Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Yurtdışı Havaalanlarında Peçeli Bayanlara Karşı Tutum Nasıldır?

Hamdussena Çevrimdışı

Hamdussena

Üye
İslam-TR Üyesi
Hayırlı akşamlar kardeşler,

Yurt dışına gidersem şayet (Türkiye'de sıkıntı yok) fakat gideceğim herhangi Avrupa Ülkesindeki havaalindaki erkek personellerin peçeli olan kardeşlere tutumları nasıl?
Bayan personel istesem güvenlik kontrolünden geçmek için yardımcı olurlar mı? Yoksa erkek personel diretir mi?
Bilgisi olan (hangi ülkede olursa olsun, bulunduğu ülkedeki tutumu ) da yazarsa çok dua ederim.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum kardesim benim tecrübeme göre bayanlara bayan güvenlik görevlisi veriliyor zaten. Çünkü baya dokunarak kontrol ediyorlar. Peçe için ise bir odada kontrol edilmeyi isteyebiliyorsun diye biliyorum. Yasal hak mi emin degilim ama Allahin izniyle rica edersen sorun cikmaz.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Genelde arama amaciyla ayri bir bölme gibi disaridan görünebilecek sekilde olacak yerde inceliyorlar muhtemelende pecenizi acmanizi isteyecekler ancak bir erkek gelipde bir bayani aramaz. Ancak sunu da unutmamak gerek aramalari icin illede bir neden olmasina gerek yok,müslüman olmamiz onlar icin yeterli bir neden kendi dinlerine göre.

not: ingiltere de nasil durum bilmiyorum, yorumum genelde diger avrupa ülkeleri icin

H Çevrimdışı

Havîn

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ben sadece fransayı biliyorum orda peçe yasak ama arabada yasak değil trajikomik havaalanı güvenliğinde erkek güvenlik bakmak isterse değiştirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz bu hakkınız.
Almanyadada Feraceli olsan bile hemen sorguluyorlar. .
إن شاء الله sorunsuz gidersiniz.

Üst Ana Sayfa Alt