Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ümmetin Genç Kızlarına !

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim
Eûzübillâhimineşşeytanirracîm

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım. .

Hayatımda yaşadığım ve unutamayacağım ağır bir gündü bugün Rabbim bizi cehennem azabından korusun bir vakit bünyem artık dayanamayacak hâle geldi. .
öncelikle bu yazım genç kızlarımızadır Ümmetimizin gelecekteki Annelerine !

Son zamanlarda bir furya almış başını gidiyor sosyal medyadan gencecik kızlarımızı, küçücük çocukları yaşlı başı adamlar kandırıp, kaçırıyor. .
Subhanallah subhanallah
duyardım hep ama hiç yakın çevremde yaşanmamıştı bu durum( Rabbim korusun)
Duyduklarımız vallahi birşey değil insan bizzat yaşayınca, olayın içinde olunca belleği siliniyor sanki.
Gayet aklı başında mantıklı düşünen,Müslüman, ahlaklı kızlarımızın beyinlerine nasıl giriyorlar anlayamıyorum tehdit mi ediyorlar,yoksa büyümü yapıyorlar bilmiyorum.Böylesi bir hataya o zavallı kızlarımızı sürüklüyorlar.Çok yakınım dediğim kardeş bildiğim bir bacım bugün o kurbanlardan biri oluyordu az kalsın. .Rabbim onu korudu Hamdolsun
Aklıma dâhi gelmeyen bir olaydı bu nasıl olurda böylesi düzgün Bir kız bunu yapar diye beynim beni yedi bitirdi. .

Kardeşler internet üzerinden kimlerle konuştuğunuza dikkat edin,
Ümmetin temiz,saf gençliğine şu yaptıkları kanıma dokunuyor artık. .
dikkatli olalım. . Ailenize anlatamayağınız yollara girmeyin !
Ailenizin tevhid ehli olmaması bu hatayı yapmanıza bahane değildir.
Ailenizi üzecek,utandıracak işler yapmayın. Onları memnun edip Rızaları oldukları evlilikler yapın.

"Rabbin sadece Kendisine ibadet etmenize ve anne-babanıza, Allah’ın sizi görmekte olduğu bilinci içinde mümkün olan en iyi şekilde davranmanıza hükmetti.
Eğer onlardan biri veya her ikisi yaşlanmış olarak yanınızda bulunuyorsa sakın varlıklarından veya onlara hizmetten bıkkınlıkla kendilerine ‘Öf!’ diyecek ölçüde bile kötü söz söyleme!
Onları azarlama ve daima onlara karşı tatlı dilli ve gönül alıcı ol! "

İsra Suresi,23.Ayet

Babanıza söylemesenizde annenize her zaman dertlerinizi paylaşın anne yüreği başkadır.Büyüklerin onayı,haberi olmadan bir işe kalkışmayın kardeşlerim. .Vallahi sadece kendinizi yakmakla kalmaz ailenizi,çevrenizide kahredersiniz

Rabbim bizleri nefsimizin ve şeytanın şerrinden korusun mufaza etsin.
Ayaklarımızı İslam üzere sabit kılsın
Bizleri Razı olduğu kullarından eylesin

Esselamu aleyküm ve rahmetullah ve berekatuhu. .

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Rabbim seni hayr üzere var etsin kardeşim

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bunun önüne nasıl geçeriz?

3 yıldır düşün düşün ciddi bir fikir ortaya çıkaramadım. En çok faydalı bulduğum sonuç 'kızlarımıza evli ablalar ve ailelerinin vereceği nasihatler' diyerek, ailesi hidayet bulmamış kızlarımıza nasıl ulaşacağımızı bulamadım. Çünkü burada cemaat bilinci olup, cemaatle hareket etmenin faydası çıkıyor. Ve maalesef günümüz sosyal medyası insanlara cemaat bilinci kazandırmıyor, aksine bireysel çalışmalara yönlendiriyor. Kişi 'her hoca nette var, nasihati orada dinlerim' gibi absürd bir düşünceye bürünüyor. Bunun sonucunda ise cemaat terbiyesi almamış, usûl bilmez bir nesil yetişiyor. Örnek olarak yukarıda ki yazı bize yeter.

Değerli kardeşler cemaat olmak bir aile olmaktır. Öz ailenizden edinmediğiniz terbiyeyi, tecrübeyi orada edinebilirsiniz. Evliliğin önceliklerini, yürüyüşünü, nasıl olması gerektiğini, sosyal medyadan evlenilip evlenilmeyeceğini, güvenin nasıl kurulup nasıl kurulamayacağını ilk ailenizde daha sonra burada öğrenirsiniz. O yüzden bireysel takılanları en yakınında ki cemaatlere davet ediyorum. Ufak bir görüş ayrılığı var deyip bu çalışmadan mahrum kalmayın. Çünkü bu çalışma ilimle elde edilebilecek bir çalışma değil, bilakis tecrübedir.

Üst Ana Sayfa Alt