Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Usame Bin Laden ve 11 Eylül Hakkında Bilgi Verir misiniz?

A Çevrimdışı

Abu Jafar

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kim derse, yok Al-Qa'ida yapmadi, o diyor Al-Qa'ida yalan söyliyor ve yalancilar. Yada daha köntü seyler, mesela ajan ve bunu diyen de nice Müslimanlara tekfir ediyor.

11 eylülün biri Muhammad Atta. Muhammad Atta almanyada yasiyordu ve Hamburg'da "Masjid At-Taiba" bir isimli camiye gidiyordu. Nice onu taniyan onunla beraber camide namaz killanlar vardi.

Bir Müsliman derse, ben yaptim, biz ona güveniriz. Konu bitmistir.

M Çevrimdışı

Musab_61

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]VeraŞehadet kardeşim, ilk gönderdiğin videoyu çok kez izledim kardeşim ama bana bu videonun ikinci gönderdiğin video gibi görüntülü olması lazım ki gerçekten somut bir delil kabul edebilelim. İkinci gönderdiğin videoyudu izlemiştim ama buradada 11 Eylül'ü üstlendiğine dair bir delil yok.

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş pres medya bu güvenilirdir Allahın izniyle.. Ikinci videoda amerikalı siviller üzerine konuşmuş. Afganistan'da amerikalı sivil olmayacağına göre?..

M Çevrimdışı

Musab_61

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş evet zaten videolarda sürekli imalar var ama hiç bir videoda evet biz yaptık, şundan dolayı yaptık gibi açık bir söylem yok. varsa da ben bulamıyorum. şeyh usame ima ediyor şeyh zevahiri ima ediyor ama açıkça biz yaptık demiyorlar. Hatta bazı kaynaklarda reddediyorlar. mesela gönderdiğin ikinci videoda ilk soru aynen şöyle "Bazı arap ülkeleri New york ve washigton saldırılarının arkasında sizin olduğunuza dair amerikanın suçlamalarına destek veriyor" diyor ama Şeyh buna cevap vermiyor, zaten saldırıyı biz yaptık demiyor.

M Çevrimdışı

Musab_61

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş vallahi tek elle tutulur kaynağımız bu belgesel zaten ama dediğim gibi somut bir delil yok. Şeyh'in ağzından biz yaptık dediği bir kısım yok bu videolarda. vallahi bende artık pes etme noktasına geldim. Şeyh'ten Allah razı olsun ama bu iş Siyonistlerin işi sanırım.

N Çevrimdışı

Necmettin

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim hiçbirzaman biz yapmadık denmedi, ilk yıllarda olayın failliği geçiştirildi, failler övüldü.Zamanla olay üstlenildi.Planlanış aşamasında sınırlı sayıda kişinin haberdar olduğu olay zamanla diğer mücahitlerin de onaylatmasıyla şu an bize yüzlerce mücahit aracılığıyla geliyor.Hadis usulunde olsaydı neredeyse mütevatir diyeceğimiz bir olayı bir kafir videosuyla, üç beş komplo teorisiyle yok saymayalım lütfen.Selametle...

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim hiçbirzaman biz yapmadık denmedi, ilk yıllarda olayın failliği geçiştirildi, failler övüldü.Zamanla olay üstlenildi.Planlanış aşamasında sınırlı sayıda kişinin haberdar olduğu olay zamanla diğer mücahitlerin de onaylatmasıyla şu an bize yüzlerce mücahit aracılığıyla geliyor.Hadis usulunde olsaydı neredeyse mütevatir diyeceğimiz bir olayı bir kafir videosuyla, üç beş komplo teorisiyle yok saymayalım lütfen.Selametle...
benzer bir cevap verecektim kardeş bana ihtiyaç bırakmadın, tekrarlayayım ben de mücahidlerin bu eylemi reddettiğine dair bir kanıt yok.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eğer bu olay gerçekten yalansa geriye ne kalır bilmiyorum vallahi billahi kalbim olayı ladin ra yaptı diyor diğerlerinin hepsinin kalbinde maraz var Allah cc bu eylemle bunların marazlarını bizlerin gözleri önüne seriyor

M Çevrimdışı

Musab_61

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Kardeş neden olay zamanla üstleniliyor ki onu anlamıyorum. Yaptıysan yaptım de. Zaten suçlu gösterilip, hedefe konulmuşsun... Şöylede bir köşe yazısı var içerisinde Şeyh'in açıklamaları var ama ne kadar doğru bilmiyorum.
Ladin: Bir Müslüman 11 Eylül'ü gerçekleştirmez - Milli Gazete

C Çevrimdışı

comodore12

Üye
İslam-TR Üyesi
peygamberimiz olsa yaparmıydı diye sorarım size ? sizce bu şekilde bi olay peygamberim savaş stilinde var mı ? usama bin laden ile tanışan varmı aranızda, nasıl bukadar emin olabiliyorsunuz ? bu konuşmalar tamamen zandan ibaret

A Çevrimdışı

Abu Jafar

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Neyi yaparmiydi? Tanismayla ne alaka? Ama illaki bilmek isdiyorsan, taniyan cok. Ne üzeri emin olabiliruz?

Zan mis. Yok, ama kafirlerin videolari hic zan degil. Saten cok güvenilecek insanlar.

C Çevrimdışı

comodore12

Üye
İslam-TR Üyesi
Neyi yaparmiydi? Tanismayla ne alaka? Ama illaki bilmek isdiyorsan, taniyan cok. Ne üzeri emin olabiliruz?

Zan mis. Yok, ama kafirlerin videolari hic zan degil. Saten cok güvenilecek insanlar.

peki peygamberimizin savaşta kadınları ve çocukları öldürdüğüne dair 1 örnek verirmisin bana ,islamiyetin ilk dönemlerinde nede olsa onlarda kafirdi dimi ?

N Çevrimdışı

Necmettin

Üye
İslam-TR Üyesi
peki peygamberimizin savaşta kadınları ve çocukları öldürdüğüne dair 1 örnek verirmisin bana ,islamiyetin ilk dönemlerinde nede olsa onlarda kafirdi dimi ?

Kıstas olması açısından soruyorum, Gazzeli mücahitlerin hedefi belli olmadığı halde İsrail topraklarına füze fırlatmasına ne diyorsun?

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bazılarını alimlerin görüşleri ilgilendirmiyor sanırım .. Shamil-Online | Kafkasya Cihadını anlatan,Kafkasya Emirliği Enformasyon web arşividir. | Öldürülmeleri caiz olmayan Müslümanların ve diğer insanların kafirlere karışması halinde,