Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Baba'nın Sevimli Oğluyla Namaz İmtihanı :))

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Fahr-i Kâinât Efendimiz'in evlâtlarına olan sevgi ve şefkâti bütün ümmetine örnek teşkil edecek müstesnâ bir seviyededir. Onları bazen sırtına, bazen karnının üzerine alıp eğlendirirdi. (Heysemî, IX, 181) Bazen câmide namaz kıldırırken bile omzuna veya sırtına binerler, ses çıkarmazdı. Ebû Hureyre hazretleri şöyle anlatır: Resûlullah -sallallâhu aleyhi ve sellem- ile birlikte yatsı namazı kılıyorduk. Efendimiz secdeye varınca Hasan ile Hüseyin sıçrayıp sırtına bindiler. Başını kaldırdığında onları arkasından incitmeden aldı ve yere koydu. Secdeye vardığında tekrar bindiler. Namaz bitinceye kadar böyle devam etti. Namazdan sonra onları dizine oturttu. Yanına vardım ve: - Yâ Resûlallah! İstersen onları evlerine götüreyim, dedim. O arada (mucizevî olarak) bir ışık parladı. Efendimiz onlara: "- Haydi annenize gidin!" dedi. Çocuklar eve girinceye kadar ışık yanmaya devam etti. (İbn-i Hanbel, II, 513)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH razı olsun akhim

çocuk tam afacan maşaALLAH :) tazı gibi çıktı babasının tepesine

valla bi an korktum düşücek diye

RABBİM,islama bağışlasın amin

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ecmain akhim. videoyu çeken çocuğu alsaydı diye düşündüm ben de :D (amin)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanallah...cok güzel...gerçi bu sahnelerin aynısını yeğenimle yaşıyorum ama daha boynuma çıkmayı başaramadı...:-D

elfida17 Çevrimdışı

elfida17

Üye
İslam-TR Üyesi
maşallah boynuna çıkışı gerçekten süperdi büyük bir başarı :D :D

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
oğlumlada bu kadar olmasada aynı durumları yaşıyoruz 2 yaşında olmasına rağmen beni arar evde bulamayınca anne babam diye sorar oda namaz kılyor değince gelir yanıma aynı şeyleri yapar geçenlerde annesi beni sordu oğlum baba namaz kılyor dedi namazım bozuluyordu nerdeyse çok hoşuma gitti Allahım sana hamd ederim

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kucuk oglum henuz 2 yasindayken ben namaz kilarken tahiyyat oturusunda gelip kulagini agzima dayar,
sonra ben selam verince "gizli gizli ne soyluyordun" diye israrla sorardi :)
Cocuklarin gozunde hersey cok farkli...
Allah Ummeti Muhammedin evlatlarina saglik sihhat ve afiyet versin