Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru 2023 Kurban Bayramı Tebriği

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
2023 Kurban Bayramımız Mubêrak Olsun
عِيدٌ الأضحى مُبَارَكٌ , تَقَبَّل اللهُ مِنَّا وَ مِنْكُمْ صالِحَ الْأَعْمَالِ
Kurban Bayramımız Mubârak Olsun. Allah bizden ve sizden salih amelleri kabul etsin

Genel olarak İslâm âleminin, özelde ise islam-tr.org üyelerinin Kurban bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını Rabb'imizden dileriz.

لَن يَنَالَ اللَّهَ لُحُومُهَا وَلَا دِمَاؤُهَا وَلَٰكِن يَنَالُهُ التَّقْوَىٰ مِنكُمْ
«O (kurbanlık hayvanların) ne etleri ne kanları asla Allah’a ulaşmayacaktır. Ancak sizden takva O’na ulaşacaktır.» [Hacc, 22/37]

İslam’ın şiarlarından (Hacc 36) ve şartlarından olup, Müslümanların İslam’ın hükümlerini yaşama ve uygulama göstergesidir Kurban. İbrahim (a.s.)'la başlayarak 'İslam Ummeti'ne sadece Allah( cc) rıdası ve yakınlığı için Kurban keserek mazlum ve fakirlerle paylaşmaya niyet edildiği Kurban Bayramımız Mubêrak olsun.
Bu niyyet ve bilinçle Kurban eden ve, O'nun yolunda kurban olanlara da mujdeler olsun.

Rabb'im, bir an önce ummetimizi ehl-i sunnet çatısı altında, ummetin derdiyle dertlenen, muslumanlara karşı şefkatli, kâfirlere karşı izzetli ve şedid olan bir Daru'l İslam'ı nâsib eylesin.

islam-tr.org Yönetim adına
Abdulmuizz Fida

KURBAN.jpg
islam-tr Kurban Bayramı 2023.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Kurban bayramımız mübarek olsun.Rabbim Salih amellerimizi kabul buyursun.

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
Özelde ailelerinden yüzlerce kilometre uzakta Allah yolunda cihad eden şerefli mücahidlerin,
İffet abidesi esir bacıların,
Zindanlarda olan kıymetli alimlerimizin,
Muhtelif ülkelerde zulüm altında olan mazlum Müslümanların,
Genelde ise tüm muvahhid Müslümanların Kurban Bayramı mübarek olsun.
Allah sizden ve bizden kabul etsin.

Leprusal Çevrimdışı

Leprusal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar tatile gideceğim için bir süre 15-20 gün maalesef foruma giremeyeceğim. Hepiniz hoşça kalın. Sizin kadar kaliteli paylasımlar yapamasam da elimden geldiğince faydalı şeyler paylaşmaya çalıştım.

Kalbini kırdığım varsa kusuruma bakmasın. Hakkınızı helal edin görüşmek dileğiyle
Benim bir kırgınlığım yok size :) Banlanmama üzülmüştüm o kadar
Sizden tek ricam asla Allah’ın dininden taviz vermeyin. :) Başka bir şey yok. :D

Kendinize iyi bakın..

Üst Ana Sayfa Alt