Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Abd Ordusu Türkiye'de Suriyeli Muhaliflere 'eğit-donat'a Başladı

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Reuters'a konuşan bir ABD'li yetkili, ABD ordusunun Türkiye'de Suriyeli silahlı grupların eğitimine başladığını açıkladı.

İngiliz haber ajansı Reuters'a konuşan bir ABD'li yetkili, "ABD ordusu Türkiye'de Suriyeli muhalifleri eğitmeye başladı" dedi. İsmini açıklamak istemeyen yetkili, eğitimine başlanan silahlı gruplarda kaç kişinin yer aldığı ve eğitimin ne zaman başladığı hakkında bilgi vermedi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

ABD Başkanı Barack Obama, daha önce yaptığı açıklamada eğit-donat programının yalnızca IŞİD’le mücadeleyi hedef aldığını belirtmişti.

ABD ordusu, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad karşıtı silahlı örgütleri eğitmeye birkaç hafta önce Ürdün’de başlamıştı. Ürdün ve Türkiye’nin haricinde Suudi Arabistan ve Katar da eğitim alanına ev sahipliği yapmayı teklif etmişti.

http://t24.com.tr/haber/abd-ordusu-turkiyede-suriyeli-muhaliflere-egit-donata-basladi,298064
page_abd-ordusu-turkiyede-suriyeli-muhaliflere-egit-donata-basladi_010662745.jpg

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhalif dedikleri Özgür Suriye ordusu ve çeteler.Amerika ile birlikte hareket eden oluşumlar.ABD her fırsatta Nusra Cephesine mensup mücahitleri bombalarla şehit ederken, diğerlerine yardım etmesi nasıl bir plan güttüğüne delildir.
AKP eli ile ABD Türkiye'de çeteleri eğitiyor.Bu eğittiği çetelerle yarın Nusra cephesine saldıracağı aşikardır.
Havadan bombalarla sonuç alamayan ABD, karadan paralı askerlerini sürüyor.
AKP'ye oy vermek vaciptir diyenler hala aynı fikirde mi bilemiyorum ama Mücahitlerin kanlarının dökülmesinde aracılık edenleri hem bu dünyada hem ahirette çetin bir azap bekliyor.

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Türkiyedeki eğit donatın başına nusret cephesinin dağıttığı cemal maruf geçecek diye aylar önce okumuştum.sanırım muhammed isra dan okumuştum

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abd eğitiyorsa bunlardan bir şey olmaz :) zira abd karada zayıftır. :D

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şuan pkkyla birlikte kobanede ve diğer yerlerde ışide karşı savaşan grupları eğitiyorlar burkan el fırat grupları ve cemal maruf çetesi amaç rakka ve tel abyadı almak

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Allah Teala mürted ve küffarlar karşısında Müminleri izzetli ve şiddetli kılsın. Âmin. Hepside ölünce cennete gideceklerini sanıyorlar -ne garip değil mi?-.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Üst Ana Sayfa Alt