Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

-yeni- ''amerikan Halkına Mesaj'' - Şeyh Enver Al-awlaki

A Çevrimdışı

abu asım

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Amerikan Halkına Mesaj

Şeyh Enver El Evlaki

Hamd Allah’adır, Selam ve salat onun peygamberi Muhammed’e(s.a.v.) aline ve ashabına olsun. Selam Rehber(kuran)’i takip edenlere olsun.(ya da selam hidayete tabi olanlara olsun)

Amerikan halkına sesleniyorum:
Amerikalıların barış ve güvenlik içinde yaşadıkları o güzel günleri hatırlıyor musunuz? Terörizm kelimesinin daha az sıklıkta kullanıldığı ve tehditlere karşı vurdumduymaz olduğunuz günleri hatırlıyor musunuz?

Başka bir isme ait olmasına rağmen, bölgenizdeki sınıflandırılmış bir bölümden uçak bileti aldığınız günleri hatırlıyorum, çünkü o zamanlar kimse size uçağa binmeden önce kimlik sormuyordu. Uzun kuyruklar, detaylı aramalar, vücut tarayıcılar, ayakkabı çıkarmalar ve cep boşaltmalar yoktu.

Rahat bir ırktınız.
(kendisi rahat içinde olmasına ragmen bu kez de) Amerika düşündü ki diğerlerinin hayatını tehdit edebilirim, onları öldürebilir, yerlerini işgal edebilir, yağmalayabilirim hem de sonuçlarını umursamadan...
.
11 Eylül Amerikanın zulmünden bıkmış milyonların cevabıydı, o günden beri Amerika güvende değil.

Ve 11 Eylül’den 9 sene sonra, 9 yıldır güvenlik tedbirlerini artırmanıza rağmen, hala güvende değilsiniz, en kutlu gününüz olan noel Gününüzde bile. Diğerlerine karşı haddi aşmak ve karşılığını bulmak mı istiyorsunuz

Sizin dış politikanız karar mercilerinizin, politikacılarnızın, lobilerinizin ve büyük iş ortaklarınızın işine yarıyor ve onun bedelini ödeyen ise sizlersiniz.

11 Eylül’ü takiben, Amerika halkı George Bush’u mücahitlere karşı savaşması noktasında destekledi ve bu görevi ifa edebilmek için ne gerekiyorsa yapması için ona müsade verdi. Sonuç: O başarısız oldu.

Sonuçta, eğer Amerika başbakanına sonsuz destek verdiği halde mücahitlere karşı başarısız oluyorsa, daha kısa bir tasması olan Obama ile nasıl başarabilirler?
Eğer Amerika ekonomik güç olarak zirvede olduğu bir anda bile başarısız olmuşsa, bugün iktisadi bir düşüş yaşarken nasıl kazanabilecek?

Cevap basit: Kazanamaz, kazanamayacak! Dünya çapında cihad hareketi devam ediyor. 11 Eylül arefesinde yalnız Afganistan vardı. Bugün ise Afganistan, Pakistan, Irak, Somali, Kuzey Afrika, Arap Yarımadası var ve bu liste günden güne büyüyor.

Amerikan aileleri daha ne kadar daha ceset taşımak istiyor?
Amerikan hazinesi daha ne kadar direnebilecek?

11 Eylül, Afganistan ve Irak’taki savaşlar, diğer operasyonlar Ömer Faruk gibi yalnızca birkaç bin dolara mal olan fakat Amerikan hazinesini milyarlarca dolar zarara ugratan kardeşlerimiz amerikanın güvensizlik içine düşmesine sebep oluyor.

Amerika bu kadar yıpratılmaya daha ne kadar sabredecek bakalım?
Amerikan halkının İsrail’i desteklemek adına bu kadar acı çekmesinde ne gibi bir karı olabilir ve onların El-Suud ailesi ve körfez monarkları için bu kadar acı çekmelerinde ne gibi bir kazançları var.?

Kardeşimiz Ömer Faruk 11 eylülden beri Amerikan hükümetini güvenlik sistemlerini kırarak 40 milyar dolar zarara ugratmayı başarmıştır.
Obama kendi hükümetinin şeffaflığı adına söz vermişti ama sözünde durmadı. Obama hükümeti Nidel Hassan operasyonunu yaban, bir bireyin şiddet içerikli bir hareketi olarak tasvir etti. Hükümet Amerikan halkının tepkilerini hafifletmek adına operasyonla alakalı bilgilerin kontrolunu ele aldı. Bu harekete kadar, hükümet benimle nidal arasındaki emailleri açığa çıkardığını reddediyordu.
Ömer Faruk'un operasyonundan sonra hükümetten gelen yorumlar aynı görünüyordu: gerçeği ört bas etmek için farklı bir deneme. Ama El kaide obamanın dünyayı tekrar kandırmasına izin vermedi operasyonun sorumluluğunu üstlenerek.

