Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yemen'de Insanlar Kıtlıktan Ot Yemeye Başladı

A Çevrimdışı

Alensar1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
es selamu aleykum ,valla böyle bi haber okudum ıslah haber nette doğpruluğu nedir bilmiyorum şayet doğru olma ihtimali yüksek , yemene yardım kampanyası varmı varsa yardımlar yemene ulaşıyormu ?istanbulda metrolarda idlib için yardım panoları var yemen için IHH vs gibi vakıfların yemen için bir kampanya yürütüyolarmı herhangi bir yardım aktivetisi varmı bu konu hakkında bir yürüyüş eylem vs yapılıyormu ?yada bizler ne yapabiliriz :(((

BM Güvenlik Konseyi'ni Yemen'deki insani duruma ilişkin bilgilendiren Lowcock, dünyanın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığı ülkede durumun ''alarm verici'' olduğu uyarısında bulundu.
Dönüşü olmayan bir yola doğru gidildiğini ve milyonlarca insanın ülke genelinde kıtlık nedeniyle hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu belirten Lowcock,'' Yemen'de insanlar yiyecek hiçbir şey bulamadıkları için ot ve yaprak yiyor, kıtlığa karşı mücadeleyi kaybediyoruz'' dedi.

BM'ye göre iç savaşın devam ettiği Yemen'de ülke nüfusunun yüzde 75'i yani 22 milyondan fazla insan yardıma ve korumaya ihtiyaç duyuyor.

Sağlık başta olmak üzere pek çok alanda insani kriz yaşanan ülkede, temiz suya ulaşımın olmaması, yetersiz beslenme, ilaç ve tıbbi malzemelerdeki eksiklikler gibi nedenlerle kolera başta olmak üzere salgın hastalıklar her geçen gün daha da artıyor.

Kaynak : sputniknews tr

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Yemen'deki milyonlarca insan gıda ve sağlık sorunlarıyla karşı karşıya. YEMEN yazıp 3072'ye 5 TL tutarında SMS göndererek çalışmalarımıza destek verebilirsiniz.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kafir deccalın kalesı abd nın elının degdıgı her yer boyle bır de bu abd ve benzerı kafırlere can dostum kadım dostumuz dıye yaltaklananlar yokmu...

LA havle vela Quvvete ılla bıllah.

Adamların yıllardır taktıklerı aynı once bırbırıne dusur sonra eldekı herseylerını bıtır ve kendıne muhtac et.Herseylerını gaspet ama oradakılerıde ac kalmayacak sekılde koru kı kendısıne amelelık yapacak kısıler ölmesın.

Muslumanlarda hala bırbırlerını yıye dursunlar.Yahu su dunyada En buyuk Guc Olan ALLAH a ıman bızde ama sankı kafır ve haksızlar bızmısız gıbı ezıle buzule hareket edıyoruz.

Ya adam gıbı ıman etmıyoruz Gercekten ıman eden degılız. .Yada hepımız cennetten cok cehennemı arzuluyoruz.
Bunun baska ne acıklaması olabılırkı.

Yıllardır yan yana olan musluman devletlerı baslarına bır felaket gelınce bırbırlerıne azılı bır dusman kesılıp muslumanları kafırlere teslım edıyorlar.

Bu Dunya bır gun bıtecek ıste o gun asıl ıntıkam vaktı gelecek..

ALLAH kımseye zulmetmedı zulmetmeyecekte. Cunku Herkez YAptıklarının bedelını tek tek gorecek.Bunu sen yaptın bunu boyle sen ıstedın bunun boyle olmasına sen ızın verdın kardesım.

KAfası taslar altında ezılen ama sozunden asla donmeyen muslumanları duymadınmı okumadınmı.
Suclu aramaya gerek yok. Hadı elınden gelenı yapan ınsanlar mustesnada oylece bakısıp gulusup bu duruma sevınenlerın vay halıne...

Bosna dan afganıstana cecenıstandan turkıstana afrıkalardan ırak a oradan surıyeye yayılan bu haclı atesı bu buyuk fıtne atesi ınsaallah ezılen darmadagın olmus muslumanların bır araya gelerek zaferlerıyle son bulacak.

ALLAH ım islama ve muslumanlara senın ıcın yasayan kullarına yardım et onları katından destekle onlara ahırette ve dunyada ıyılık ve guzellıkler ver ve hakk yoldan onları ayırma. amin.

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt