Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Uyumadan Önce İnternet ve SMS Çok Tehlikeli!

N Çevrimdışı

Niisa

Üye
İslam-TR Üyesi
Gençlerin çoğu arkadaşlarıyla mesajlaşmadan, ya da internete girmeden yatağa girmiyor.

Rahat bir uyku herkesin hayali.
Üstelik ertesi gün zinde uyanmak ve sağlıklı bir ruh hali (mod) için de ön şart. Ancak gençlerin çoğu arkadaşlarıyla mesajlaşmadan, ya da internete girmeden yatağa girmiyor. Ancak bunun çok sakıncalı olduğunu biliyor muydunuz?

Sizin çocuğunuz da uyumadan önce cep telefonu ve diğer elektronik iletişim araçlarından uzak duramayanlardansa uzmanlara kulak verin.

Amerikan JFK Sağlık Merkezi'nden Dr. Peter G. Polos ve arkadaşlarının 22 öğrenci üzerinde yaptığı çalışma uyku ile ilgili çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı.

Yaşları 8 ile 22 arasında değişen gençlerde elektronik iletişim araçlarının uykusuzluk, uykuda aşırı hareket, ve bacak ağrısına yol açtığı saptandı.

Yatmadan önce cep telefonu ve internet kullanmanın zararları fiziksel problemlerle sınırlı değil.
Bu durum aynı zamanda gençlerde hiperaktivite bozukluğu, kaygı, depresyon,ve öğrenme güçlüklerine yol açıyor.

Uzmanlar ebeveynlere çocukların teknolojik iletişim araçlarını kullanmaları için sınırlı zaman dilimleri belirlemelerini öneriyor.
Ayrıca çocuğunuzun yatak odasından bilgisayarı kaldırmak da uykusuzluk ve yol açtığı diğer sağlık problemlerini aşmak konusunda işe yarayacaktır.

Aktüel Psikoloji

P Çevrimdışı

PhiloSophiaLoren

Guest
hımm netkolik, smskolikler için geçerli bu herhalde:) Ama şöyle bir şey ekleyebilirim nette okuduğum mevzuların çoğunu hemen unutuyorum. Yani bir kitabın yerini tutmaz illa ki ama çok hızlı okuduğum için mi farklı konulara daldığım için mi bilemiyorum aklımda çok fazla bir şey kalmıyor. Bu anlamda neti sevmiyorum diyebilirim ve dedim :p

A Çevrimdışı

Aynayyı Merzıyye

Üye
İslam-TR Üyesi
hımm netkolik, smskolikler için geçerli bu herhalde:) Ama şöyle bir şey ekleyebilirim nette okuduğum mevzuların çoğunu hemen unutuyorum. Yani bir kitabın yerini tutmaz illa ki ama çok hızlı okuduğum için mi farklı konulara daldığım için mi bilemiyorum aklımda çok fazla bir şey kalmıyor. Bu anlamda neti sevmiyorum diyebilirim ve dedim :p

:))))

Sükun_u ArIz Çevrimdışı

Sükun_u ArIz

Üye
İslam-TR Üyesi
Günümüzün baş meselelerinden biri...Rabbim akıllandırsın...
Allah razı olsun

Üst Ana Sayfa Alt