Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

YANLIŞ ANLAŞILMALAR ÜZERİNE...

E Çevrimdışı

ebucuheyman

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamunaleykum kardeşlerim dediğim gibi yine internetin azizliğine uğradım sanırım.. şöyle anlatmak istiyorum
birincisi ben mücahit alimlerini kötüleyen hiç bir alimi benimsemem ve peşinde gitmem aksine eğer yalancılarsa bunu söylerim. ki bunlar böyleler dini birçok konuda seleften olsalarda kral konusunda dilleri tutulur aksine mücahitlere düşmanlık ederler buda ALLAHUALEMDİR. dertlerini bilemeyiz neden mucahitlere dil uzatırlar anlayamayız belkide vardır bir zorlayıcı etken bu yüzden diyorum ki onlar bizim kardeşimizdir. eğer biz dinin aslına uyuyorsak şuanda zalimle savaşmamız lazım nedir bizi tutan neden alev olmamıza engel olan.. hiçbir cihad aliminin useymin bin baz el bani hakkında bir sözünü duydunuz mu ben duymadım eğer bunlar hakkında kafir yada benzeri birşey dedilerse delileriyle birlikte gösterin iman edelim ancak bilmiyoruz.bir insanın bilmiyorum demesi kadar açık ve net birşey olabilir mi ..

ikincisi dünya üzerinde o kadar çok enformasyon kirliliği varki insanlar gerçekten birşeyler bilmiyorlar..şeyh usama muhammed bin laden diyorsunuz(inşaallah şehid) bu güzel insanın müslüman türk halkı tarafından muamma olması kadar doğar birşey varmı .. yok çünkü insanlar tv iziliyor ve onların beyinlerine tv hükmediyor.. bizim duruşumuz şu olmalı kanımca biz cihad alimlerini dinleriz uyarız takip ederiz birilerinin onlara talebe demesi umrumuzda değil ki .. he böyle diyen insanada birşey isnad edemem çünkü o talebe olarak görüyor gün gelir inşaallah onlardan ders alır da kimin ilmi daha çok anlar ...

üçüncüsü kardeşlerim internetten dikkat etmemiz lazım kelimeler çok can yakar ne delil getirirsen getir bir alimin dizine oturmadan karşılıklı öğrenmeden burdan söylenen her söz kişide şüphe bırakır ..özellikle çok ince ve ayrıntılı konularda bir söz herşey değildir .. ALLAH youlnda cihad eden mallarını çocukları eşlerini bırakan ve bu uğurda canlarını veren insanlar ve bu insanları destekleyenler yol açanlar diliyle canıyla malıyla haraketleri duruşu tavrı ile kendini bu yola adayan herkes bizim kardeşimizdir.

taki ALLAH yolunda cihad edenleri kötüleyen onlara karşı olan yollarını kesen ve onlara onlarda olamayan kötü birşeyi yükleyen herkes bizim düşmanımızdır(amenna) ancak böyle diyebilmemiz içinde onların görüşlerini alıp getirdiği delileri görüp öyle karar vermemiz lazım. herkes diline sahib olsun ancak bu konuda bilmeyenleride bilmiyorum dedikleri şeyde tutmak ve buna göre yargılamak lazım..

İNŞAALLAH düzgün bir şekilde anlatabilmişimdir içimdekilerini başarı ALLAH(c.C)tan

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sorularına renkli yazılar cevabtır.

tekrar selamunaleykum kadeşim ilk olarak beni müslüman yerine koyup aşağıdaki arkadaş gibi selamımı almanı isterdim ..belki layık değiliz Allahın(c.c) değerli selamına yinede gönül istiyor
Aleykum selam
Senin selamını almayan kimdir ismini bildirirmisin?

ikincisi o kardeşlerin hiçbiri cihad alimlerine böyledir böyledir demiyor ki
Demiyen kardeşlerin kim ? Şeyh Usame bin Ladin'den beri olanlar veya beri olduğunu ilan edenleri bize alim diye sunanlarmı?