Fakat biz şeffafız, mesajımızı dünyaya yaymak konusunda da açık sözlüyüz. Bizim amacımız İslamı hayata döndürmek, Biz müslüman dünyasındaki parazit yöneticilerden kurtulmak istiyoruz. Ve onların yerine iyiyi kötüden ayırabilen, doğruyla yanlışı ayırtedebilen adamları getirmek istiyoruz.

Biz kuranın emirlerini uygulamaya çaışıyoruz, Allah’ın adını her şeyden üstün tutmaya çalışıyoruz. Sahip oldugumuz her şeyi seferber ederek bu misyonu tamamlamaya çalışacağız, ve son bir kişi bile kalsa bu davayı sürdüreceğiz

Biz müslümanlar olarak hiçbir ırk ya da etnik gruba düşmanlık beslemeyiz. .

Amerikalılara da sadece Amerikalı olduklarından dolayı karşı değiliz. Biz kötülüğe karşıyız, ve bu haliyle amerika kötülüğün hakim olduğu bir ırk haline geldi. Bizim Amerikadan gördüğümüz iki müslüman ülkenin işgali, biz Ebu Gureyb'i gördük, Bagram ve Guantanamo’yu da. Bombalar ve saldırılar gördük, yemende 23 çocugun ve 17 kadının öldürüldüğünü gördük.

Bütün bu olanlar karşısında sessiz kalamayız, karşılığını vereceğiz, ve herkesi de aynı şeyi yapması için davet ediyoruz.

Ben amerikada doğdum, 21 yıl orda yaşadım. Amerika benim evimdi. İslam vaiziydim (davetçisi). Şiddet karşıtı islam hareketi aktivistiydim. Amerikanın Irak’ı işgaliyle, ve devam eden Müsliman düşmanlığıyla, daha fazla Amerikalılar arasında yaşayamadım ve bir müslüman olarak şu sonuca vardım ki Amerikaya karşı cihad boynumun borcu, her müslümana olduğu gibi. Nidal Hassan El kaide tarafından alınmadı, Amerikanın işlediği suçlar onu böyle davranmaya itti. (yani onun bu hareketinin ardında yatan sebep el-Kaide üyesi olması değil, amerikanın suçlarından bıkmış olmasıydı). Amerika'nın da kabul etmek istemediği şey bu. Amerika reddetse de dış politikası Nidal Hassan gibi bir adamın arkasında yatıyor. Hem amerikadan doğup büyümüş hem de silahını yine amerikan askerlerine çevirmiş. Amerika ne kadar çok suç işlerse o kadar Mücahit ona karşı savaşmak için toplanacak.

Ömer Faruk kardeşimizin opeasyonu Amerikanın yemende öldürdüğü kadın ve çocukların intikamını almak içindi.

Şu doğru ki dünyanın en büyük gücüne karşı savaşıyor durumdayız ama zafer bizden yana. Zafer bizden yana çünkü biz çok kutsal ve asil bir dava ugruna savaşıyoruz.

Biz Allah için savaşıyoruz Siz ise sadece dünyalık menfaatler için savaşıyorsunuz.
Biz adalet için savaşıyoruz çünkü biz kendimizi ve ailemizi savunuyoruz siz ise emperyalist amaçlar ugrunda savaşıyorsunuz.
Biz dogruluk ve adalet için, siz ise zulüm ve işgal için savaşıyorsunuz.

Sizin B-52leriniz, Apaçileirniz, kruz füzeleriniz var, bizim ise küçük silahlarımız ve patlayıcılarımız var. Fakat bizim aslan yürekli cesur fedakar yiğitlerimiz var ve kutsanmış olanlar uysaldır çünkü dünya onların mirasıdır.

Amerikanın kendilerine kendi gözlerinden değil, dünyanın gözünden bakmaya ihtiyacı var, işte o zaman kendi çirkin yüzleirni fark edebilecekler. Sadece müslümaanlar değil milyonlarca insan Amerikayı hakir görüyor. Hatta amerikanın içinde bile böyle insanlar var.

Amerika birkaç milyon müslümanın kendisine zarar veremeyeceğine inanmak konusunda ısrarcı olabilir. Onlar şöyle derler: “biz en güçlü orduya sahibiz ve ekonomimiz dünyadaki en güçlü ekonomi.”

