Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Yaptığım Uyarı ve Tebliği Kabul Edip Onayladığı Halde Tekrar Oy Kullanan Arkadaşıma Karşı Nasıl Tavır Koymalıyım?

ebu leys Çevrimdışı

ebu leys

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum.Haftalardır tebliğ yaptım delillerle ikna etmeye çalıştım ikna olmasına ramen haklısın demesine ramen yinede oy kullandı.bu arkadaşım namazlarını aksatmaz.şimdi ben buna nasıl tavır koymalıyım aramızdaki ilişkiyi nasıl düzenlemeliyim.

ebu leys Çevrimdışı

ebu leys

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu arkadaşıma haftalarca tebliğ yaptım tane tane bütün sorularına açıklık getirdim videolar dinlettim ayet hadis yani yapabilecek her şeyi yaptığımı düşünüyorum haklısın doğru tastiklemesine ramen verdi niye verdin diyince sinirlenip saldırgan oluyor vicdanıda rahatsız tabi.abdullah yolcuyu dinlemişte o vacip demiş mişte miş

A Çevrimdışı

Abdullah Aktürk

Abdullah Türkmeni
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bir kâfirin iktidara gelmesi yerine bir müslümanın iktidara gelmesi için oy verilebilir diye düşünüyorum.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bir kâfirin iktidara gelmesi yerine bir müslümanın iktidara gelmesi için oy verilebilir diye düşünüyorum.

https://www.islam-tr.org/konu/demokrasi-oy-kullanma-materyaller.42655/

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

ahmet53

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamun aleykum ahi bu sahisa tum arintilariyla gozden kacirmadigin tum konulariyla olayin kufur oldugunu anlatiysan tum delilleri sunduysan ve oykullanmayi mubag gorenlerin delillerini ve delillerinin yanlisligini gosterdiysen artik kufru acik ve ortadadir mesafende onlari dost edinmemen olmalidir bi iznillah hatam varsa allah affetsin insaallah

ebu leys Çevrimdışı

ebu leys

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim haftalardır tebliğ yapıyorum benle beraberken haklısın deyip soru bile sormuyordu.ama iki gün boş kaldımı gikirleri değişiyor.o değişen fikirleride çürütüyorum uine haklısın diyordu sonra gitmiş oy kullanmış.Allah hidayet versin bizlere

A Çevrimdışı

ahmet53

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mhp olabilir peki bu partinin muslumanlikla nasil bir alakasi oldugunu sunuyosun

A Çevrimdışı

Abdullah Aktürk

Abdullah Türkmeni
İslam-TR Üyesi
Mhp olabilir peki bu partinin muslumanlikla nasil bir alakasi oldugunu sunuyosun
Kardeşim ben 2 senedir içlerinde bulunuyorum. Allah rızasından başka birşeyi gözetmiyorlar. Hatta bizim reisimiz bize görev vermişti birkaç arkadaşa Kuran öğretmemiz için vb. Hele birkaç mekanımız var medrese eğitimleri veriliyor dini sohbetler oluyor Kur'an okunuyor cuma günleri perşembe akşamları. Yani İslam için çok güzel şeyler yapılıyor bunların içinde olan bilir. :)

A Çevrimdışı

ahmet53

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ahi hidayet di k emenden baska yaoacagin bise yok sen gorevini yerine getirmissinBuna karşı seninle münakayaşa kalkışırlarsa de ki: «Ben, bana uyanlarla birlikte kendi özümü Allah'a teslim etmişimdir». Kendilerine kitap verilenlere ve (kitap verilmeyen) ümmîlere de ki: «Siz de İslâm'ı kabul ettiniz mi?» Eğer İslâm'a girerlerse hidayete ermiş olurlar. Eğer yüz çevirirlerse, sana düşen şey ancak tebliğ etmektir. Allah kulları görendir.aliimran 20 (Ey Resûlüm!) Yine de yüz çevirirlerse, artık sana düşen ancak açık bir tebliğden ibarettir
Nahl 82

A Çevrimdışı

Abdullah Aktürk

Abdullah Türkmeni
İslam-TR Üyesi
Türkiyedeki seçim sistemi şöyle ki;
Oy vermeseniz bile bulunduğunuz şehirde çoğunluk hangi siyasi parti ise genel oylarda coğunluk olan pariye oy vermiş gibi gözükürsünüz. Yani simdi siz oy vermemişsiniz ama sizin şehirde akp üstün ise genel yüzde diliminde o partiye oy vermiş oluyorsunuz. Yani oy kullanmasanız bile akp'ye sayılıyor.

A Çevrimdışı

ahmet53

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardeşim ben 2 senedir içlerinde bulunuyorum. Allah rızasından başka birşeyi gözetmiyorlar. Hatta bizim reisimiz bize görev vermişti birkaç arkadaşa Kuran öğretmemiz için vb. Hele birkaç mekanımız var medrese eğitimleri veriliyor dini sohbetler oluyor Kur'an okunuyor cuma günleri perşembe akşamları. Yani İslam için çok güzel şeyler yapılıyor bunların içinde olan bilir. :)
bende cahiliyemde ulkucunun tekiydim ama islam kavimiyetciligi kabul etmez namaz kilmak kuran okumak yaterlu degildir itikad noktasinda sikinti var sen en iyisimi tevhidi biraz arastir hukum vermenin yanliz Allah'a ait oldugu konulari incele laiklikle yonetildigimizi biliyosun laikligi ve demokrasiyi arastir islamla iliskilendir bunlari yap ama sadece ve sadece Allah'ın rizasini kazanmak icin yap kolay gelsin Allah hidayet versin hepimize

A Çevrimdışı

ahmet53

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bizim icin onemli olan allah katinda ne yapip yapmadigimiz oldugu icin pekte obemi yok yuzdelerin bosversen onlari

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bence kisilerin itikadini ilk olarak okudugu kitaplar belirliyor ben seyyid kutup mevdudi kitaplariyla ilk basda basladim ve hep o minval kitaplar okudum bir suudcu ise elbani a. yolcu kiaplari okur diger selefi olmayanlar maturidi akidesindeki kitaplari ve hocalari okur ve ondan sonrada o adami degistirmek cok zordur

Üst Ana Sayfa Alt