sadece talebe olsun ne fark eder
Talebe olsun ne fark eder diyene kadar ustad , şeyh olur ne fark eder diye o kardeşlerine niye dmiyorsun? Fitneye neden elinde benzinle koşturuyorsun ki?

birileri kralcıysa hakkı söylemiyorsa kardeşimiz değil mi yani
Hakkı söylemeyen neyi söylüyordur? İtiraf edebilecek misin? Hakkı gizleyenin hükmü nedir? Musait olduğunda bunun da hükmüne bir değin? He yoksa musluman olduktan sonra bir şey olmuyordu değil mi? Kralcı demek , mucahidlere karşı Amerikancı demek olmuyor mu?

yoksa cihad alimleri talebe bile değil derken Allaha şirk mi koşuyorlarki biz onlara düşman olalım
"Cihad Alimleri talebe bile değil" derken ; cihad farzı ayn diyenler cahillerdir.
Alim olanlar; saydığım 3 alim (Useymin, bin Baz, Elbani) gibi Kralcı olurlar, mucahidler yerine; mucahidin düşmanlarıyla sarmaş dolaş olur, Irakta mucahidlere karşı, Suudi Arabistan "Sultan" ve "Huruc" askeri hava üslerinden Amerikan uçaklarının kalkmasına fetva veren Kralcı alimlerdir.
Şimdi sen buna farz mı dersin şirk mi dersin küfür mü dersin ; senle dinini başbaşa bırakıyorum.

dert ne anlamıyorum neden sakince konuşmuyorsun.. doğru akide diyorsun selam almıyosun öfken duyu organlarını köreltmesin.
Gamsız ve duyarsız musluman(!) olmadığımızdandır.

Sorularına renkli yazılar cevabtır.

selamunaleykum
Aleykum selam

kardeşim tekfircileri biz hoş görmüyoruz ki hoş görenleri Allaha c.c havale ediyorum ki bu konuda sahih hadislerde var
Zaten bunu biliyoruz fakat sizin hoş görmemeniz veya arkasında olduğunuz Kralcıların hoşgörmemesi ehli sunnete uygun bir sebebten değil; aksine iman ettikten sonra dinden çıkmanın olmamasından dolayı; İslam'da tekfirin tümden olmadığının inkarıdır.

tekfir ediyor olabilirler ama bunların bizim kardeşlerimiz olduğunu belirten hadislerde var ve bunların hepsini bir tutmuyoruz
Küfre karşı duyduğu hassasiyetlerinden dolayı Hz. Ali'yi tekfir eden Hariciler; hz. Ali'ye (r.anh) kafir olup olmadıkları sorulunca "onlar küfürden kaçtılar" (Bidaye Terc., 7/465) buyurmuş olmasına rağmen, islam tarihi onlara Harici ismini vermekten çekinmemiştir.
Ayrıca alimler Hz. Ali'nin savaştığı haricilerde şu hadisteki özellikleri görmüşlerdir:
"Ahir zamanda yaşları küçük, akılları zayıf bir grup insanlar / birtakım gençler ortaya çıkacak. Yaratıkların en hayırlısının (s.a.v.) sözünden söylerler (“Hüküm vermek ancak Allah’a aittir”, “Siz Kur’an’ın hakemliğine davet ediyoruz” demeleri gibi -bk. Nevevî, ilgili hadisin şerhi-) ve Kur’an okurlar, ama okun yaydan çıkıp fırladığı gibi dinden çıkarlar. İmanları gırtlaklarından öteye geçmez. Onlara nerede rastlarsanız onları öldürün. Kuşkusuz, onları öldürmek, kıyamet günü, öldürenler için bir ücret / bir mukâfat sağlar." (Buharî, Menakıb, 25; Benzer rivayet Ebu Davud, Sünnet, 31).

