Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aklımdaki Akhi (üye)

Alp Arslan Çevrimdışı

Alp Arslan

.
İslam-TR Üyesi
Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
JuNDuLLAH abim saolasın ilgin için Alketa ablanın dediği gibi köylerdeyiz.Ara sıra merkeze geldiğimde hemen foruma bakıyorum takibimdesiniz kurtuluşunuz yok :D
Kurbanlık oğlak satmaya çalışıyoruz dualarınızı bekliyorum.

Allah yardımcın olsun kardeşim hayırlı satışlar

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
JuNDuLLAH abim saolasın ilgin için Alketa ablanın dediği gibi köylerdeyiz.Ara sıra merkeze geldiğimde hemen foruma bakıyorum takibimdesiniz kurtuluşunuz yok :D
Kurbanlık oğlak satmaya çalışıyoruz dualarınızı bekliyorum.

Allah yardimcin olsun.
Oğlak mi ?
Kaça ki oğlak?
Ilk defa kurbanda oğlak satışı duyuyorum

Ummu Aişe Çevrimiçi

Ummu Aişe

لا اله الا الله
Site Emektarı
Allah radı olsun kardeşim, unutulmamak çok güzel. Pek üye girişi yapamasam da buralardayım yine..

Cümleten Allah'a emanet olun.

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ummu aişe abla bende izne ayrilan üyelere baktım seni göremedim acaba bisey mi oldu diye soracaktım kardeşlere elhamdulillah burdaymissin :)

Alp Arslan Çevrimdışı

Alp Arslan

.
İslam-TR Üyesi
Allah yardımcın olsun kardeşim hayırlı satışlar
Allah yardimcin olsun.
Oğlak mi ?
Kaça ki oğlak?
Ilk defa kurbanda oğlak satışı duyuyorum
Ebu Muhammed Eymen abi Cezakallahu hayran.Rabbim cümlemize hayırlı bereketli ticaretler nasib eylesin.
Alketa oğlaklar boyuna göre değişiyor 500 600 ... 900 e kadar gidiyor hayvanın durumuna göre.
Bazı kesimler oğlak etini seviyor çok gidiyor.Bugün itibariyle hepsini satmış bulunuyoruz.
Elhamdulillahi rabbil alemin.Dualarınız için Rabbim sizlerden razı olsun.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Ebu Muhammed Eymen abi Cezakallahu hayran.Rabbim cümlemize hayırlı bereketli ticaretler nasib eylesin.
Alketa oğlaklar boyuna göre değişiyor 500 600 ... 900 e kadar gidiyor hayvanın durumuna göre.
Bazı kesimler oğlak etini seviyor çok gidiyor.Bugün itibariyle hepsini satmış bulunuyoruz.
Allah bereket versin kardeş, maşallah .)

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu köylerde hayvan bakmak nasıl bir şeydir.. Biz burada kapıdan çıkınca günah taksimetresi sanki takır takır çalışıyor.. Buradan bakınca insan günah işlemek istese günah işleyemez gibi görünüyor : ).. Hayvanlara işkence etmesi gerek. Hele birde etrafında çok konu komşu yoksa.. Arada bir kısa sürelerle köyde kalıyorum çok hoşuma gidiyor. Tabi davulun sesi uzaktan hoş gelir, bizimde gözümüze uzaktan hoş görünüyor muhtemelen. Eskiden sohbet ortamlarında kardeşlere hep derdim. Gelin dört beş aile bir köyden büyükçe bir arazi alalım huzur içinde yaşayıp gidelim. Cevâben buradaki mücadelenin daha mühim olduğunu söylerlerdi (ne mücadele yaptıysak : ) haftada bir sohbet vardı işe.. ).. Sen tecrubelisindir hocam. Biraz köy yaşamın avantajlarını, dezavantajlarını anlatırmısın. Hoşumuza giderse bakarsın burdan üç beş kardeş gaza gelir ufak bi köy kurarız : ) ..

Alp Arslan Çevrimdışı

Alp Arslan

.
İslam-TR Üyesi
mefhum akhi köy hayati dediğin gibi guzel.hayvanları seven kişiler içinde daha eğlenceli.organik doğal hayat.kafa dinlemek için birebir.Fakat koyde bir düzen sağlamak için duzenli bir gelirinin olmasi lazim.is olanaklari kisitli.senedrn seneye koylunun elini para gecer.onda da geçim baya zor olur.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eskiden çöl gibi dedikleri yerlerde nasıl yaşıyorlarmış. Amiş'lerin biraz daha teknolojik altyapılı bir yaşam tarzınıda biz icra etsek ( bu arada amiler amerikada teknolojiden uzak bi topluluk, yüzbinlerce üyesi var). İnsan sadece kendisi için değil çocukları için endileşeleniyor. En azından ailelerimizi gönderir biz burdan maddi destek yollarız : ) ..

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbn Muhammed kardeşim uzun süredir görünmüyorsun iyisindir İnşeallah

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Eskiden çöl gibi dedikleri yerlerde nasıl yaşıyorlarmış. Amiş'lerin biraz daha teknolojik altyapılı bir yaşam tarzınıda biz icra etsek ( bu arada amiler amerikada teknolojiden uzak bi topluluk, yüzbinlerce üyesi var). İnsan sadece kendisi için değil çocukları için endileşeleniyor. En azından ailelerimizi gönderir biz burdan maddi destek yollarız : ) ..
Bak söylediğin çok mantıklı abi ya.
Aslında amişler en güzelini yapıyor, hiç, tekno bulaştırmamak lazım.
Pek çok şeyi imece usulü yapıyor onlar ayıca, maddi destek için erkeklerin dışarda çalışmasına gerek yok.
Tuttum bunu ben.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
:confused::krktm::eek:o_O:kötü::islik::harika::kedicik:

Tam kimse görmeden sessizce çıkayım diyordum ki... yakalandım :snzdglsn::hoop:

Şaka bi yana :) Nasılsın ablam uzun zaman oldu görüşmiyeli?
Elhamdulillah ala külli hal bacım...Sizleri görünce daha bi mutlu oluyorum...