Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

_______ Madaya _______

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Subhanehu ve Teala kalplere ve niyetlere bakar.Hiç bir iyiliği küçük görmemek gerekir.Beş lirada olsa Rabbim fazlından lutfundan dilediği miktarda artırsın.O beş lira belki bir sahibsizin ihtiyacını giderir. İnşeAllah ahrette karşımıza misliyle çıkar.Biz onların dünyasına yardımcı olalım, onlarsa bizim ahiretimize.

“Kim zerre kadar hayır işlerse, onun karşılığını görür.” Zilzâl sûresi (99), 7

“Ne iyilik ederseniz Allah onu bilir.”Bakara sûresi (2), 197

“Adamın biri, yol üzerinde bir ağaç dalı gördü ve ‘Allah’a yemin ederim ki, bunu müslümanları rahatsız etmemesi için buradan kaldıracağım’ dedi (kaldırdı ve) bu yüzden cennete konuldu. ” Buhârî (Ezân 32, Mezâlim 28) ve Müslim’in (Birr 127, İmâre 164)

Adî İbni Hâtimradıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre “Nebisallallahu aleyhi ve sellem’i şöyle buyururken dinledim” demiştir:

Yarım hurma ile de olsa, cehennemden korunmaya bakın!”

Buhârî, Edeb 34, Zekât 10, Rikak 51, Tevhîd 36; Müslim, Zekât 66-70. Ayrıca bk. Tirmizî, Kıyâmet 1, Zühd 37; Nesâî, Zekât 63-64; İbni Mâce, Mukaddime 13, Zekât 28

Açliktan ölümlerin başladiği, kuşatma altindaki Suriye MADAYA bölgesine yardımlarımız ulaşıyor. MADAYA yazıp 3072'ye gönderip 5TL bagışlayabilirsiniz 2126312121
İHH

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardesler ... Malum Avrupa da yasadigimiz icin hangi kurulus güvenilir hangisine güvenilmez bilemiyorum.
Madaya icin su an Avrupa(Almanya)'dan yardim edebilcegimiz hangi kurulusu tavsiye edersiniz?
Islamic Relief gönderiyormus. Tavsiye edermisiniz? Tek derdim yardimin ulasmasi ....
Acil cevap lazim !!!