Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yaralı Hüda Par Üyesi Şehid (inşaallah)oldu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yaralı HÜDA PAR Üyesi Şehid Oldu
Bingöl`ün Karlıova ilçesinde mütedeyyin kişiliği nedeniyle PKK tarafından evi taranarak ağır yaralanan Cengiz Tiryaki, tedavi gördüğü hastanede şehid oldu.

BİNGÖL - Karlıova`ya bağlı Serpmekaya (Alpiran) köyünde PKK tarafından evi taranarak ağır yaralanan HÜDA PAR üyesi Cengiz Tiryaki, tedavi gördüğü Malatya Araştırma Hastanesi`nde şehid oldu.

Daha önce da PKK tarafından tehdit edilen Tiryaki, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş`ın olaylarda hiçbir şiddet olayının yaşanmadığını ileri sürdüğü 9 Ekim Perşembe günkü basın toplantısının ardından PKK`liler tarafından evi taranarak saldırıya uğramıştı.

(İLKHA)

192731.jpg

13829_cengiz-tiryaki-bingol-m.jpg

tiryaki-cengiz.jpg

cengiz-tiryaki-bingol.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ç Çevrimdışı

Çeçenyam

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sübhânallah. Rabbim şehadetini kabul kılsın inşallah.

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Particilere ne zamandır şehit der oldunuz? Bu nasıl bir akide? Vakıanın cahiliyse eyvallah, zaten Allah onu şehadete erenlerden kabul edecektir. Ama hükmün cahili olup olmadığını nasıl bileceksiniz? Vakıanın mı hükmün mü cahilidir ben bilemem, hükümde cehaleti gidermeye çalışıp çalışmadığını bilemem ama sakalı var diye de şehit oldu diyemem. Zahir bellidir, durumu Allah'a havale eder geçerim. Zaten şehit ise, iman üzere ise benim duama da ihtiyacı yoktur.

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Particilere ne zamandır şehit der oldunuz? Bu nasıl bir akide? Vakıanın cahiliyse eyvallah, zaten Allah onu şehadete erenlerden kabul edecektir. Ama hükmün cahili olup olmadığını nasıl bileceksiniz? Vakıanın mı hükmün mü cahilidir ben bilemem, hükümde cehaleti gidermeye çalışıp çalışmadığını bilemem ama sakalı var diye de şehit oldu diyemem. Zahir bellidir, durumu Allah'a havale eder geçerim. Zaten şehit ise, iman üzere ise benim duama da ihtiyacı yoktur.

Said bin Zeyd (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
‘Herkim malı uğrunda öldürülürse o kimse şehittir. Herkim âile halkı uğrunda öldürülürse, o kimse şehittir. Herkim dini uğrunda öldürülürse o kimse şehittir. Herkim kanı uğrunda öldürülürse o kimse şehittir’ buyurdu.”
Ebu Davud 4772, Nesei, Tirmizi

Said bin Zeyd (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
“Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
…Herkim dini uğrunda öldürülürse o kimse şehittir...’ buyurdu.”
Ebu Davud 4772, Nesei, Tirmizi

kardeşim burda o kardeşimize şehit ( inşallah ) deniyorsa sebebi şudur : particilik uğruna öldürülmedi ki müslüman olduğu için saldırıya uğradı .

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi o hadisi yanlis yorumluyorsun bence. Öldürülen sahsin kendisi hak yol icin cabalarken öldürülürse sehittir manasinda o hadis (Allahu alem).

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aslında zamanı ve yeri değil ama bende burda şehitlik kavramının suistimal edildiğini düşünüyorum. Başlığı açan kardeşin duygusallığını anlıyorum, ama bu kapıyı açarsak o zaman batıl dava peşinde koşanlara da bu eşi benzeri olmayan, şirk bulaşmamış kapıyı açmış oluruz ...
ve tabi abiler Türkiye Hizbullah örgütlenmesinin akidesini daha iyi anlatabilirse kafalardaki soru işaretleri giderilmiş olur ... tabi polemik olmayacaksa ...

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi o hadisi yanlis yorumluyorsun bence. Öldürülen sahsin kendisi hak yol icin cabalarken öldürülürse sehittir manasinda o hadis (Allahu alem).

:) hak yolda uyarıya canım feda . Hadis yorumlayacak bilgim yok ama bu hadis geldi aklıma o kardeşimizin sözüne karşı .Sonuçta bu insan müslüman olduğu için öldürüldü değil mi tabiki onu şehid olarak kabul edecek Allah'tır biz kardeşimizi öyle kabul etmesi için Allah'a dua edebiliriz ancak
Not : particilikten bende nefret ederim yukarıdaki kardeşimizin vefatını particilikten uzak değerlendirdim Allah yanlışlarımızı düzeltsin inşallah

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kardeşimiz hüdaparlı olduğu için değil,müslüman olduğu için,sakallı olduğu için,eşi çarşaflı olduğu için ve bulunduğu yerde pkk gibi mürted bir örgüte boyun eğmediği için şehid edildi..saldırı kimliğineydi,saldırı sahib olduğu inancaydı..Diikkat edin kardeşim,hiç bir AKpartiliye saldırmadılar,hüdapar olması sizce bir anlam taşımıyormu?
şahsım bu olay olduğu zaman,bu kafirlerin içinde kaldım,çok isteyip nail olamadığım ve daha hakketmediğim şehadete ramak kaldı ama kısmet değilmiş,sırf müslüman olduğumuz için saldırdılar,acaba vurulsaydım,buda particiydi dermiydin kardeşim?
polemik olsun diye demedim,meseleyi izah etmek için dedim...
selametle

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben parti propagandası yapmıyorum veya öyle bir niyetim yok kardeşim.var olan bir durumu burada paylaşıyorum.kaldıki parti meselesine bakışınızı biliyorum ve gelen sert mesajlarıda anlıyorum,yani kardeşim tepkinin nedenini biliyorum.Ben neden yazıyorsun veya neden hüdaparı hedefine koyuyorsun demiyorum,dememde.Çünkü karşılıklı bir polemiğin faydasının olmayacağına inanıyorum.Ben kendiimi buradaki kardeşlerden çok uzak görmüyorum,onun için paylaşıyorum ama bu propaganda değil,hassasiyetimi paylaşmadır,kardeşlerimdir dertleşmedir diye bakıyorum,her ne kadar anlayışım kabul görmesede sizi sevdğimi,sizinde beni sevdiğimi biliyorum ve öyle inanıyorum.gidipte bunu kafirlerin,solcuların sitesinde paylaşamam.
Biz tavizler verseydik,bugün hedef olmazdık,eksik,kusur ve hatalarımız elbette var,ama izzetli duruştan taviz yoktur,metodta farklılıklar olabilir,ama niyet ve islami mücadele duruşunda bence bir sorun yok,sizce var olabilir,bunada bişey diyemem kardeşim...hele bir gelde,neden buna ihtiyaç duyduğumuzu birde bizden dinle,nelere şahid olsuğumuzu ve nelerle karşılaştığımızı ve nelerle mücadele ettiğimizi yernde gör,ondan sonra karar ver..
hüdaparın kabirde fayda vermeyeceğini biliyorum,ALLAHTAN BAŞKA KİM NEYE DAYANIRSA O ZİYANDADIR..hüdapar veya başka isimler sadece bir araçtır.Araç amaç değildir,sadece bir isimdir,kullan,işe yaramayınca at gitsin...
hakkımdaki hüsnü zannından dolayı,Rabbim senden razı olsun,bundanda bir şüphem yok kardeşim..yinede dualarını esirgeme..

selametle

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Karlıova’da 1 Hüda Par Üyesi daha Şehid Edildi
Bingöl`ün Karlıova ilçesinde HÜDA PAR üyesi olduğu öğrenilen Fethi Yalçın PKK tarafından düzenlenen saldırıyla katledildi.