Fakat böyle bir fikrin demode olduğunu düşünmüyor musunuz?
Böyle bir fikrin şimdiye nazaran 11 Eylül sonrası Amerika'nın vatanseverlik söylemlerinin olduğu zamanlarda daha uygun olduğu düşünmüyor musunuz? Ki o zamanlar amerikan ordusu yetersizliğini itiraf etmişti ve ekonomik olarak da yoğun bir çalışma içine girmişlerdi.

Fakat emperyalist kibirleri Amerikayı kaderine sürüklüyor: bir yıpranma savaşı, düşüşle sonlanacak bir iç kanama.

Nasıl ki Bush amerikayı Irak ve Afganistana sokan başbakan olarak hatırlanıyorsa, obama da amerikayı yemene sokan başbakan olarak hatırlanmak istiyor belli ki. Obama abyan ve şabwahı bombayalarak yemende savaşı başlattı bile. Böyle yaparak mücahitlere karşı bir hareket başlatmış oldu
Yemende mücahitlerin popularitesi arttıkça, obamanın Amerikadaki popularitesi aynı hızla düşüşte. Sizin destekçiniz olduğunu söyleyen kabile reisleri ve yemen hükümeti bugünlerde eğleniyorlar. Onlar aralarında şöyle diyorlar, ahmak amerikalıları gasbetmek için tam zamanı! Politikacılarınız, askeri ve istihbarat güçleriniz milyonlar tarafından sömürülüyor.
Yemen hükümeti size büyük vaatlerde bulunuyor: Yemen politikacıların dünyasına hoşgeldiniz!

Mesajımı sizi islama davet ederek noktalamak istiyorum. Hepimiz Allah tarafından yaratıldık ve ona ibadet etmek için, ölümden sonra da sonsuza kadar cennet ya da cehennemde kalacağız. Sizi Allah'ın kitabı Kuran-ı okumaya davet ediyorum. Kimseyi dinlemek zorunda değilsiniz. Dogrunun ne olup olmadığına kendiniz karar verin.

Amerikan halkına şunu söylüyorum: kendi kardeşlerinize karşı zulüm gösteren bir ırkla nasıl olur da barış içinde birliktelik kurarsınız hangi vicdanla İslama ve müslümanlara karşı savaşan bir hükümete karşı nasıl sadakat gösterebilirsiniz.?
Amerikadaki müslüman birlik islamın temel prensipleri noktasında bir çöküş yaşamakta ,bu nedenle bugün birçok alim ve islami organizasyonlar açıkça ABD ordusuna katılıp müslümanları öldürmeye, FBI da çalışmaya, müslümanlara karşı casusluk yapmaya ve sizinle cihadınız arasında yer almaya cevaz veriyorlar.

Durumunuz yavaş yavaş ama kesin olarak granadanın düşüşünden sonra İspanyadaki müslümanların başına gelene benzeyecek. Batılı müslümanlar tarihten ders almalılar, ufkunuzda uğursuz bulutlar dolaşıyor. Dün amerika kölelik, ayrımcılık, hezimet ve Ku klux klan ülkesiydi, yarın da dini ayrımcılık yapan ve toplama kampları olan bir ülke olacak.

Sakın, kardeşlerinizi öldüren bir hükümetin sizin haklarınızı korumak üzere verdiği söze aldanmayınç Bugün, Müslümanlarla batı arasındaki savaşla, politik ya dasivil grupların size vaadettiği dayanışmaya güvenemezsiniz. Aynı şekilde komşunuzdan ya da iyi işarkadaşlarınızdan duyduğunuz destek sözlerine de ... Batı eninde sonunda müslüman vatandaşlarına karşı olacaktır.

Sonuç olarak, Allahın bize doğruyu göstermesi ve bizi sırat-ı müstakim üzere ayaklarımızı sabit kılması için dua ediyorum. Salat ve selam Allah’ın elçisine aline ve ashabına olsun.
Selam hidayete tabi olanlara olsun.

Çeviri: Nobility Ummu Seyyaf

H Çevrimdışı

hattab79

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Mert2

Allah c.c. zamaninda merhum cemalettin hocaoglunun cemaatine bir firsat verdi, fakat bu Firsati cemaat degerlendiremedi! Tabii en dogrusunu Allah s.v.t bilir
Simdi buradan oturdumuz yerden, tok karinla, yayli koltuklarimizin üzerinde oturupda vay sen söylemissin biz böyleyiz diye akaid tartismasi acmaya gerek yok. hele cephedeki kardeslerimizin akidesini kesinlilkle tartisamayiz. eger hatalari veya eksikleri varsa Rabbimize dua edelim. Zaten düsmanda bunu istiyor!!! bunu unutma! artik hedefiz bir olmali oda nedir Allahin dinini seriati hakim kilmak, can ve malla.
Allahin selami rahmeti ve bereketi hidayete erenlerin üzerine olsun.