Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Arabalar Ve Kediler Üzerine Bir Hatırlatma

C Çevrimdışı

cakirogluar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hassas kişiler okumasın;

küçük bir hatırlatma:kış ayları gelince sokaktaki kediler garajda bile olsa bir yerden sokulup park etmiş araçların motor bölmelerine girebiliyorlar (motor park halinde bile uzun süre sıcak kaldığı için).araba çalıştırıldığında bu kedicikler yaralanıp ölebiliyorlar,o yüzden arabası olanlar arabayı çalıştırmadan önce ya kaputa bir iki kere vurarak ses çıkararak ya da iki kez korna çalarak içeride kedi varsa kaçırabilirler.korna en etkili yöntem ama isteyen şöyle bi kaputu açıp özellikle motorun kayış kısımlarına şöyle bi bakabilirler.önemsiz diye düşünmeyin,belki Allah bir kedi yüzünden günahlarımızı affeder (bilmeden kim bilir ne kadar günah işliyoruz...)

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
uyarın için sağol

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
Bir de mahallelerden geçen arabalar hiç dikkat etmiyorlar etrafta kedi var mı yok mu diye. Yani mahalle burası, illa ki kedi olacak değil mi? Ne olur yani biraz daha yavaşlasalar veyahut giderken sağlarına sollarına baksalar, korna çalsalar. Dün değil evvelki akşam az daha bir kedi gidiyordu böyle, hasta bir kediydi zorlukla yürüyordu. Diğer ülkeleri bilmiyorum fakat Türkler gözlemlediğim kadarıyla bu konuda çok duyarsız.

Üst Ana Sayfa Alt