Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Usame b. Ladin'e Doğru Bir Bakış - ABDULLAH YOLCU

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abdullah yolcu diğer (sözde) selefi hocalardan çok farklı, fakat şeyi anlayamadım "...el kaidenin hataları..." diye bir laf geçiyor konuşmasında. el kaide hatadan münezzeh değil elbette de neyi kastetti burada el kaidenin hatası derken anlamış değilim onu.

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Irak örneğinin verirken hatalar olabileceğini ve bu hataların Şeyh Usameye yüklenmemesi gerektiğini söylüyor. Direk hataları vardır kastıyla kullanmıyor. Kaide hata yaptıysa bunun hepsini Usameye yüklemeyin diyor. Yani direk hataları şunlardır falan demiyor. Ben böyle anladım...
Kişisel fikrimide söyleyim Abdullah Yolcunun Şeyh Usameye bu tarz savunacağını düşünmezdim açıkcası demekki Guraba.der hocada değişim yapmış.
Açıkçası bende Abdullah Yolcu'yu suud kralcılarından sanıyordum, demekki değil, hatalı düşünmüşüm...

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
daha öncede şeyh usame hakkında güzel açıklamaları olmuştu

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yazık gerçekten yazık, yani diyorum ya, rüzgar nereden esiyorsa akide o yöne gidiyor.

Ehli hadis kardeş, Abdullah yolcu'nın eskiden suud kralcıları ile dost şimdi ise düşman olmasını burada, bu konuda delilleri ile ispat etmeni bekliyorum...

Abdullah Yolcu eskiden ne ise halende öyle, birçoğunun eleştirdiği konular hala kendisinde varken sanki mimal değiştirmiş gibi eskiden kralcılarla beraberdi şimdi düşmanlar demek çok komik, şeyhin şehadet haberinden Allahu alem 1 gün sonra olması gerek zaten Abdullah Yolcu buna benzer yazılı açıklamasını facebookdan kendisi yapmıştı, zaten bu videonun başında da ona ithaf var. O gün Abdullah yolcuyu eleştirenler yine eleştirebilirler, zira herhangibi fark yok, çünkü Abdullah yolcunun şeyh hakkındaki tutumu hep bu şekildeydi.

bahakar Çevrimdışı

bahakar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah şeyhe rahmet etsin... türkiye de selefi menhec üzere bulunup da cihada destek verren sayılı alimlerimizden... zaten cihadi-selefi olan kaç alimimiz var ki türkiye de... şeyh hasan karakaya, abdullah yolu, m. emin akın... maalesef bir elin parmaklarını geçmez belki.. Allah sayılarını arttırsın..

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah şeyhe rahmet etsin... türkiye de selefi menhec üzere bulunup da cihada destek verren sayılı alimlerimizden... zaten cihadi-selefi olan kaç alimimiz var ki türkiye de... şeyh hasan karakaya, abdullah yolu, m. emin akın... maalesef bir elin parmaklarını geçmez belki.. Allah sayılarını arttırsın..
Amin... Allah c.c izni ile islam hakim olacak başka yol yoktur, başka çare yoktur, başka düzen yoktur... bu gerçekleşecek ve bizim desteklerimizle olacak, bizim sağlam adımlarımızla olacak inşaallah... Selamun Aleykum...

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yazık gerçekten yazık, yani diyorum ya, rüzgar nereden esiyorsa akide o yöne gidiyor.

Ehli hadis kardeş, Abdullah yolcu'nın eskiden suud kralcıları ile dost şimdi ise düşman olmasını burada, bu konuda delilleri ile ispat etmeni bekliyorum...

Abdullah Yolcu eskiden ne ise halende öyle, birçoğunun eleştirdiği konular hala kendisinde varken sanki mimal değiştirmiş gibi eskiden kralcılarla beraberdi şimdi düşmanlar demek çok komik, şeyhin şehadet haberinden Allahu alem 1 gün sonra olması gerek zaten Abdullah Yolcu buna benzer yazılı açıklamasını facebookdan kendisi yapmıştı, zaten bu videonun başında da ona ithaf var. O gün Abdullah yolcuyu eleştirenler yine eleştirebilirler, zira herhangibi fark yok, çünkü Abdullah yolcunun şeyh hakkındaki tutumu hep bu şekildeydi.
Selamun Aleykum... abi abdullah yolcu iyi anlatıyor güzel ama oy kullanmak vaciptir videosunu dinledikten sonra tuhaf oldum şok oldum inanamadım...

Ehli Hadis Çevrimdışı

Ehli Hadis

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Abdullah Yolcu önceden bu şekilde demiyordu. Bu kişi oturduğu ortamda, gelen soru üzerine, oturduğu insanların hoşuna gitmesi için Usame'yi övdü. Bununla birlikte bu internete düşünce, Ebu Muaz ve Ebu Said bunu Suud'a iletti.

Hatta bunun üzerine Ebu Muaz, Suud'daki bunu ilettiği alimlerden, onların ne dediğini sitesine astı.

http://ebumuaz.blogspot.com/2012/03/...hibi-biri.html

Ben kendi kulaklarımla bu kişinin Müslümanlara ve El-Kaide'ye harici dediğini duydum.

Zaten bu kişiyi tanıyan önceki halini bilir.

Ve bir de onceden beri boyleydi diyorsunuz, neden bu ara patlak verdi o zaman? Neden onceden boyle konusmasi yok ?

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah Yolcu önceden bu şekilde demiyordu. Bu kişi oturduğu ortamda, gelen soru üzerine, oturduğu insanların hoşuna gitmesi için Usame'yi övdü. Bununla birlikte bu internete düşünce, Ebu Muaz ve Ebu Said bunu Suud'a iletti.

Hatta bunun üzerine Ebu Muaz, Suud'daki bunu ilettiği alimlerden, onların ne dediğini sitesine astı.

Ben kendi kulaklarımla bu kişinin Müslümanlara ve El-Kaide'ye harici dediğini duydum.

Ve bir de onceden beri boyleydi diyorsunuz, neden bu ara patlak verdi o zaman? Neden onceden boyle konusmasi yok ?
Değişmiş olabilir belkide ? Allah c.c en doğrusunu bilir...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Ben sizden delil istiyorum, siz ise ordan burdan duyma..

Sizin delil anlayışınız bu mu?

Not: Unutmadan en çok gıcık olduğum şey, kendi kulaklarımla duydum, o şunu demişti, bir arkadaş şunu demişti gibi cümleler.

Not 2: Haddini aşıyorsun, insanların hoşuna gitmesi diyerek ya gıybet ya da iftira atıyorsun bunu da ispat etmen gerek.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu geceye kadar delil getirilmez, özür dilenmezse yaptırım alacaksın kardeş.

Ehli Hadis Çevrimdışı

Ehli Hadis

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah icin, ne ozuru ne yaptiri mi?

Sen bunlara yalan diyorsan soruyorum, sen bu kisiyi yakinen taniyor musun?

Bu kisi, ismini vermek istemedigim bir grupla otururken umraniyede patlak verdi. Cunku oturdugu kisiler cihadi kisilerdi.

Onceden beri taniyan varsa, gelsin benle konussun burada. Davet ediyorum. Gelsin buraya, herkes gorsun.

Bu kisi, onceden beri el kaideye harici diyen insan.

Ve diyorsun ki haddi asiyorsun? Dedigine.bir donupte bak, onceden mucahidlere karsi olan bir adam cihadilerle oturunca birden Usameyi ovuyor. dusman olanin birden ne olduda cihadilerle oturunca ovmeye basladi?

Bana cok iddialisiniz ya, bana bu adamin onceden ovdugu bir sey gosterin.

Ayrica dediginizin ne mesnetsiz,oldugu ortada. Bu adam onceden Usameyi ovseydi, Ebu Muaz ve diger taifeler bunu.coktan seyhlerine sikayet ederdi.

Bu zat, sonradan bunu soyleyince Ebu Muaz gidip Suuda sikayet etti.

Verdigim linkte yazdigi fetvalarda ortada. Simdi daha neyin delili? Bu adam daha uc dort seneye kadar "Elkaideciler herkesi cehenneme atti kendilerini bi avucla cennete atti " diye haykiriyordu dukkanindan kitap alanlara. Daha neyin delili?

Bir adamla alakaniz var diye, birseyler soyleyene saldirmayin.

Ebu Muazla bu kisinin zaten zitlasmasi bununla basladi. Ardindan konusmasinda Rebi ye saldirmasinin sebebide budur. Ebu Muazinda mezhep yazilarini yazmasinin sebebide Abdullah Yolcunun ikinci konusmasinda mezhep taklidini ovmesidir.
Ebu Muaz, Ebu Said tam bir Bin Ladin dusmani. Bu kisiler Abdullah Yolcu oncesen boyle soyleseydi, neden yedikleri ictikleri ayri gitmiyordu? Ne olduda bolunduler?

Hersey acikken boyle birilerini acik olan seyde savunmak nedir ki?

Ben yine adalet sahibi, Abdullah Yolcuyu onceden taniyan birini davet.ediyorum. Gelsin buraya ben herseyi acikca ortada konusacagim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Haddini iyice aştın.

Sana delili kardeş linkle verdi ki ben de bunu baz alarak yazmıştım. Link: https://www.islam-tr.org/sehid-ve-s...amenin-sehadeti-hakkindaki-taziye-yazisi.html

Senin linkin ise ölü link: http://ebumuaz.blogspot.com/2012/03/...hibi-biri.html

Sen kimsin kardeşim, sen kimsin ki ben sizi muhattab alım, ben size delil nerede diyorum bana geçmiş ben duydum diyorsunuz? Kimsiniz? Ehli Hadis 1 aylık üye kimsin, adın cismin ne?

Ebu muaz kim, onu delil alan kim, Ebu emre kim, Ebu said kim? Mesele ile ne alakası var. Neden oradan oraya atlıyorsunuz.

Tanımaksa hepsini şahsi tanırım, Abdullah yolcuyuda tanırım, ebu emreyide ebu saidide ve hiç ummadığın kadar yakınım onlara...

Onlara yakınım diye hiç bir zaman onların hatasını demekten çekinmedim ki gelip bir de bana iftira atıyorsunuz, onu geçin beni sevmeyenler hakkında burada yazı yazılsa bile delili yoksa yazıları silip nickleri banlayan da benim.

Sizin diliniz çok kesin, çok boş beleş konuşuyorsun.

Varsa delilin buraya sesli ya da videolu döküman ekle, konuyu saptırma, ebu saidin ne olduğunu sağır sultan biliyor gelip yeni birşey gibi burada konuyu saptırma.

Üst Ana Sayfa Alt