Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Avrupadaki Ülkelerden Vatandaşlık Almak Küfür müdür?

M Çevrimdışı

Mithat can

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaslar bu tür sorulari yönetime sormaniz daha uygundur.

Ilgili video hangi zamanda hangi ülke icin söylenmis ona bakmak gerekir ki suan reelde cok sacma bir cevap.

Sanki islam devleti var da insanlar islam devletindeki biati bozup kafir ülkelerin kafirce düsüncelerini kabul edip vatandaslik almislar gibi bir cevap var ki gercekten böyle durum varsa o kisi mürted olmustur.

Suan halihazirda vatandasliklar o ülkede daha rahat yasayabilme, daha rahat ticaret yapabilme acisindan cok daha önemlidir. Ha duymadim kimse pasaport verirken bizim dinimiz üzerine yemin etmelisin diye madde yok.

genelde evlilikden dogan yasam, ev alma ticaret yapma ile vatandasliklar aliniyor.

yukardaki kardes gidipde kazara vatandasligini birakmani tavsiye etmem zaten yurtdisinda dogup kanim türk akiyor deyip oranin pasaportunu almayip türk kalip ilerde basina türlü isler geldiginde ne salakmisim ne diye zamaninda pasaportu almadim diye kafayi duvara (mecaz) vurmalari uzak olmasa gerek.
O son yazıyı bana ithafen söylediyseniz anlayamadım tam

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
O son yazıyı bana ithafen söylediyseniz anlayamadım tam

genel yazdim ahi.

birileri zorlama harama dayatmakta acaba kimlerin basindan gecti güncel kim vatandaslik degisti soru o sekilde irdelense daha iyi olur ama avrupa birliginde böyle bir zorlama yok. abd icin bisey diyemem soruyu soran abd vatandasi olacak ve böyle bir dayatma varsa metni buraya katabilir gerisi bos gündem zira.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Bunu gidip bir müftüye sorman lazım. Burada her soruya cevap vermeye atlayan çoğu arkadaşın ne ilmi yeterliliği var ne de Fransa hakkında herhangi bir şey bir biliyorlar.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Selam deyip geçiyorum. Selam!

Doğru, tevhîd uğrunda hapiste yatana, yıllardır görülmemiş hadis ezberi yapana değil, laik devletin müftüsüne sor. Onlar zorlama haramlara da dayatmazlar hem.

Her soruya cevap vermeye atlamayan ilimli arkadaşlara da sorabilirsin. O kadar ilimli ki şirk davetçisi, müşrik Mahmut'a rahmet okuyan birine dua ediyor, o kadar ilimli yani! İstiğaseye getirdiği te'vil gibi belki buna da bir te'vil getirir...

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt