Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Bangladeş'te Bir Islamcı Lider Daha Idam Ediliyor

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bangladeş'te bir İslamcı lider daha idam ediliyor

Bangladeş'teki Cemaat-i İslam lideri Mir Kasım Ali hakkında verilen idam cezasına yapılan itiraz reddedildi. Savcılık idam kararının her an uygulanabileceğini açıkladı.

Bangladeş'in 1971 bağımsızlık savaşı sırasında işlediği iddia edilen suçlar nedeniyle Bangladeş savaş suçları komitesi tarafından 2 Kasım 2014 tarihinde idama çarptırılan Cemaat-i İslami lideri ve Cemaat-i İslami'nin önemli finansörlerinden işadamı Mir Kasım Ali olmak hakkındaki idam kararına yapılan son itiraz reddedildi.

Mir Kasım Ali'nin avukatlarının bugün yaptığı son itiraz savcı tarafından reddedildi. Başsavcı Mahbubey Alam Mir Kasım Ali'nin idam kararı için yapılan itirazın reddedildiğini kararın her an uygulanabileceğini söyledi.

2010 yılında Başbakan Şeyh Hasina tarafından kurulan savaş suçları mahkemesine ilk günden bu yana itirazlar devam ediyor. Hasina'nın siyasi rakiplerini mağdur ettiğini söyleyen muhalif siyasetçiler tarafından sıklıkla eleştrildi. Hükümet ise suçlamaları reddediyor.

Kaynak: İncanews

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bu haber ile ilgili tag çalışması yapılacak. Hiç değilse sesimizi sosyal medyada duyuralım ve zulme sessiz kalmadığımızı dile getirelim.

Tag duyuru afişi;

mr tag.jpg

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnna lillahi ve inna ileyhı racıun
KAFİRLER DURMAYACAKTIR. Her zaman yaptıkları ıslerı tekrarlıyorlar.
ALLAH hakım guc kuvvet sahıbıdır.
Kulunu onlara yedırmez.. Eger edılırse SEhıt ALLAH zulcelalı vel ıkram sehadetını kabul eylesın günahlarını affetsın...
Eymen zevahırı nın dedıgı gıbı TUM UMMET AYAGA KALKMALI

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uymak farz hocam, sözümüz söz :)
Bismillahirrahmanirrahim

Mü'minlerden öyle erler vardır ki; Allah'a verdikleri ahde sadakat göstermişlerdir. Kimi bu uğurda canını verdi, kimi de beklemektedir. Ve onlar, hiç bir şekılde sözlerını değiştirmediler. ahzap 23

ALLAH zulcelalı vel ıkram nasıb eylesın akhım...

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

Mü'minlerden öyle erler vardır ki; Allah'a verdikleri ahde sadakat göstermişlerdir. Kimi bu uğurda canını verdi, kimi de beklemektedir. Ve onlar, hiç bir şekılde sözlerını değiştirmediler. ahzap 23

ALLAH zulcelalı vel ıkram nasıb eylesın akhım...
Allahumme amin, ecmain... Rabbim beni niyetimle sınamasın inşaAllah. O'nun yolunda yürümek için beslediğim niyetlerimi güçlendirsin inşaallah.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Üzülerek aciz ellerimle Mir Kasım Ali'nin idam edildiğini yazıyorum. Rabbim katına şehid olarak alsın. Ailesine ve yakınlarına sabır versin inşaallah.

Mir qasım ali2.jpg

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Üzülerek aciz ellerimle Mir Kasım Ali'nin idam edildiğini yazıyorum. Rabbim katına şehid olarak alsın. Ailesine ve yakınlarına sabır versin inşaallah.

Ekli dosyayı görüntüle 15317
Şehadetinin 1. yıl dönümünde Mir Kasım Ali'yi rahmetle anıyorum. Yüce Allah azze ve celleden şehadetini kabul buyurmasını ve ailesine sabır vermesini niyaz ediyorum.

Üst Ana Sayfa Alt