Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yeni Yeni Başlamaya Başladım

H Çevrimdışı

Hkn-Travel

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleyküm saygıdeğer arkadaşlarım. Bunu sizle paylaşmam uygun mu bilmiyorum ama Islam'da Allah'a karşı iyi birşeyler yapacaksan gizli yapacaksın diye biliyorum. Islam'ın şartlarına bu yaşıma kadar hepsine inanmışımdır ama Iman'ın şartlarını yerine getirdiğimi hatırlamıyorum. Cehennemin nasıl bir yer olduğunu aklımda anlatılanlara göre hayal ettiğimde hep korku saplanıyor bana. Bu korkuyu geçenlerde "Namaz" ile atlatmaya hemen hemen atmaya başladım. Müslümanım ama "Sözde Müslüman" derler ya ondan. Allah'a şükürler olsun küçükken ezberlediğim bütün namaz surelerini tekrar ve tekrar ederek aklıma unutmuş olabilirim diye tekrarladım. Bu yaşta Ayet-el Kürsi'yi bile ezberledim. 2-3 saat dinleye dinleye, tekrarlaya tekrarlaya ezberledim. Ama çok zor oldu ezber işi. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Son düzenleme:
Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi
Bazen içini dökmek istersin riyadan değil

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu yaşta ayetel kursiyi ezberledim demişsiniz. Yaşınız profilde 98 görünüyor. Bu gerçek mi?

Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi
Cumhuriyete vurgu yapmış

Son düzenleme:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sapık trol yasaklandı

Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi
troll olduğunu nerden anladınız?
Doğum tarihini 29 Ekim 1923 yapmış.
Hüsüzan gerekirdi bence, belki cumhuriyet hayranı bir hidayet adayı. Şirkinden/sevgisinden yazmış olabilir.
Ama neyse sonra zanlarımdan dolayı tepki görüyorum...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Hüsüzan gerekirdi bence, belki cumhuriyet hayranı bir hidayet adayı. Şirkinden/sevgisinden yazmış olabilir.
Köklü bir kemalist ailenin evladi olarak bu kafanin kolay kolay değişmeyeceğini söyleyebilirim

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Meslek olarak da biz üç kişiyiz ben keyfim ve kahyası yazıp gülmüş dolayısıyla muhtemelen troldü.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öyle değil. Mesela ben yaşım küçükken buna benzer şeyler yapardım. 1923, 1939, 1980 vb meşhur tarihleri yazardım üye olacağım sitelere
Selamunaleykum diye girdiğin siteye hadi doğumgününü üye olmak için attın, mesleğini ben keyfim ve kahyası olarak belirtir misin? Komik olmaya çalışılacak site mi burası? Bir de bu yaşta ayetel kırsiyi bile ezberledim demiş bu da olgun bir yaşta olduğunun iddiasıdır bence. Yani sitelere girmek için yaş konusunda yalan söyleyecek yaşı geçmiş olmalı.

Son düzenleme:
İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum diye girdiğin siteye hadi doğumgününü üye olmak için attın, mesleğini ben keyfim ve kahyası olarak belirtir misin? Komik olmaya çalışılacak site mi burası? Bir de bu yaşta ayetel kırsiyi bile ezberledim demiş bu da olgun bir yaşta olduğunun iddiasıdır bence. Yani sitelere girmek için yaş konusunda yalan söyleyecek yaşı geçmiş olmalı.

Senin kadar takip etmedim.

Üst Ana Sayfa Alt