Resim_1413960723.gif

BİNGÖL - Edinilen bilgilere göre, Karlıova merkeze gitmek için saat 08.30 sıralarında ilçe dışında bulunan Kale Mahallesi`ndeki evinden çıkan HÜDA PAR üyesi Fethi Yalçın (35) plakası öğrenilemeyen bir araçtan açılan ateş sonucu ağır yaralandı.

Karlıova Devlet Hastanesi`ne kaldırılan Yalçın`ın, yapılan tüm müdahalelere rağmen vefat ettiği bildirildi.

HÜDA PAR üyesi olan Yalçın, 2 kız 2 erkek olmak üzere 4 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Karlıova`nın Serpmekaya (Alpiran) köyünde evi basılarak taranan HÜDA PAR Cengiz Tiryaki de, ağır yaralanmış tedavi gördüğü hastanede vefat etmişti. (İLKHA)

Resim_1413960648.jpg

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
muhtemelen demokrat değillerdir lakin bu parti işine araç olarak bile olsa bulaşmıştırlar.Ki bu da tevhidi bozar.Benim akideme göre parti işine girenler şehid olamazlar.Fakat yanlış-hatalı bir teville bu parti işine girenleri de tekfir etme yoluna girmiyorum.Mazeretini Allah'a sunacak.

Hattab amedi abi,duygusal davranmanı ve arkadaşın için üzülmeni anlıyorum.Lakin durum anlattığım gibidir.Allah için bu parti desteklemek olayından vazgeç.Sen iyi bir insansın kendini felakete sürükleme,araç olarak bile olsa bu caiz değildir.İyi niyetinle İslama hizmet amacıyla yaptığını biliyorum ama bu iş sakat.Ben sadece Allah için nasihat ediyorum.Seni kırmak gibi bir amacım yok asla.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
http://hudapar.org/Detay/Sayfalar/205/parti-programi.aspx

demokratcılara halen şehid denilmesine ve burda dolaylı yoldan, tağuti sistemin bir parçası olan partinin, propagandası yapılmasını kınıyorum ...
(senin deyiminle)Demokrat ve tağuti sistemin parçası olan parti,şuan doğuda islamın bayraktarlığını yapıp mücadele ediyor ve hergün katlediliyor.Acaba kendine tevhidi diyenler nerede?de buyrun gelin öne verin,peşinizden gelelim...
bende,mücadele ve zorluklarda ortada olmayanları kınıyorum..Bende demokrasi özerine burada yazabilirim,yazmak kolay,tağut tağut diye konuşmak kolay,zor olan ise tağutlara karşı(şuan pkk)mücadele etmek ve onlara karşı direnmektir.
Tağut-sistem-demokrasi ..dersi vermek ile,meydanlarda onlara karşı direnmek arasında fark var.
Akıncı han,sana bu forumun önünde söz veriyorum,yarın diyarbakıra gel ve seni bu demokrat ve sistemin parçası olan dediklerinin yanına götüreceğim,onlar ne yaıyor ve yaşıyorsa iki gün sende aynısını yap,sonrada gel izlenimini burada yaz..telefonumu islamever ahiye (gelirsen)vereceğim..oradanda bu kardeşimizin cenazesine gideceğiz,gel bakalım kimmiş demokrat...öyle edebiyat yapmakla,uzaktan bunu demekle ,gerçekler arasında fark nedir,öğren ve paylaş...
Bende hüdapara üyeyim,hüdapar,mustazaf vb isimler umurumda değil,ben içeriğine bakıyorum,yaşantıya bakıyorum ve burada gördüğüm ve şahid olduğum ihlas ve mücadeleye bakıyorum..partiden anlamam,parti ismi umurumda bile değil,beni asıl ilgilendiren o partiye mensub olan kardeşlerimin şahidi olduğum mücadele ve direnişleridir...
sistemn bir parçası ve demokrat olsaydık,şuan kardeşlerimiz vurulmaz,kafrlerle kolkola olup keyif çatardık.Ama önemli değil dediklerin,ALLAHcc biliyorya gerisi gam değil,sen bunlar şehid değildir demeye devam et,biz gaybı bilmeyiz,zahiren inşaALLAH onlar şehidtir diyoruz,zaten Allah cc biliyor,biz desekte demesekte onlar ne ise onu göreceklerdir.
şehid turan yavaşla,yıllarca medresei yusufta beraber kaldık,onun kim ve nasıl olduğun senden daha iyi bilirim,Allah cc biliyorya,pkknın kurşunu beni yaralamıyor,ama halen senin gibi kardeşlerin onlar demokrat vb şeyler söylemesi beni yaralıyor,ama kızmıyorum ve kırılmayacağım sana..kardeşimsn der,es geçerim,yürek buruk olsada sana düşman olmam,vursanda sana taş atmam...benim mücadelem bu kafir din düşmanlarıyladır,sen taş koysanda,onun özerinden atlayıp gideceğiz ve elbette mahşerde karşılaşacağız...
turanımla şehadetinden iki gün önce muhabbet ederken..*Bu hayattan bıktım,şehid olup kendimze kurtulaydık diyordu...o gtti,bir hüdaparlı olarak değil,bir müslüman mücahid olarak gitti...köyderde kafirlerin kardeşlerine pusu attığını ve onları sıkıştırdığını duyunca koşarak gitti ve haince şehid edildi..bunu gelde bize sor...
ama boş ver..sen onlar demokrat,tağut sistemin bir parçası demeye devam et...

