Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Askerligin yeni tanimi

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kadesleim,
yeni cikan askerligin tanimi kanununa göre T.c de askerlik caiz olurmu ?cünkü yeni tanima göre askerlik taguta
deger yargilari ugruna yapmak yerine genel ifadler kulanimis yani tevile acik ifadeler iste yeni kanun

Yeni Düzenlemeyle askerliğin tanımını yapan 2'inci maddede de değişikliğe gidildi.

"Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türk yurdunu ve Anayasa ile tayin edilmiş olan TürkiyeCumhuriyetini kollamak ve korumaktır" ifadesi, "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; yurt dışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı Türk vatanını savunmak, caydırıcılık sağlayacak şekilde askeri gücün muhafazasını ve güçlendirilmesini sağlamak,TBMM kararıyla yurtdışında verilen görevleri yapmak ve uluslararası barışın sağlanmasına yardımcı olmaktır" olarak değiştirildi

simdi bu ifadeye göre ilede taguta dogrudan biat edib velayet bagiyla baglanmayi gerekmiyor kanunun ifadesiyle yani mutlak itaat yok dolayisiyla bundan sonra Askeri gidenleri sizce hükmü nedir.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmamın ordusu

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tsk Mücahid gibi adam arıyor demek ki
Ve demek ki bulunduğumuz toprakta kan akmasına az bir zaman kaldı...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu haberden 2. Cumledeki sonuca nasıl vardin ahki

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türk vatanını savunmak, caydırıcılık sağlayacak şekilde askeri gücün muhafazasını ve güçlendirilmesini sağlamak
Sende iyi bilirsin ki ahi insanların sapıtmalarına vesilelerden biri
Türk Vatanını= İslamsız vatan anlayışı
caydırıcılık sağlayacak şekilde askeri gücün muhafazasını= Kendini yeryüzünde güçlü görme
güçlendirilmesini sağlamak= ve bunun devamı
bunlardan sonra bu kadar ortadoğu ülkesi karışmışken türkiye yalandan bir gezi parkı eylemiyle
tabi bundada Güçlü Türkiye imajını korudu
dahası patriotları aldık ülkemize daha kullanmadık ve hatta unuttuk
sınırda aralıklarla çatışmalar oluyor
Sözde çözüm sürecindeyiz pkk sözde ülkeyi terk etti
ama suriyede etkin
VE GÜÇLÜ TÜRKİYE BUNALARA SESSİZ
sence bu güçlülükle normal mi...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Deginmedigin konu kamamis. Ben anlamadim . Bi de sanirim soruma cevap olmamis.

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi şöyle bu ülkede bir iç şavaş hali veyahut iç düşmanlarla şavaş hali yok ise
olan mezhep çatışması
olan sağcı solcu
......
gibi gibi bu ülkede herhangi ortamı gerici bir sorun yok ise asıl sorun o zaman vardır....
bu sebeple bi karışıklık olması lazım ve karışıklıklar yanında kanı da getirecektir.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi şöyle bu ülkede bir iç şavaş hali veyahut iç düşmanlarla şavaş hali yok ise
olan mezhep çatışması
olan sağcı solcu
......
gibi gibi bu ülkede herhangi ortamı gerici bir sorun yok ise asıl sorun o zaman vardır....
bu sebeple bi karışıklık olması lazım ve karışıklıklar yanında kanı da getirecektir.
ALLAH (swt) razı olsun ahki. Hakkını helal et. Sanırım biraz dil problemi var. ondan anlayamadım . şimdi tamam. sorun yok

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi allah hayrını versin. Çok güldüm.

Komik evet. Ama kastettiğim şey İmamın Ordusu . İmamın ordusunu bilmeyenler google a danışabiling

imam_ordu_imamin_ordusu_228931757d.jpg

3402d1301467905-imamin-ordusu-feto.jpg

Sözkonusu kitaba başlamıştım. ama bitiremedim. Bahsedilen imam FG, Ordusu da TSK yya karşı içine sızılan ve kontrole alınan Polis teşkilatıdır. Yani ordu pasivize edilip , bu görevi polis yapacak demek istedim.

Öz olarak, İmamın ordusu dedim. (espri olarak algılanmasına da ayrıca sevindim tabiki de :p:p:):))

Üst Ana Sayfa Alt