Bu hadislerde vasıfları belirtilenler, Haricîlerdir. Nitekim Muslim'in bir rivayetinde, bu kavmin, bu hadislerde belirtilen sıfatları sayıldıktan sonra: "Bunlar, insanlar tefrikaya düştükleri zaman ortaya çıkarlar." buyurulması da bu fırkanın Hariciler olduğunu açıkça ispat eder. Çünkü Hâriciler Hz. Ali (ra) ile Hz. Muaviye (r.a.) arasında çıkan tartışmalar sonunda zuhur etmiştir. (Sunen-i Ebu Davud Terceme ve Şerhi, Şamil Yayınevi: 15/588-589)

bu türkiye ortamı için konuşuyorum.yani kendi heva ve hevesinden tekfir edenler tabiki bizim kardeşimiz değil ancak türkiyedeki delilleriyle tekfir eden müslüman kardeşlerimize de tekfirci gözüyle bakanları anlayamıyorum..
Peki delilleriyle ehli sunnete uyarak aşırı hataya kaçmadan delilillerle tekfir gerekeni tekfir eden bizleri doğru kabul ediyorsunuz ama alimlerimizi talebe görüyor, Kralcıların tekfiri inkar edip gizleyen alimlerini ise şeyh, alim göreceksiniz? Delilleriyle tekfir edeni tekfirci gözüyle bakmıyorsun da, tekfiri yasaklayanları ne gözüyle bakıyorsun ?

ben bu internet ortamının müslümanlar için pek hayırlı olduğunu düşünmüyorum çünkü burda yazan insanlar herkese yafta vuruyor bir sözünden ötürü ya tekfirci oluyor ya sofi oluyor ya partici oluyor. buraya yazı yazan mücahidleri bile nerdeyse cahil sapık bilmem daha ne olrak görüceksiniz Allah c.c bizi ıslah etsin inşaallah ...
Bu iki mesajında isabetli gördüğüm tek sözün budur.
Evet böye birbirini görmeden, donuk ve soğuk yazılara bakarak en önemli bir konuda kişinin dunya ve ahiretini ilgilendiren bir meselede "şöyle yapan, şunu diyen, şunları tekfir etmeyen vs. vs. " gibi fiilleri sayıp insanları toptan tekfir etmek cehaletin , ilmden uzak olmanın belirtisidir.
Fakat aynı şekilde tüm küfür fiillerini yapmasına rağmen , kafirlerle ilişkilerde aşırıya kaçılmasına rağmen hiçbir tehlike görmeyip, "dört dörtlük muslumanlarız devam" demekte az sapkınlık değildir. Değil mi?

Kardeşim seni yanlış anlamadık. Sen konuşmalarında bir üstte verdiğim cevaplardaki gibi, ya çok safsın, ya akideyi ve savunduğun kralcıları tam bilmiyorsun; ya da takiyye yapıyorsun. Her hangi bir sebeblede olsa bize tavsiyelerde bulunma, bu 3. tavsiyen aynı minvaldesin bir gelişme görmedik. Düşüncelerinin yanlışlığını söylediğimiz halde hala düşüncende ısrarlısın.
İsimlerini saydığın "saray mollaları"nın ; mucahidler hakkında bir tane olumlu fetvasını veya konuşmasını işittin mi avukatlığa soyunuyorsun? Ama Kralı destekleyen kralseverlerin Mucahid Şeyh usame bin Ladin cemaatinden beri olduğunu bizler gözlerimizle gördük. Zaten bu zihniyete mensubların genelinin Cihad , hakimiyet ve tevhid akidesi hakkındaki yapılarını ve tavırlarını çok iyi biliyoruz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Buna benzer bir konuda bir üyemiz Hüseyin Cinisli hakkında özelimden sitemde bulundu nasıl olurda aslı astarı olmadan delil olmadan böyle hocayı karalayıcı laf diyorsunuz dedi.