seelam ve dua ile..kırıcı olmuşsam hakkını helal et..ama içim kardeşlerimin şehadet sonrası hali gözlerimin önündeyken biraz duygusalım,ne yapayım bende öyleyim...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
muhtemelen demokrat değillerdir lakin bu parti işine araç olarak bile olsa bulaşmıştırlar.Ki bu da tevhidi bozar.Benim akideme göre parti işine girenler şehid olamazlar.Fakat yanlış-hatalı bir teville bu parti işine girenleri de tekfir etme yoluna girmiyorum.Mazeretini Allah'a sunacak.

Hattab amedi abi,duygusal davranmanı ve arkadaşın için üzülmeni anlıyorum.Lakin durum anlattığım gibidir.Allah için bu parti desteklemek olayından vazgeç.Sen iyi bir insansın kendini felakete sürükleme,araç olarak bile olsa bu caiz değildir.İyi niyetinle İslama hizmet amacıyla yaptığını biliyorum ama bu iş sakat.Ben sadece Allah için nasihat ediyorum.Seni kırmak gibi bir amacım yok asla.
Abem benim ,güzel abem..wallahi niyetinden şüphem yok,ama bu aralar duygusalım,dokunsan ağlarım,kardeşlerme düşkünüm..kafirlerden Allahın izniyle korkum yok,ama kardeşlerime düşkünüm ve yaşanılanlara şahidim,yüreğim buna dayanmıyor..kafirlere öfke doluyum..ama ne yapayım,bu güzel kardeşleri yanımda şehid verirken ,kalkıpta başka davranamıyorum..elinizi ayağınızı öpüyorum,şuan bana dokunmayın..biraz burada rahatlamama izin verin,tamam deyin diyeceğinizi,ama bende en azından içimdekilerini yazayım..kaypaklığı sevmiyorum ve yapamam..neyse o..
neyse abem benim..heppinize hürmetlerimi sunarım..ne yazdığımı bile bazen bilmiyorum,elime kalemi alıyorum,ama içimden turanıma bir şiir yazmak bile gelmiyor..işte büyle kardeşim..

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tamam abi fazla üstüne gelmek istemiyorum çok üzgün durumdasın.Şimdi bende üzüldüm.Ve arkadaşını kaybetmenin üzüntüsünü bende biliyorum.Seni anlıyorum.Sonuçta hepimiz aynı taraftayız.Başsağlığı dilerim sana ve Allah o kardeşin hatalarını affedip bağışlar diye umuyorum.

:(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt