Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Abdullah Öcalan'a Ilahi Yapmışlar

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
kurtuluş yolu olarak Kur'andan ve sünnetten başkası yokken insanlar hep başka şeylere sarılıyor malesef onlara göre öcalan bir kurtarıcı

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tarihsel süreç içerisinde kürtleri çok değiştirdiler.Şeyh saide zerdüşt diyeni bile gördüm.İslama destek veren kürtler dinsizin birinin peşinden ve ateist marksist bir örgütün peşinden gitmeye başladılar.Yazık çok yazı.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Konuşmak kolay konuşun bakalım. Bu videodakiler cahil, ne sizin gibi internetten sahih İslami bilgiler elde edebiliyorlar, nede sizin gibi okuma-yazmaları var, nede sizin gibi sahih akideye sahip hocaları dinleme imkanları var. Bi Düşün bunların bilgi kaynağı ne? Bu tip insanlara bu tip suçlamalarda bulunmak doğru mu? Bunları göz önünde bulundurarak konuşun.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konuşmak kolay konuşun bakalım. Bu videodakiler cahil, ne sizin gibi internetten sahih İslami bilgiler elde edebiliyorlar, nede sizin gibi okuma-yazmaları var, nede sizin gibi sahih akideye sahip hocaları dinleme imkanları var. Bi Düşün bunların bilgi kaynağı ne? Bu tip insanlara bu tip suçlamalarda bulunmak doğru mu? Bunları göz önünde bulundurarak konuşun.
katılıyorum. her birimizin nineleri dedeleri mustafa kemale direk aynısı olmasa da kin göstermeyip sevdikleri oluyor, aynı tavırda mıyız peki?

hasanyldrm Çevrimdışı

hasanyldrm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ey şehid Şeyh Saide Palevi!!! Kalk mezardan da şu cahil ve aptallar guruhünün haline bak.Al eline Hz.Ömerin kılıcına da,kopar şunların kellelerini...Oysa ne demiştin: "Arkamızdan ağlayıp da zalimleri sevindirmeyin. Kıyamımızı iyi anlayın ve bizden sonrakilere anlatın."

Şeyh Said'din hanımıyla son konuşması

Şeyh Said kıyama katılmak için hazırlığını yapar ve evden çıkacağı zaman hanımı ona şöyle der:

“Sen bizi kime bırakıp gidiyorsun”. Bu soru karşısında Şeyh Said tarihi cevabını şöyle verir:

- Eğer ben ve bu bastonum yalnız da kalsak ben yine bu kafirlere karşı çıkacağım. Ne ben Hz. Hüseyin’den daha değerliyim ne de benim ailem onun ailesinden daha kıymetlidir. Eğer ben bu kafirlere karşı çıkmazsam zebaniler sarığımdan tutup beni cehenneme atarlar, siz o zaman bana yardım edebilecek misiniz? Onlar bana demezler mi; “Ey Said ALLAH o kadar mal mülk verdi sana. Sen ALLAH için ne yaptın? Bunlar ALLAH’ın emirlerini ayaklar altına almışlar.

Evet ben cihada başladım ve korkanlar, cihat edemeyecekler, hastalar gelmesinler. Bu yol korkakların yolu değildir!

Kardeşi Bahaddin ise O’na şöyle der:
“Abi sen biliyorsun Müslüman halkı bilgi yönünden pek gelişkin değil. Sen başaramazsın.”

Şeyh Said’in cevabı takdire şayandır.

- Bahaddin, Bahaddin! Hiç merak etme ben Amed’de asılacağım, sen de Kur’an’ın üzerinde şehit düşeceksin.

Hz. Hüseyin de nerede şehit düşeceğini bilmiyordu. Ama onlar için her şeyden önemlisi Rablerine olan sevgiydi.

Şeyh Said'din son sözleri

Asılacağı sırada bir kağıdın üzerine Arapça şöyle yazıyor: “ Değersiz dallarda beni asmanıza pervam yoktur. Muhakkak ki ölümüm ALLAH ve İslâm içindir."

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

katılıyorum. her birimizin nineleri dedeleri mustafa kemale direk aynısı olmasa da kin göstermeyip sevdikleri oluyor, aynı tavırda mıyız peki?

CANLARI CEHENNEME AMİN ! :)

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned

Bunlar Abdullah Öcalan'a ilahi yazacak kadar akıllı öyle deyilmi
O kadar insan karşısında takılmadan Abdullah öcalan için
yazdıkları ilahi söyleye biliyorlar öyle deyilmi

( Bu videodakiler cahil )
( Bunları göz önünde bulundurarak konuşun )

Vallahi nefisimden deyil bu yazdıklarım
Ben video izlerken söyledikleri ilahi okadar candan o kadar içten söyleyen bir kişi gördümkü çok açıktırki bunlar nefislerin hoş geldigi şeye baglanıyorlar

bu kişiler cahil ola bilir ama cehalet mezaret deyildir benim görüşüm budur bildiginiz gimi hz. ibrahim a.s kısasında bu konuyla aynı eş deger bir kısa vardır
nasılki hz.ibrahim a.s akılını kullanarak rabbini buldu o zamanları teknoji diye bişey yoktu şimdi en kırsal köyde bile muhakak bir radyo veya bir tv vardır hz.ibrahim a.s zamanında böyle bişey olmadıgı halde put pereslik hat safhada oldugu halde insanların kulla kulluk ettigi halde hz. ibrahim a.s rabbini buldu
demekki kişi cahil ola bilir ama cehaletli olamaz bunların cahilligi ögrenmemek, istememek ,aman ne olçak birdahamı dünya gelcegiz demek , benim hakkımı kim savunursa benim liderim odur demek, insanların gazına gelmek , savundugu görüşü bilmemek , bunlar cahillik olabilir ama cehalet asla olamaz Yüce Allah c.c insanlara öyle bir güç vermiştirki görmemiz için Göz duymamız için Kulak ve bunları anlamamız içinde beyin ( yani akıl vermiştir ) nimeti veren saten en üstün şekilde vermiş kullanmayı bilmeyen varsa suçlu tabiki kullanmayı bilmeyende

sen arabanla ters şeritten gidermisin hiç ?
gitmesin neden akıl edersin burası ters şerit
akıl edersin senden başka tüm araçlar aynı yönden geliyor anlarsın
onun için
İnsanda akılını kullanmak zorundadır nefisleriyle hareket ederse ona deyileçek şey bellidir

Onlardan birçoğunun kâfirleri dost edindiklerini görürsün. Nefislerinin kendilerine sunduğu şey ne kadar kötüdür! Allah onlara gazabetmiştir. Onlar ebedî olarak azap içinde kalacaklardır. (MAİDE/80)

Kötü duygularını kendisine tanrı edinen kimseyi gördün mü? Şimdi ona sen mi vekil olacaksın? (FURKAN/43)

Üst Ana Sayfa Alt