Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Yeşil Kartlı Olmak Haram mı ?

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve rahmetullah. Yeşil kartlı yapmışlar annemgil beni küçükken haberim yok sağlık sigortası galiba bundan dolay bana bir günah varmıdr ? hastanede bundan yararlannca ne olur ?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selamun aleykum ve rahmetullah. Yeşil kartlı yapmışlar annemgil beni küçükken haberim yok sağlık sigortası galiba bundan dolay bana bir günah varmıdr ? hastanede bundan yararlannca ne olur ?

Âleykum selam we rahmetullah;
Devletin yeşil kart için istediği şartları hilesiz yerine getirerek bu karta sahibseniz, bu kartın imkanlarından faydalanmanız câizdir.

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
peki küfür szleşmesi oldumu ben imza attmmı hiç bir bilgim yok zaten
o zaman bluğa bile ermemiş olabilirim birde daha müslüman olmamışken olmuş bu olay bundan dolayı bana mesuliyet var mdr ?

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yaşamamız amacı tevhid olduğuna göre tevhid korumamız gerekir. sadece kafir olmaktan cok korkuyorum. Allah teala bizi ve cinleri yanlız ona ibadet edelim diye yarattı. çok günahkar olarak ölsen bile Allah dilerse affediyor dilerse azap ediyor azap etse bile sonra yine cennete giriyorsun ama kafir olarak ölsen Allahın rızasını kazanamıyorsun ebedi cehenneme giriyorsun. yukardaki konuya gelirsek devlet genelde küfür szleşmeleri yaptığı için iptal etme gerekir yada benim haberim olmadan yapılan bir şeyde mesuliyetim var mı diye sordum.

Üst Ana Sayfa Alt