Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Üyeler Arası Soru - Cevab Bölümü Kuralları!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmucib Çevrimdışı

Abdulmucib

لا اله الا الله
Site Emektarı
Üyeler Arası Soru - Cevab Bölümü Hakkında Bilgilendirme

Es selamu aleykum,

Forumda her tür sorunuzu -aşağıda belirtilen kurallara uymak kaydıyla- Üyeler Arası Soru - Cevab bölümünde sorabilirsiniz. Bu bölümdeki sorulara tüm üyelerimizin cevap verme yetkisi bulunmaktadır.


Sorunuzu forum üyelerimizin değil de, İslam-tr Yönetiminin ( Abdulmuizz Fida ) cevablamasını istiyorsanız Kur'an ve Sünnetten Delillerle Soru - Cevab bölümünü kullanmalısınız. (Ancak bu bölümdeki yoğunluk sebebiyle, sorunuza cevap alabilmeniz için -duruma göre az ya da çok- beklemeniz gerekebileceğini unutmayınız.)Üyeler Arası Soru - Cevab Bölümüne "Soru ve Cevab Yazarken" Dikkat Edilmesi Gerekenler!

1 - Öncelikle bilinmelidir ki, forumda -soru sormak için ayrılmış bölümler dışında- gerek yeni konu açarak, gerekse konu altlarından yorum yaparak soru sormak yasaktır ve bu sorularınızın silinmesine sebebdir.

2 - Sorular için ayrılmış bu bölümlerde açacağınız soru içerikli konularınızı, başlıkta
"Kelimelerin ilk harfini büyük harfle ve soru olduğunu belirterek konunun içeriğini özetle ifade eden cümlelerle" açınız.
Örnek Başlık:
Sehiv Secdesi Nasıl Yapılır?
Kur'an-ı Kerim Okumak İçin Abdest Şart mı?


3 - Cevab veren üyelerimiz -konuyla ilgili cevab verme adına- farklı sitelerin linkini mesajlarına ekleyerek yönlendirme yapmaktan sakınmalılar. (Yöneticilere buradan da hatırlatmış olalım: görüldüğü anda mesaj komple kaldırılacaktır.) Link vermek yerine konuyla ilgili bölümü kopyalayıp yapıştırarak alıntılama yapılabilir.
(Sadece sitemizin kendi içerisindeki ilgili konulardan link verilebilir.)

-Ayrıca tüm forumda geçerli genel kurallar, tüm bu bölümlerde de aynen mevcuddur.

Forumda Soru - Konu Açar, Yorum Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar:


Son olarak; Forumda Soru Sorulabilen Diğer İstisna Bölümlerimiz:

Kitap tavsiyesi veya kitaplar hakkındaki sorularınız için:


Bilgisayar programları vb konulardaki sorularınız için:


Aramakta olduğunuz neşid vb multimedya sorularınız için ise mevcut tek konu linkimiz:

Not:


Üyelerin kendi aralarında verdikleri cevaplardan dolayı İslam-tr ve Yönetim olarak mesûliyet kabul etmediğimizden, sorumluluğumuz yoktur. Bununla birlikte birçok defa ya da ısrarla Kur'an ve Sünnet'i inkar edercesine yazan ya da kendi görüşünü Kur'an ve Sünnet'in görüşü gibi dikte eden üyeler, bu suistimalleri durumunda forumdan süresiz uzaklaştırılacaktır!

Hayırlı olsun.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt