Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Yazar Mehmet Alagaş Hayatını Kaybetti

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yazar-mehmet-alagas-hayatini-kaybetti-53984.jpg

80'li yıllardan bu yana davet çalışmaları yürüten ve İnsan Dergisi Yayınları'nın kurucusu yazar Mehmet Alagaş hayatını kaybetti.

Fikirleri, çalışmaları ve kitaplarıyla Türkiye’de İslami çalışmalarda önemli bir yeri olan Mehmet Alagaş Hoca tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Tevhid ve Şirk, Cumali, Dünden Bugüne Şeytan ve Dostları ve Alnımdaki Işık başta olmak üzere çok sayıda eser neşreden Alagaş, Türkiye'deki İslami hareket açısından önemli bir yere sahipti.

İnsan Dergisi kurucusu Mehmet Alagaş, İzmir'de, 28 Şubat 2021 tarihinde aort damarında oluşan yırtık nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan ameliyatın ardından hastanenin yoğun bakımında tedavi edilen Alagaş, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen bu sabah vefat etti.

Mehmet Alagaş kimdir?

1953 yılında İzmir'in Basmane semtinde doğdu. 1980'li yıllarda kendi kulluğunu daha iyi yapabilmek amacıyla Kur'an'ı Kerim hakkında çeşitli araştırmalar yapan Alagaş, düşüncelerini paylaşmak amacıyla 1985 yılında 'İnsan Dergisi'ni çıkardı. Derginin olumlu yansımalarını gören Alagaş, daha sonraki yıllarda kitap çalışmasına başladı. Tevhid ve Şirk, Cumaya 5 Kala, Din Gerçeği ve İslam, Dünden Bugüne Şeytan ve Dostları ve birçok esere imza atan Alagaş, İslami harekete ve o dönemin gençliğinin yetişmesine katkı sundu. Alagaş, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde konferanslar verdi. Alagaş'ın yıllar önce kaleme aldığı eserleri bugün dahi İslami çevrelerin okuma listelerinde ve raflarında yer almaktadır.

Kaynak: tevhidgundemi.com

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhid ile tanıştığım ilk yıllar ''Tevhid ve Şirk'' kitabını okumuştum. Allah rahmet eylesin.

ف Çevrimdışı

فرحات قورت

Üye
İslam-TR Üyesi
Mehmet Hocamı çok takip ederdim ve ölüme beni fazlasıyla etkilemişti.Allah için adanmış bir hayat olarak tanıdım onu.Rabbim onu cennetine koysun inşaAllah.

Üst Ana Sayfa Alt