Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2016 Sahurcular Konusu(kitap Hediyeli)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum. Bi ara Tgrt'de ibretlik filmler çıkıyordu. O filmlerin birinde Başrol oyuncusu olan şeyh ile adı belli olmayan bir çocuk kahvaltı ederken şeyh ona "İster yağa ban, ister bala ban. Aaa bundan sonra senin adın Balabalan olsun" gibi bir espri-ül azam eda eylemişti. Bunu niye anlattım bilemiyorum ama bu da böyle bi olay idi...

Arif el mansuri abiden de ramazan oncesi nuktesi gelmiş..
Balabalan:))

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nasip olursa bana kitap senin guzel insan :)

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Way mütevazi ahiciklerim benim, işte örnek müslüman şahsiyetleri, takdir ediyorum sizi, hüsnü zan yapmaya çalıştım ama dayanamayacam doğruyu söyleyin la kitap okumayı sevmiyonuz mu yoksa :D

akhım kıtap çokta benım kuran dan başka
okuyacağım kıtaba vakıt ayıramıyorum :)
Önce hakkıyla kuran ın emırlerını yerıne getıreyım sonrasında omrum olursa rabbımız nasıp ederse hayırlısı :)

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Önce hakkıyla kuran ın emırlerını yerıne getıreyım sonrasında omrum olursa rabbımız nasıp ederse hayırlısı :)

İşte gördügünüz gibi vahhabiler bütün fıkıh kitaplarını reddediyor. İşte bunlar bu. Neyse ben Ebu Hayseme gelmeden kaçıyım. Onun sofi kuzeniyim de.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Way mütevazi ahiciklerim benim, işte örnek müslüman şahsiyetleri, takdir ediyorum sizi, hüsnü zan yapmaya çalıştım ama dayanamayacam doğruyu söyleyin la kitap okumayı sevmiyonuz mu yoksa :D
Akhi elimde devam ettiğim kitabım var ayrıca bu ramazan yapmam gereken ezber var vakit de dar zaten hem benim ev guraba yayın evi gibi :eek:

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşte gördügünüz gibi vahhabiler bütün fıkıh kitaplarını reddediyor. İşte bunlar bu. Neyse ben Ebu Hayseme gelmeden kaçıyım. Onun sofi kuzeniyim de.

Vehhabı mı :) ben oyle acayıp gruplarla ısım yok her kımsen
Ben kuran ı okumak ve anlamak ıcın çalışıyorum bu yolda fıkıh olur hadıs olur rasullallah bıze ne buyurup ne yaptı ıse ashab nasıl haraket ettı ıse ALLAH celle celalahu ne emrettıyse onun taraftarıyım
Ne tarz kıtaplar hedıye edılecegını bılmedıgım ıcın bu sekılde konuşmak durumundayım.
He basında uc kıtap sunlar suna sunlar 2 cıye dıye belırtseydı benım okuduğum krıterde bır kıtap olsaydı bu sekılde konuşmazdım.
Ortada bır bılınmezlık var ve bende eger bana nasıp gorulurse hedıye edecegımı dıle getırdım.
İnsanları karalamadan once ısın aslını bılmeden konuşmak ılgınc. Rabbımız günahlarımızı affetsın..:)

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vehhabı mı :) ben oyle acayıp gruplarla ısım yok her kımsen
Ben kuran ı okumak ve anlamak ıcın çalışıyorum bu yolda fıkıh olur hadıs olur rasullallah bıze ne buyurup ne yaptı ıse ashab nasıl haraket ettı ıse ALLAH celle celalahu ne emrettıyse onun taraftarıyım
Ne tarz kıtaplar hedıye edılecegını bılmedıgım ıcın bu sekılde konuşmak durumundayım.
He basında uc kıtap sunlar suna sunlar 2 cıye dıye belırtseydı benım okuduğum krıterde bır kıtap olsaydı bu sekılde konuşmazdım.
Ortada bır bılınmezlık var ve bende eger bana nasıp gorulurse hedıye edecegımı dıle getırdım.
İnsanları karalamadan once ısın aslını bılmeden konuşmak ılgınc. Rabbımız günahlarımızı affetsın..:)

Ahi şaka yaptım yav rahat ol.:);)

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Ahi Kitap okumakta zorlananlar içn tavsiyem Kur'an + tefsir gerçekten çok faydalı oluyor, hiç sıkılmıyorsun, özellikle mevdudı tefsiri tavsiyemdir

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Neyse muhabbetinizi bölüyorum. İlk sahur bugün. Tr saatine göre 00:00 dan itibaren sabah namazına kadar katılacak kişiler bu konuya bi mesaj atsın.(bu mesajdan sonra başlayabilirsiniz) İsimlerini sabaha doğru ilk mesaja ekleyeceğim. Yarın ve daha sonra ekleme olmayacak. Bu işlemi ramazan ayı boyunca devam ettireceğiz inş. Bu mesajımdan sonra sohbetinize 1 gün ara verin sabaha kadar sadece katılma mesajları olsun kişi başına bir tane. ekleyelim güzelce kafamız karışmasın. Ramazanınız şimdiden mübarek olsun. Duada unutmayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...