Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Adana'da El Kaide operasyonu: 12 gözaltı

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

[TD="align: center"]Adana'da El Kaide operasyonu: 12 gözaltı

348816.jpg

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), terör örgütlerinin Türkiye genelinde her hangi bir bombalı ve benzeri eylem yapmaması için geniş güvenlik önlemleri alıyor.
29/05/2013 - 10:53
Şehirlere giriş ve çıkış yapan bazı şüpheli araç ve kişiler incelemeden geçiriliyor. Bu çerçevede El Kaide ve bu örgütle irtibatlı El Nusra Cephesi'nin bazı eylem hazırlığında olan güvenlik birimleri, zanlıları takibe aldı. EGM İstihbarat ve Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından adım adım izlenen şüphelilerin kimlerle irtibatlı oldukları kayıt altına alındı. Ayrıca örgütün olası eylem planlarına ulaşıldı. Bu bilgilere ulaşıldıktan sonra Adana'da örgütle irtibatlı olduğu belirlenen 12 kişinin adresleri tespit edildi. Bu kapsamda dün sabah yapılan şafak operasyonu ile zanlılar gözaltına alınarak Adana Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Zanlıların kaldıkları ikametlerde yapılan aramalarda ise çok sayıda bilgi, belge ve dijital verilere el konuldu. Ayrıca zanlılara ait olduğu belirlenen silah ve mermilerde incelenmek üzere emniyete götürüldü. Bunun yanı sıra zanlılara ait adreslerde iki kilogram da Sarin gazı ele geçirildi. Bilindiği üzere Sarin gazı, bir çeşit sinir gazı olarak biliniyor. Renksiz ve kokusuz olduğu için teşhisi de son derece zor olan bu gaz, etkili ve öldürücü bir özellik taşıyor. 1991 yılında Birleşmiş Milletler (BM) tarafından kitle silahı kategorisine de alınan Sarin gazının depolanarak saklanması da Kimyasal Silahlar Konvensiyonu tarafından 1993 yılında yasaklandı.

Öte yandan zanlıların Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorguları da devam ediyor. Polis zanlılara, Sarin Gazı'nı nasıl temin ettikleri ve bunu ne amaçla kullanacakları yönünde soru yöneltti. Zanlılar, ellerindeki malzemeleri öncelikli olarak Suriye'de çatışma bölgelerine götürecekleri yönünde bilgi verdikleri ileri sürüldü. Polis, zanlıların Sarin Gazı'na nasıl ulaştıkları yönündeki çalışmalarını da derinleştiriyor. Ayrıca kimyasal özellik taşıyan bir gazın ele geçirilmesi üzerine konu anında İçişleri Bakanlığı ve Başbakanlığa da bildirildi.

ZAMAN

Adana'da El Kaide operasyonu: 12 gözaltı - SutunHaber.Com

Bu haberi her Türkiye - ABD veya Türkiye- israil üst düzey (Siyasi veya Askeri ) görüşmenin ardından duyuyoruz.
Ben bunu farkedeli yaklaşık 4-5 yıl oldu. O günden beri özellikle takip ediyorum. Hiç değişmedi. Ziyaret veya görüşmelerin ardından ve bikaç gün içerisinde oluyor bu. Kesinlikle ve kesinlikle tesadüf değil .Ve hemen hemen istisnası da olmadı.

Gazetecilik yapan arkadaş varsa bu konuyu gündeme taşımalılar.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşim düşüncelerini biraz daha detaylandırırsan işim kolaylaşır

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim düşüncelerini biraz daha detaylandırırsan işim kolaylaşır

düşüncemi açıkça yazdım zaten.

Türkiyede el kaide operasyonu haberini gördüğünüzde ya birkaçgün öncesinde ABD den birileri gelmiştir.
Ya da ABD den birileri geldiğinde (veya bizden biri onlara gittiğinde ) 10günü bulmuyor ki el kaide operasyonu olmasın.

