sonuna kadar kullanıyorlar, genelde filmlerde müslümanları sakallı bir potreyle, vahşi, barış istemeyen, ilkel, acımasız gibi kişiliklerle tanıtırlar ve o filmi izleyenlerde müslümanlara karşı(özellikle sakallılara) kötü bir ön yargı oluşur.
Mülümanları insanlık namına hiçbirşey bulunmayan, zalim, katil gibi vasıflarla tanıtırlar bir de filme güzel bir müzik koydu mu tamamdır artık.. olay bitmiştir.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
yukarda saydığınız ya da daha sayılacaklar yüzünden , filmleri oldum olası pek sevememişimdir.bazı iyi niyetle yapılmış olanları dahi. . sevmiyorum abi ! :)

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
yukarda saydığınız ya da daha sayılacaklar yüzünden , filmleri oldum olası pek sevememişimdir.bazı iyi niyetle yapılmış olanları dahi. . sevmiyorum abi ! :)

Ahi filmde özenti bitmiyor insan ordan oraya savruluyor, jet li izleyince evde karete çalışmarına başlıyor, ölümcül deney serisini izleyince moleküler biyoloji okumaya kalkışıyor , görevimiz tehlike 4' ü izleyince hacker olmak istiyor :) vs..
Tek yol bu sapık filmleri bırakmak, dünyaya geri dönmek çünkü izlemeyi bırakmayınca insan boş hayallere dalıyor bırakınca insan kendine geliyor, hayaller aleminde yaşmanın anlamı yok. Şeytanın bu sektörede el atmaması düşnülemezdi zaten:
4.120 - Şeytan onlara (birçok) vaadde bulunur ve onları kuruntulara sürükler. Oysa şeytan, ancak aldatmak için onlara vaadde bulunuyor.

Ben film izlemeyi bırakalı bir sene oldu(Allahu alem) çok şükür.. Ama islami birkaç film de ilerdim bazen halende izlerim, özeneceksem, hayellere dalacaksam islam için olsun en azından. İslami film dışında islami belgeseller çok faydalı oluyor, sonuçta teknoljiden de iyi yönlerde faydalanmak lazım.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Ahi filmde özenti bitmiyor insan ordan oraya savruluyor, jet li izleyince evde karete çalışmarına başlıyor, ölümcül deney serisini izleyince moleküler biyoloji okumaya kalkışıyor , görevimiz tehlike 4' ü izleyince hacker olmak istiyor :) vs..
Tek yol bu sapık filmleri bırakmak, dünyaya geri dönmek çünkü izlemeyi bırakmayınca insan boş hayallere dalıyor bırakınca insan kendine geliyor, hayaller aleminde yaşmanın anlamı yok. Şeytanın bu sektörede el atmaması düşnülemezdi zaten:
4.120 - Şeytan onlara (birçok) vaadde bulunur ve onları kuruntulara sürükler. Oysa şeytan, ancak aldatmak için onlara vaadde bulunuyor.

Ben film izlemeyi bırakalı bir sene oldu(Allahu alem) çok şükür.. Ama islami birkaç film de ilerdim bazen halende izlerim, özeneceksem, hayellere dalacaksam islam için olsun en azından. İslami film dışında islami belgeseller çok faydalı oluyor, sonuçta teknoljiden de iyi yönlerde faydalanmak lazım.

İslamı doğru bir şekilde anlatan aktaran film, dizi belgesellere kim bir şey diyebilir ki? İlker Yiğit'in güzel belgeselleri var mesela. Her ne kadar fonunda müzik aleti kullanılmasına rağmen "Ömer (r.a)" hayatını anlatan bir dizi var gayet güzel. Keza İbn teymiyye (rahimullah) 'ın hayatını anlatan güzel filmler belgeseller var.. İlk aklıma gelenler bunlar :)

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
iki aydır tv kullanmıyorum (Kısa süreli durumlar hariç) 25. kareyi öğrendiğimden beri film izlemiyorum zaten :) tavsiye ederim. insan bir şey kaybetmiyor. Tam tersi araştırmaya vakit kalıyor.

ben de çocukluğumdan beri tv'yi doğru düzgün izlemedim akhi tv'de adam kadını falan öpüyordu utanıp içeri gidiyordum. şimdi hiç izlemiyorum zaten baya kötü tv, diziler falan. bi dizi izledim çocukken :D o da bir istanbul masalı diye bir dizi bi de yabancı bir dizi izliyorum vikings başka bir şey yok. onlar da boş aslında.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
ben de çocukluğumdan beri tv'yi doğru düzgün izlemedim akhi tv'de adam kadını falan öpüyordu utanıp içeri gidiyordum. şimdi hiç izlemiyorum zaten baya kötü tv, diziler falan. bi dizi izledim çocukken :D o da bir istanbul masalı diye bir dizi bi de yabancı bir dizi izliyorum vikings başka bir şey yok. onlar da boş aslında.

İyi pagan putları havalarda uçuşuyordur :D

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
benim anlamadığım (bu dizilerin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama)cemaat evlerinde özellikle mi izletiliyordu.
sanmam akhi. özellikle olmaz ev arkadaşı izliyordur sonra birlikte izleme falan :) yoksa kore dizileri izlenecek diye bir gündem gelmez cemaate.

ben saan cemaat gündemlerini söyliyim. uyduruk bir çetele ondan sonra fetullah gulenden başka birisinin kitabı okundu mu okunmadı mı başka vaaz dınledn mı dınlenmedı mı eğer dinlendiyse "abicim hocamız her şeyi anlatıyor önceliklı olarak hocamızın kıtapları bıtmeli" benzeri tavsiyeler ardından guzel muhabbetler sohbetler arada kemalızme çakma :D yani bunlar hukumetle araları bozulmadan oncekı durumları sonra ne oldu bılmıom.

Üst Ana Sayfa Alt