Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Zalimlere Siz De Bir Ok Atın...

deysan Çevrimdışı

deysan

Üye
İslam-TR Üyesi
Filistin'de, Lübnan'da Irak'ta son günlerde yasananlari hepimiz görüyoruz. Kardeslerimiz ne acilar cekiyor.

Cocuklar babasiz,
anneler cocuksuz kaliyor...

Islam Dünyasi bu aciyi cekerken biz durup seyr etmekle yetinemeyiz. Müslümanlarin tek bir vücud oldugunu olmasi gerektigini acizane elimizden geldigince hatirlatmak istiyoruz.

Ve bundan dolayi mazlum kardeslerimize manevi bir destek olmak icin DEYSAN Gencligi olarak 1 Milyon Fetih Sûresi okumaya (okutmaya) karar verdik.

Bu bir milyon Fetih Sûresini tamamlayip sonunda (bir salon programinda) bir Dua ile mazlum kardeslerimize göndermeyi amacliyoruz.

Okunan sûrelerin sayisini belirleyebilmemiz icin, okudugunuz surelerin sayisini [email protected] adresine gönderebilirsiniz ayrica bu basligin altinda yaza bilirsiniz...

Ayrica verecegim linkte kac tane fetih suresi okunmus oldugunu görebilir ve afisimizede bir göz atabilirsiniz

http://lamelif.net/deysan/

ALLAH simdiden razi olsun...

F Çevrimdışı

Fatimatüzzehra

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Afisimizi buraya ekledigin icin Allah razi olsun azra...
DEYSAN genclik olarak bir yola koyulduk ve insallah sizleride yanimizda görmek istiyoruz...

ne kadar fetih suresi okudugunuzu veya okiyacaginizi burayada yaza bilirsiniz veya mailde yaza bilirsiniz [email protected] adresine...

Sizde mazlumlara bir ok atin diyoruz...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Azra kardeş güzel yanlız o kuran ayetleri boğazlarımızın altına geçmedikçe isterse 1 milyar kez okunsun nafile..

Malesef kelimelerin içi boşaltılmış ne kadar okunsa da...

bu benim şahsi görüşüm

F Çevrimdışı

Fatimatüzzehra

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
!slamOuRLiFe:

ben sana katilmiyorum... maalesef... sebeb dersen? senin gibi düsenen cok ama böyle düsünen ve diyenlere söyledigim ve cevap olarak yeter dedigim bir hikaye var... hani karinca misali derler ya.... aynen öyle diyorum
KARINCA MISALI...

bilmem karinca hikayesini bilir misin Hz ibrahim atese atildiginda bir karinca minik bir karinca o atesi söndürmeye calisir su gelir götürür bunu gören baska bir karinca anlamaz ve kücümser su tasiyan karincanin yaptigini ve der " sen minicik karinca bu atesi söndürceni mi saniyorsun, ugrasma bence?" su tasiyan karinca su cevabi verir: " biliyorum benim suyu tasimamla bu atesin sönmiceni ama rabbim bana ibrahim atese atilirken sen ne yaptin dediginde benim bir cevabim olcak en azindan söndürmeye calistim bir sey yaptim ya sen? sen o gün rabbinin karsisinda ne gibi b ir cevap vereceksin?" der ve devam eder su tasimaya...

bilmem anlata bildim mi? belki biliyorsun bu hikayeyi ama yinede hatirlatayim dedim... okudugumuz surelerin faydasi olmaz diyorsan bence yanliyorsun... cünkü orasi rabbimize kalmis hic bir dua geri dönmez ve bence rabbimin izniyle bu fetih sureleri ulasmasi gereken yere ulasacak...

bu arada Fetih degil yasin, amme gibi surelerde okuna bilirdi ama bu sureyi secmemizinde ayri bir nedeni var tabiki... Her Fetih suresi bir Ok olcak insallah ve her bir ok bir zalimin sonu olacak...

insallah yardimci olabilmisimdir...
sorununda cevabini verebilmisimdir...

yani hersey karinca misali en azindan hicbirsey yapmamaktansa birseyler yapmaya calisiyoruz... ve yaptigimiz herseyin cevabini rabbim elbet bu dünyada öbür dünyada verecek... yani hicbirsey nafile degil... :wink:

deysan Çevrimdışı

deysan

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun Fatimatüzzehra sorunun cevab güzel bir sekilde vermisin benim yerimede ;)

F Çevrimdışı

Fatimatüzzehra

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
deysan-afis-turkce.jpg

Üst Ana Sayfa Alt