Kery geldi oldu, busha gittik oldu, söyledim ya . ben 4- 5 yıldır bunun doğruluğunu takip ediyorum.
ve daha sekmedi hiç.
Olayın perde arkasını yorumlayacak bilgim yok. Tahminlerim var . onları söylemem yersiz olur.
Sadece yaşananların FARKıNDAYIZ Nacizane.
BOŞUNA BU NİKİ SEÇMEDİM AHKİ :D

İddiamın doğruluğunu bulmak çok kolay.
El kaide operasyonları ne zaman yapılmış google amca söyler.
operasyondan geriye doğru bikaçgün içinde kimle kim görüşmüş bunu da google amcadan veya haber sitesi arşivinden kolayca bulabilirsiniz.
Aklıma gelmedi. Kaydederdim önceden. Ancak takip ettim . VE BU BÖYLE İŞTE. DAHA HİÇ SEKMEDİ.KISA Bİ ZAMAN DİLİMİNDEN BAHSETMİYORUM. 4 VEYA 5 YIL. BU BENİM TAKİP ETTİĞİM SÜRE.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
.konya gaziantep hanzalanin alinisi. Kery geldi ondada olmustu. Fuze kalkani icin birileri gelmisti ondacda oldu vs vs. Google a sormadim aklimdakiler bunlar Aklima sindilik gelenlerbunlar

S Çevrimdışı

shenhehe

Guest
Ayhan ALTINTAŞ /13.04.2013

128195527324.jpg

Sözde El kaide operasyonları üzerine,

Sözde El kaide operasyonları üzerine, Suriye'de halkın diktatör Baas rejimine karşı direnişe geçmesiyle birlikte, dünyanın farklı coğrafyalarından ve Türkiye'den Suriye halkının direnişine destek vermek için, pek çok insan harekete geçti. Bu insanların bir çoğu canını hiçe sayarak, bombalar altında direnen Suriye halkının acılarını ya da ekmegini paylaştı. Türkiye'nin Suriye'ye sınır olması ve de Türkiye-Suriye sınır boyu köylerinin akrabalık bağlarınında olmasıyla birlikte, öncelikle sınır boylarında yaşayan Türkiyeli müslümanlar sorumluluk üstlendiler.

Batının Suriye direnişinin islamcı bir kimlik göstermesinden dolayı rahatsızlığını açıkça belli etmesi, Abd nin nusra cephesini terörist ilan etmesiyle gün yüzüne çıktı. Batı nusrayı terörist ilan ederek, hem Suriye'deki direniş guruplarının arasını açmak hemde Suriyeli direnişçilere destek verenlerin önünü kesmek istiyordu. Bu senaryonun ilk uygulandığı ülke, her zaman ki gibi Türkiye oldu.
John Kerry'nin Türkiye ziyaretleri ve batının baskıları sonucu, Türkiye'de sözde El kaide operasyonları adı altında tutuklamalar yapıldı. Bu tutuklamalar genelde Adana merkezli işledi.
Unutmamalı ki Türkiye'ye ilk sığınan Suriyeli askerlerin lideri olan Hammuş'u, Türkiye istihbaratında çalışan bir ekip para karşılığında SURİYE DİKTASINA TESLİM ETMİŞTİ!...

El kaide operasyonlarına kurban edilen gençlerin suçlamaları ilginç. Suriye'de bulunan direniş guruplarına yardım etmek , cuma namazında camiye gitmemek gibi basit suçlamalar. Maalesef bu tutuklamalar Türkiye'de yankı bulmadığı gibi, bu gençlerin haklarını savunacak sivil toplum kuruluşları da korkudan herhangi açıklamada bulunmadılar.

Türkiye devletinin şu an ki hükümeti Suriye halkının sağlık, gıda, barınma gibi her türlü ihtiyacını karşılamak için ilk günden bu tarafa seferber olmuşken, birilerinin Suriye halkına ve direnişine yardım ediyor diye tutuklanması manidardır.

Burada akla bir kaç soru geliyor.
Suriye halkına yardım eden bir çok kurum ve kuruluşun gelecek günlerde hesaplarına el konabilir, birçok insan farklı bahanelerle tutuklanabilir.

