Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yeni Kitaplarım

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Selamün Aleyküm Arkadaşlar yeni aldım kitapları göstermek için açtım
IMG_20210912_192813.jpg

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Elhamdülillah milleti ibrahimi okurken inseAllah vela ve bera konusunu iyice araştır çünkü bilmeden bazen kişi yanlışa dusebiliyor. Allah'a Hamd olsun alanında yazılmıs çok güzel bir eser ve ey zindan arkadaşlarım 1-2 okuyabilirsin tavsiyem

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm Arkadaşlar yeni aldım kitapları göstermek için açtımEkli dosyayı görüntüle 27973

Ebu Muhammed Makdisi'yi pek çok fetvasında aşırı bulmama rağmen bu iki eseri oldukça kıymetlidir. Her ne kadar katılmadığım noktalar olsada şiddetle tavsiye ederim.
Farık Beşerin resimdeki kitabını ise okumadım, bilmiyorum ama genel olarak tavsiye ettiğim bir yazar değildir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleyküm selam şahsen temeli olmadan herhangibi Müslümana bu kitapları okumasını önermiyorum. Bir kaç şehirde bu kitaplarını okuyup ailesinden başlayıp......... tekfirde aşırıya kaçan bir çok topluluk oldu.

Tekfire meyilliler ise hata ettikleri konuları düzeltip icsellestirmeden okurlarsa asıl felaket o zaman...

Allahu alem.

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Ebu Muhammed Makdisi'yi pek çok fetvasında aşırı bulmama rağmen bu iki eseri oldukça kıymetlidir. Her ne kadar katılmadığım noktalar olsada şiddetle tavsiye ederim.
Farık Beşerin resimdeki kitabını ise okumadım, bilmiyorum ama genel olarak tavsiye ettiğim bir yazar değildir.
Kardeşim aldıktan sonra aklıma böyle bir şey geldi ama iş iş den geçti ama makdisi bazı yerlerde murcie bazı yerlerde harici oluyor anlamadım bende evet dedin doğru o yolan bende geçtim Allah'a şükür tövbe ettim sonra tekfirden dolayı Allah Razı Olsun

M Çevrimdışı

Müfteri Pezdevi

ÜYE
Banned
Aleyküm selam şahsen temeli olmadan herhangibi Müslümana bu kitapları okumasını önermiyorum. Bir kaç şehirde bu kitaplarını okuyup ailesinden başlayıp......... tekfirde aşırıya kaçan bir çok topluluk oldu.

Tekfire meyilliler ise hata ettikleri konuları düzeltip icsellestirmeden okurlarsa asıl felaket o zaman...

Allahu alem.
Doğrudur Kardeşim ben çok akaid kitabı okudum ama bunları öylesine aldım alim okuyim diye bende tekfir aşamasında geçtim haklısın sende Allah Razı Olsun

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim aldıktan sonra aklıma böyle bir şey geldi ama iş iş den geçti ama makdisi bazı yerlerde murcie bazı yerlerde harici oluyor anlamadım bende evet dedin doğru o yolan bende geçtim Allah'a şükür tövbe ettim sonra tekfirden dolayı Allah Razı Olsun

Kardeşim Mürcie ve Harici çok ağır ithamlardır. Bu kadar kolay sarfedilmemelidir.
Evet, benimde Makdisi'yi aşırı bulduğum yerler var ama Haricilik çok ciddi bir ithamdır. Kesin deliller olmadan hiç kimse bu şekilde itham edilmemelidir

Üst Ana Sayfa Alt