Ben de Hüseyin Cinisliyi tanımadığımı ancak birçok hocayı reelden tanıdığımı ve onları tanıyanlardan buna benzer haber aldığımı ona istinaden eklediğimizi ancak o yazıya ters bir açıklama gelirse o yazıyı kaldırıp özür dileyeceğimizi söyledim.

Ve ona madem hocayla görüşüyorsun birkaç sorumu sor ve yayınlamamak kaydıyla sor olaki birilerinden çekinebilir dedim.

O ısrarla Hüseyin Cinislinin sohbetlerinde mucahidleri övdüğünü sevdiğini iddia etti.

Tek sorum şeyhin şehadeti konusu oldu ve bana bazı alimlerin görüşündeyiz dedi o alimlerde şeyh hakkında fitneci hariciye bakanlar var.

Şimdi Hüseyin Cinisli mucahidleri seviyor mu, yoksa mucahidlere hariciye gözüyle mi bakıyor..

Bakın sevmekten sevmeğe fark varmış değil mi?

İşte bu konularda direk sorular sormak gerek, kastınız ne diye, mesele alim ya da ilim talabesi meselesi değildir. Arka planda geniş olarak kavramlarda ciddi tahrifat var.

Bu yüzden akideyi iyi bilip kimin ne menhecde olduğunu öğrenmek gerek.

E Çevrimdışı

ebucuheyman

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben sizi çok iyi anlıyorum ama siz beni çok iyi anlamıyorsunuz ben kimseyi savunmuyorum kardeşim ... benim işim olmaz kralcılarla dalkavuklarla falanla filanla Allah yolunda kim cihad ediyorsa o benim can kardeşimdir.bütün duam onlar içindir. ancak cihad alimleri dünyaca tanınan alimler hakkında apaçık bir hüküm vermiyorlarsa ( yada veriyor biz bilmiyoruz türkiye halkı bilmiyorsa bize gösterin bizde bilelim onlar hakkında öyle konuşalım) ben ne diye onlar hakkında konuşayım ki

ama sen abdulmuiz fida takmışsın bi kralcı alimlere gidiyorsun sana gittiğin yolda selamet dilerim .tavsiyem uyarım yada herneyse işine gelirse alırsın gelmezse almazsın..müminler sözün en güzeline uyar yoksa zaten herkes birşey söyler..gelişmeyenler gelişmeyi anlamazlar zaten çakılıp kalırlar.ben kralcıları biliyorum kardeşim akidemide biliyorum gittiğim yoluda biliyorum.

islamsever kardeşim şöyle yazmış

birincisi cinislimidir minislimidir bilmem tanımamam görmem hakkında şöyle demişsin zanda bulunarak..
Tek sorum şeyhin şehadeti konusu oldu ve bana bazı alimlerin görüşündeyiz dedi o alimlerde şeyh hakkında fitneci hariciye bakanlar var.

eee o alimlerden şeyh e mücahit mümin olarak bakanda var yani kendin söylüyorsun ayrıca yazında problem var şöyle yazman gerekirdi..

o alimlerden şeyhe fitneci hariciye olarak bakanlar var

peki bir kısmı böyle bakıyorsa diğer ksımını neden söylemiyorsun.. diğer kısım nasıl bakıyor..

direk soruna cevap veriyim kardeş..

ELHAMDULİLLAH ALLAH yolunda cihad devam ediyor şeyler emirler mücahidler var destek zamanı şu alim bunu dedi bu alim bunu dedi diyorsan çıkar yazdıklarını bana göster insanlar ona göre davransın..selamunaleykum

E Çevrimdışı

ehl-i iman

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum

Abdulmuizz Kardeş yazında cevabında şunu gördüm. Useymin, Elbani, Bin Baz gibi Kralcı olurlar.

Bu Alimler bizzat fetva verdimi Irak bombalansın diye ve Bu alimlere nasıl bakmamız gerek. Hatası var mı deriz yoksa daha büyük günah işledi fitne ye sebeb oldu mu deriz

Üst Ana Sayfa Alt