Türkiye cumhuriyetinin kanunlarını beğenmemek değişmesini istemek suç mu ? Eger bu suç ise, dikta yasalarından kurtulup yeni anayasa yapmaya çalışan meclisin ve vekillerinde yargılanması gerekmez mi ? Çeşitli toplantılarla kurulan, komisyonlarla kanunların değiştirilerek yeni anayasa çalışmaları yapılırken, mevcut kanunları beğenmiyor diye birilerinin cezaevlerine konması ne kadar anlamsız.

Bu tutuklamaları kim ve ne amaçla yapmıştır?
Suriye'de bombaların altında yardım dağıtmaya giden, ölümü göze alan insanlar herhalde hapsedilmekten ve hapiste kalmaktan korkacak değillerdir. Bu tutuklamalarla kimlere ve ne şekilde gözdağı verilmek istenmektedir?

Cuma namazına camiye gitmeyen gençler ceza alıyorsa, askeriyede, emniyette, sokaklarda bir cok insan cuma namazına gitmemektedir. O zaman herkes gözlem altına alınacak mıdır?
Hükümetin Suriye halkına desteğinden rahatsız olan, içerden birileri hükümetin itibarı ile mi oynamak istiyor? Halkın ve halkların gözünde, hükümetin itibarını mı kaybettirmek istiyor?
Türkiye devleti içindeki Baas sevdalıları, devletin imkanlarını kullanarak direnişe destek verenleri susturmak mı istiyor?
Suriye halkının direnişine maddi manevi destek olanlar, bu gibi tutuklamalarla baskılarla yıldırılmak mı isteniyor?
Türkiyeli Stk lar bu tutuklamalara neden sessiz kalmaktadır?
Türkiye'deki STK lar olur olmaz her konuda görüşlerini beyan etmekte, gösteriler düzenlemekte ve basın açıklaması yapmaktadırlar. Ama maalesef Suriye'ye yardım götürüyor diye tutuklanan gençler hakkında islami stk lar ses çıkarmamakla beraber olayı da görmezden gelmektedirler.
Geçen senelerde islami yapılara, farklı isimlerle yapılan operasyonlarda, suçsuz olan pek çok insan haksız yere tutuklanmış ve aylarca cezaevlerinde kalmıştır. Bu gençlerin bir kısmı işlerini, bir kısmı eşlerini kaybetmiş, nişanlı olanların nişanları bozulmuştur. Daha sonra bir çoğu suçsuz bulunarak serbest bırakılmışlar ama sosyal hayatlarına eskisi gibi dönememişlerdir.

Emniyet ve savcılar eğer iyi bir şeyler yapmak istiyorsa, Mavi marmara baskınına katılan Türkiye'den İsrail'e giden yahudi ailelerin çocuklarını tespit etsinler. Hatay'da, Antep'te, Urfa'da Esed çeteleriyle iş tutan Türkiyeli yerli Baascıların faaliyetleriyle uğraşsınlar.
Hükümet, halkların kardeşliği ve halkların barışması gibi söylemlerle eli kanlı terör örgütüyle masaya otururken, aynı şekilde eli kana bulaşmamış müslümanların üzerideki sanal baskılarında kaldırılmasıyla alakalı köklü çalışmalar yaparak, haksız tutuklamalarında önüne geçmeli.
Bu ve benzeri tutuklamaları, operasyonları sorumsuzca yapan emniyet, savcı ve hakimlerin şunu bilmeleri gerekiyor; eline silah almamış bu gençlerin bozulan iş ve aile yaşantılarında başlarına gelen her sıkıntıda vebali onlarındır.
Ve en büyük vebalde, bu gibi Türkiye'de sadece müslüman olduğu ve müslümanlara yardıma gittiği için tutuklananlara yardım etmeyen ve onların hakkını savunmayan, hatta tutuklamalara karşı ses çıkarmayan islami stk larındır.

Genç Öncü Haber Merkezi

128195527324.jpg